14 Ağustos 2018, Salı 16:36

Ardıç Sabunu Ne İşe Yarar, Katran Sabunu Fiyatı Nedir, Nerede Satılır?

Ardıç Sabunu Ne İşe Yarar, Katran Sabunu Fiyatı Nedir, Nerede Satılır?

Ardıç katran sabunu ve ardıç sabunu olarak da bilinen katranlı sabun, ardıç ağacından çıkarılan ardıç katranı yağı kullanılarak hazırlanır. Bu sabun binlerce yıldır Anadolu'da cilt ve saç problemlerinin tedavisinde kullanılagelmiş, binbir derde deva şifa verici özelliği olan bir sabundur. Katran sabunun saça ve cilde faydaları saymakla bitmez, siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur, cilt lekelerini yok eder, mantar tedavisinde etkilidir, egzama, sedef, mantar ve vitiligo gibi cilt hastalıklarına şifadır… Katran sabunu kullananlar bu sabundan çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Bu makalemizde katran sabunun faydalarından bahsedeceğiz.

Katran Sabunu Ne İşe Yarar, Katran Sabunun Faydaları Nelerdir?

Katran sabunu düzenli kullanıldığında saç köklerini güçlendirip saç dökülmesini durdurur.

Doğal antiseptik özelliği sayesinde ayaktaki mikrop ve bakterileri yok edip ayak kokusunu giderir.

Antimikrobiyal içeriği ile sivilce, iltihaplı yara, egzama ve sedef gibi cilt hastalarının tedavisinde çok önemli rol oynar.

Katran sabunu saç derisi hücrelerini güçlendirip saçların hızlı bir şekilde uzamasında çok etkilidir.

Katran sabunu cildi derinlemesine temizleyip, nefes almasını sağlar. Temiz bir ciltte siyah nokta, sivilce gibi cilt problemleri ile karşılaşmazsınız.

Katran sabunu kaşıntı, ciltte kabartı gibi cilt sorunlarına neden olan ürtiker hastalığına iyi gelir, bu sabunu düzenli kullanarak ürtiker belirtilerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Katran sabunu günümüz insanlarının korkulu rüyası olan, tıbbi bir deva yöntemi bulunmayan sedef hastalığı ve egzama için doğal şifa kaynağıdır. Bu hastalıktan muzdaripseniz katran sabunu kullanmaya devam ederek bu cilt problemlerine elveda diyebilirsiniz.

Katranın kokusu afrodizyak özellik taşır, cinsel duyguları uyarıp libidoyu artırır.

II. Dünya Savaşı öncesinde, Amerikan Ordusu Mühendisleri Birliği, katran sabununun günlük olarak kullanılmasını tavsiye etmiştir.

Herhangi bir nedenle cildinizde geçmek bilmeyen kaşıntı mı var? Hiç üzülmeyin katranlı sabun bu sorunda da imdadınıza yetişecektir. Yapmanız gereken şey çok basit katranlı sabunu biraz su ile yıkayıp sulandırıp güzelce kaşınan yere sürün. Sabun cildinizde kuruduktan sonra suyla yıkayın.

Yüzünüzde geniş gözenekler varsa, hangi kozmetik ürünü kullanırsanız kullanın sıkılaşmıyorsa katranlı sabun tam sizin için ideal bir üründür. Katranlı sabun astringent yani büzücü özellikte bir sabun olması sayesinde gözenekleri sıkılaştırır, küçültür. Böylece bu gözeneklerin mikroplar, bakteriler tarafından işgal edilip sivilce, siyah nokta oluşturmasını engeller.

Katran sabunu hiçbir katkı maddesi, esans, boya içermez, cilt ve saç pH dengesine uyumlu dünyanın en güvenilir sabunlarındandır.

Katran sabununun keskin kokusu sivrisinekleri, keneleri ve diğer böcekleri ortamdan uzaklaştırır. Bunun yanı sıra böceklerden kaynaklı kızarıklıkları ve kaşıntıları giderir.

Katran sabunu antifungal özelliktedir, yani mantarı tedavi edici bir içeriğe sahiptir. Bu özelliği sayesinde mantarlardan kurtulmakta çok önemli rol oynar. Ayak mantarından muzdarip pek çok kimse katran sabununu düzenli kullandıklarındamantarın geçtiğini bildiriyor.

Katran sabunu peeling yani cildi ölü hücrelerden arındırma özelliği bulunan bir sabundur. Ciltte biriken ölü hücreleri yok edip sizi pürüzsüz bir cilde kavuşturur.

Katran sabunu anti-inflamatuar, antibakteriyel ve anti-parazitik özellikleri ile her türlü cilt hastalığının tedavisinde güvenle kullanılabilir.

