22 Haziran 2018, Cuma 14:01

Adetten Hemen Sonra Bitiminden 1 Gün Sonra Hamile Kalınır mı?

Adetten Hemen Sonra Bitiminden 1 Gün Sonra Hamile Kalınır mı?

Hamile Kalmak İçin Adetten Kaç gün Sonra İlişkiye Girilmeli?

Kadınların bazı günlerinde hamile kalma şansı daha yüksek iken bazı günlerinde gebe kalma şansı düşer. Bu hususta kadınların en çok merak ettiği suallerden biri de regl dönemi bittikten kaç gün sonra hamile kalabilirim sorusudur. İşte doktorların verdikleri cevaplar;

Sual: Adetten sonra hamile kalma olasılığı en yüksek günler nelerdir?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Adetin (1. günden sayarak) 10 - 18.günleri gebelik ihtimali olan günlerdir. Şüpheli durumlarda adet gecikmesi olursa kanda gebelik testine bakmak gerekir.)

Sual: Adetin hemen sonrası 1 veya 2 gün içinde korunmasız ilişkide hamile kalma olasılığı nedir? Yumurtlama adet biter bitmez başlar mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Akın Savcı’nın cevabı: (Gebe kalma ihtimali yoktur yumurtlama adetin ortasındaki haftaya denk gelir.)

Sual: Son adet tarihinden 4 gün sonra girilen ilişkide hamile kalınır mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Burcu Kardaş Arslan’ın cevabı: (Son adet tarihinden 4 gün sonra girilen ilişkide hamile kalınabilir. Her kadının yumurtlama dönemi farklılıklar gösterebilir. Normalde adetin 1. gününden sayarak 11-17 günleri arası gebe kalma şansı daha fazladır ancak hemen adet sonrası girilen ilişkide dahi gebe kalınma şansı mevcuttur.)

Sual: Adet günüm bittikten 2 gün sonra eşimle ilişkiye girdik 3 kere içime boşaldığını söyledi hamile kalma riskim var mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Seval Taşdemir’in cevabı: (Adete 2-3 gün kala kanda gebelik testi yaptırın)

Sual: Adet bitiminden 1 gün sonra olan ilişkiden hamile kalınması mümkün müdür?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hülya Erdem Biçmen’in cevabı: (Çok zayıf bir olasılık olsa bile mümkündür)

Sual: Adet kanaması bitiminden iki gün sonra eşimle ilişkiye girdik ve 2 defa korunmadan içime boşaldı hamile kalma riskim ne kadardır?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr.Ünal Eren’in cevabı: (Adetinizin kaç gün sürdüğü önemli adetin 1. gününden sayarak 12-16. günleri arasında ise gebe kalmanız mümkün.)

Sual: Hamile kalmak için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilir?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Bülent Tıraş’ın cevabı: (Regl dönemi bittikten 14 ila 16. gün civarlarında hamile kalma ihtimali en yüksek dönemdir. Fakat erkek spermlerinin rahimde 4. güne kadar canlı kalabildiklerinden adetten sonra 10. günden itibaren cinsel ilişkiye girmeye başlamak ve 4 ila 6 gün süresince bunu devam ettirmek, gebelik ihtimalini önemli ölçüde artıracaktır. Ancak bir sonraki adet dönemine kadar hala gebelik şansı devam edecektir çünkü regl dönemine kadar yumurta kadın rahminde kalacaktır. Yumurtanın taze ve yeni olması, spermlerle birleşmesi için avantaj olduğundan gebelik ihtimalini arttırmak amacıyla adetten 14-16 gün sonrasını hedeflemek en mantıklısı olacaktır.)

Sual: Ben eşimle birlikte reglim bittikten 3 gün sonra ilişkiye girdik korunmasız boşaldı da içime hamile kalır mıyım?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Suat Hazeri’in cevabı: ( Adetinizin kaç gün sürdüğü önemli,3-4 gün süren adetten 3 gün sonra gebelik oluşmaz ama 8-10 gün süren adetten sonra gebelik riski olabilir.)

Sual: Kardeşim 21 haziranda adet oldu ve adetin bitiminden 6 gün sonra eşiyle birlikte olmuşlar aradan 1gün geçtikten sonra pembemsi lekeler gelmeye başlamış kasıklarında hasasiyet olmuş yemekten tiskinme falan acaba hamile kalmış mıdır daha adet olmasına da varmış

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Volkan Serhat Dede’nin cevabı: (Bu tarz belirtiler enfeksiyon, gebelik ve yara durumunda da görülebilir.)

Sual: Adet bitiminden 3gün sonra ilişkiye girdik hamile kalmam mümkün mü, ayın 1inde adet oldum 5inde bitti 5ide dahil 6-7-8-9 unda ilişkiye girdik hamile kalma olasılığım var mı?

CEVAP

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Ayşe Darama’nın cevabı: (Bahsettiğiniz tarihler gebe kalma ihtimalinin olduğu dönemlerdir,ama adet düzeninizde tarihleri belirlerken önemlidir)

Not: Bu yazı doktorsitesi kaynak alınarak hazırlanmıştır.

Hamile Kalmak İstiyorum Nasıl Hamile Kalabilirim Hamile Kalamıyorum Tıklayınız

Erkek Çoçuk Olması İçin Dua Ve Anne Karnında Erkek Bebek Belirtileri Tıklayınız

Hamileyken Adet Olunurmu, Görülür mü? Uzman Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

27 Yorum

 1. 2.bebekgelsin

  Ben 2. bebek düşüncesindeyim şubat ayından itibaren korunmayı bıraktım koruma doğal yöntemdi herhangi birşey kullanmıyoruz eşimle geçen ayın 6sinda kanamam oldu ama kahverengi leke 10 gibi geçti bu şekilde doktorum kimyasal gebelik dedi ve haziran 11 de tekrar adet oldum 5 gün sürdü bugün bitti ilk cocugumda adetimin bittiği gün ilişkiye girdim ve hamile kaldım şimdi 4 aydır uğraşıyorum olmayınca umutsuzluğa kapıldım ne yapmam gerek yardımcı olun lütfen adet tarihim belli hangi günler gebelik tutar???

 2. Burcu

  Merabalar adetin 16. Gunu ilişkiye girdik esimle tam yumurtlama donemimden bir gun önceydi hamile kalma olasiligim nedir? Iliski sonrasında bi sure yatis halinde kaldim sirf denk gelsin die

 3. Ceren

  Adetim bittiği gün eşimle ilişkiye girdim acaba hamile kalmış olablirmiyim

 4. sevgi

  Ben adet oldum fakat karnim sis hamile olabilirmiyim adetim 4gun surdu

 5. Misafir

  Adetten bir gün sonra ilişkiye girdim hamile kala bilirmiyim

 6. Misafir

  Peki adete bir hafta kalmıştı adet oldum ama bir gün tek adet görmü. Ücüncü gün banyo yaptım bu adet sayılırmı buna cevap verebilirmisiniz

 7. derya

  merhaba;
  adetim 3 haziran pazar günü başladı.6 haziranda bıttı.6,7 haziranda korunmasız beraber olduk eşimle.hamile kalma olasılığım varmı

 8. Mehtap

  Adetim 22mayista başladı 26sinda bitti eşim 29 ilişkiye girdik hamile kalma olasılığı varmi

 9. Akar

  Merhaba bn adetli iken esimle iliskiye girdim hamile kalmak icin sizce mumkunmu

 10. Sibel

  Hamile qalamiyorum Hocam bir kac defa dusuk yapdim ne yapmaliyim lutfen cavab yazin

 
Daha fazla yorum
 
{**}
Reklamı Geç