23 Mart 2019, Cumartesi 15:24

Adetten Hemen Sonra Bitiminden 1 Gün Sonra Hamile Kalınır mı?

Adetten Hemen Sonra Bitiminden 1 Gün Sonra Hamile Kalınır mı?

Hamile Kalmak İçin Adetten Kaç gün Sonra İlişkiye Girilmeli?

Kadınların bazı günlerinde hamile kalma şansı daha yüksek iken bazı günlerinde gebe kalma şansı düşer. Bu hususta kadınların en çok merak ettiği suallerden biri de regl dönemi bittikten kaç gün sonra hamile kalabilirim sorusudur. İşte doktorların verdikleri cevaplar;

Sual: Adetten sonra hamile kalma olasılığı en yüksek günler nelerdir?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Adetin (1. günden sayarak) 10 - 18.günleri gebelik ihtimali olan günlerdir. Şüpheli durumlarda adet gecikmesi olursa kanda gebelik testine bakmak gerekir.)

Sual: Adetin hemen sonrası 1 veya 2 gün içinde korunmasız ilişkide hamile kalma olasılığı nedir? Yumurtlama adet biter bitmez başlar mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Akın Savcı’nın cevabı: (Gebe kalma ihtimali yoktur yumurtlama adetin ortasındaki haftaya denk gelir.)

Sual: Son adet tarihinden 4 gün sonra girilen ilişkide hamile kalınır mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Burcu Kardaş Arslan’ın cevabı: (Son adet tarihinden 4 gün sonra girilen ilişkide hamile kalınabilir. Her kadının yumurtlama dönemi farklılıklar gösterebilir. Normalde adetin 1. gününden sayarak 11-17 günleri arası gebe kalma şansı daha fazladır ancak hemen adet sonrası girilen ilişkide dahi gebe kalınma şansı mevcuttur.)

Sual: Adet günüm bittikten 2 gün sonra eşimle ilişkiye girdik 3 kere içime boşaldığını söyledi hamile kalma riskim var mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Adete 2-3 gün kala kanda gebelik testi yaptırın)

Sual: Adet bitiminden 1 gün sonra olan ilişkiden hamile kalınması mümkün müdür?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hülya Erdem Biçmen’in cevabı: (Çok zayıf bir olasılık olsa bile mümkündür)

Sual: Adet kanaması bitiminden iki gün sonra eşimle ilişkiye girdik ve 2 defa korunmadan içime boşaldı hamile kalma riskim ne kadardır?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr.Ünal Eren’in cevabı: (Adetinizin kaç gün sürdüğü önemli adetin 1. gününden sayarak 12-16. günleri arasında ise gebe kalmanız mümkün.)

Sual: Hamile kalmak için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilir?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Bülent Tıraş’ın cevabı: (Regl dönemi bittikten 14 ila 16. gün civarlarında hamile kalma ihtimali en yüksek dönemdir. Fakat erkek spermlerinin rahimde 4. güne kadar canlı kalabildiklerinden adetten sonra 10. günden itibaren cinsel ilişkiye girmeye başlamak ve 4 ila 6 gün süresince bunu devam ettirmek, gebelik ihtimalini önemli ölçüde artıracaktır. Ancak bir sonraki adet dönemine kadar hala gebelik şansı devam edecektir çünkü regl dönemine kadar yumurta kadın rahminde kalacaktır. Yumurtanın taze ve yeni olması, spermlerle birleşmesi için avantaj olduğundan gebelik ihtimalini arttırmak amacıyla adetten 14-16 gün sonrasını hedeflemek en mantıklısı olacaktır.)

Sual: Ben eşimle birlikte reglim bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdik korunmasız boşaldı da içime hamile kalır mıyım?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Suat Hazeri’in cevabı: ( Adetinizin kaç gün sürdüğü önemli,3-4 gün süren adetten 3 gün sonra gebelik oluşmaz ama 8-10 gün süren adetten sonra gebelik riski olabilir.)