Katran sabunun bir diğer muhteşem faydası da cilt lekelerini giderici olmasıdır. Cildinizde güneş ışınlarına maruz kalma, sivilce lekesi vb gibi nedenlerden cilt lekeleri meydana gelmişse katranlı sabunu her gün kullanarak bu lekeleri yok edebilirsiniz.

Amerikan Aile Hekimliği katran sabunun anti-inflamatuar özellikleri ile cilt hastalıklarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı gidermekte yardımcı olmaktadır.

Vitiligo cilt hastalığı günümüz tıbbının çaresiz kaldığı cilt problemlerindendir. Katranlı sabun sayesinde vitiligo hastalığının neden olduğu tüm belirtilerden doğal yoldan kurtulabilirsiniz.

Bitlenme okul çağındaki çocukların en büyük problemlerindendir. Bitler katran kokusunu sevmezler, katranlı sabun kullanmaya devam ederek hem mevcut bitlerin ölmesini sağlayabilir, hem de saçlardaki bitlenmeyi önleyebilirsiniz.

Organik maddelerden kuru damıtma yoluyla elde edilen, sıvı yağ kıvamında, kara renkte olan katrandan üretilen sabun, cilt hastalıkları, saç dökülmesi, ergenlik sivilcesi, akne, siyah nokta, saç kıran, kepek problemi, mantar, egzama, dermatit, sedef hastalığı, kaşıntı, uyuz, varis ve ağrı, sivilceli cilt temizliği, ayak kokusu gibi birçok rahatsızlıkların tedavisinde çok etkilidir.

Yağlı bir cilde sahipseniz, hangi ürünü kullanırsanız kullanın bu yağlanma geçmiyorsa, bir de katranlı sabunu deneyin. Katranlı sabun cildin yağını dengeler, aşırı yağlanmayı giderip, sağlıklı ve nemli bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Çillenme pek çok kişinin muzdarip olduğu cilt sorunudur. Çiller ciltte kötü bir görüntü oluşturup kişinin psikolojisini bozar. Çilleri geçiren, yok edilmesini sağlayan çok az doğal yöntem vardır. Bunlardan biri de katranlı sabundur. Düzenli katranlı sabun kullanımı sayesinde çillerinizin yok olmaya başladığını, bir süre sonra çilden eser kalmadığını görebilirsiniz.

Saç cildinde yaralanma, dökülme saç derisinde ölü hücre birikmesinden kaynaklanır. Haftada 2 defa katranlı sabun ile saçlarınızı yıkayarak bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Amerikan Mayo Clinic dermatologları sedef hastalığı, egzama, akne, sebore dermatiti, uyuz ve yanık gibi cilt hastalıklarının tedavisinde veya önlenmesinde katranlı sabun kullanılmasını öneriyorlar.

Katranlı sabunu bacaklarınızdaki ve kalça bölgenizdeki selülitlerden kurtulmak için de kullanabilirsiniz. Katran sabunu ciltteki kan dolaşımını harekete geçirir, selülitleri önemli ölçüde azaltır.

5 bin yıllık geçmişi olan katran sabununun günümüzde antiseptik, antiparaziter etki ile hijyen ve temizlik için en ideal sabun türüdür.

Saçta kepek en sık karşılaşılan saç cildi problemlerindendir. Kepekten bir türlü kurtulamıyorsanız, bir de katranlı sabun kullanmayı deneyin! Gözlerinize inanamayacaksınız! Düzenli kullanımda katran sabunu saç derisini onarıp kepek sorununu ortadan kaldıracaktır.

Günümüzde piyasada satılan sabunların çoğu cilt ve saç için zararlı kimyasallar içerir. Katran sabunu ise tamamen doğal olduğundan size zarar vermez, gönül rahatlığı bu sabunu her gün kullanmaya devam edebilirsiniz.

Katran Sabunu Nerede Satılır, Fiyatı Nedir?

Katran sabununu internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi aktarlardan da temin edebilirsiniz. Fiyatı 9-10 TL'dir.

Katran Sabunu Nasıl Kullanılır?

Katranlı sabunu çeşmenin altına tutup ıslatın, ardından cildinize veya saçınıza bu sabunu ovalayarak sürün. 2-3 dk ovalamaya devam edin ve suyla durulayın. Katran sabununun diğer kullanım yöntemi ise sabunu su ile ıslatıp elinizde köpürtüp daha sonra o köpükleri cildinize bol bol sürebilir, 1-2 dk sonra suyla durulayabilirsiniz. Her iki yöntem de cilt ve saç problemlerinize şifa olacaktır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. Pinar

    Bebek cildi içinde kullanılırmı?

 
Daha fazla yorum
 
Reklamı Geç