Sual: Kardeşim 21 haziranda adet oldu ve adetin bitiminden 6 gün sonra eşiyle birlikte olmuşlar aradan 1gün geçtikten sonra pembemsi lekeler gelmeye başlamış kasıklarında hasasiyet olmuş yemekten tiskinme falan acaba hamile kalmış mıdır daha adet olmasına da varmış

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Volkan Serhat Dede’nin cevabı: (Bu tarz belirtiler enfeksiyon, gebelik ve yara durumunda da görülebilir.)

Sual: Adet bitiminden 3gün sonra ilişkiye girdik hamile kalmam mümkün mü, ayın 1inde adet oldum 5inde bitti 5ide dahil 6-7-8-9 unda ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım var mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ayşe Darama’nın cevabı: (Bahsettiğiniz tarihler gebe kalma ihtimalinin olduğu dönemlerdir,ama adet düzeninizde tarihleri belirlerken önemlidir)

Not: Bu yazı doktorsitesi kaynak alınarak hazırlanmıştır.

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum Tıklayınız

Erkek Çoçuk Olması İçin Dua Ve Anne Karnında Erkek Bebek Belirtileri Tıklayınız

Hamileyken Adet Olunurmu, Görülür mü? Uzman Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

202 Yorum

 1. Esra

  Adet tarihimi hatırlamıyorum. Adetim bittikten sonra 20.07. 2018 de oldum ve 6 7 gün sonra İstemsiz bir ilişki daha oldu. 6 ekimde 10 haftalık gebe olduğumu öğrendim. Kimden gebe kalmış olabilirim lütfen yardım edin.

 2. misafir

  adeten hemen sonra 1 gün 21,4 total hcg çikti sonuç neddir

 3. Misafir

  Adetten hemen sonra hamile kalinirmi adetim 5 gün sürdü 6. Gün birlikte olduk eşim kendi yöntemiyle korundu bu ay adetimden 4 gün geçtim hamile kalma olasiligi varmidir

 4. Misafir

  12 sinde adet oldum 14 unde bitti
  17 - 18 inde birlikte olduk korunmasiz bir sekilde icine de kacti diyor hamilemiyim test nezaman yapmam gerekiyor lutfen cevap verin

 5. Misafir

  Benim adet günüm 21 inde oldum 26 sinde bitti hangi günler birlikte olmam gerekiyor çocuk olması icin

 6. Ayse

  Araligin 5 de hsg film cekindim araligin 19 kadar surdu doktora basvurdugumda adet donmus dedi ondan so ra aralarda adet gormedigim icin test yaptim bisey cikmadi 0cagin 18 de azcik bir damla kanamam oldu ve subatin 21 idrar testi yaptim cikti ve suanda doktorum kesenin bos oldugunu soyluyor ben bu cocugu istemiyorum ne yapmam gerekir aacaba kucuk dusuk tehlikem var martin 11 de kontrole cagirdi

 7. Ayse

  Adetim ayin 1de geldi ama sadece 2gun sürdü eşimle 7 yada 8gun sonra korumasız ilişkiye girdik hamile kalma şansım varmi acaba

 8. Fadik

  Slmm adetim biteli 8 gün falan oldu ve biz iki kez falan birlikde olduk hamile kalma olasılığım varmı acaba korunma falan olmadı cunku

 9. Esma

  Adetim yedi gün sürüyor adetten bir gun sonra eşimle korunmasiz ilişkiye girdik iki kere icime boşaldı hamile kalma olasılığım varmıdır?

 10. Ahmet

  Kız arkadaşımla adet bitiminden 1 hafta sonra ters ilişki yaşadık ve üzerine boşladım hemen sildik ama silerken vajinaya gelmiş olabilir ilişkiden sonra arkadaşımın karın ağrısı ve baş dönmesi olduğunu söledi hamile kalmış olabilmş

 
Daha fazla yorum
 
KAPAT