21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:49

Badem Yağı Saç Uzatırmı Çıkarırmı? Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Badem Yağı Saç Uzatırmı Çıkarırmı? Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

Badem yağı ve tatlı badem yağı saçların uzamasını, parlamasını ve güçlenmesini sağlayan, saç bakım ürünlerinde en çok kullanılan yağ türüdür.  Badem yağı E vitamini, fosfor, kalsiyum, demir, magnezyum, bakır, selenyum ve çinko açısından oldukça zengindir bu vitamin ve mineral içeriği ile muhteşem saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Bu makalemizde badem yağının saça faydaları, badem yağı ile saç bakımı hakkında bilgiler verdik ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, Şems Aslan Ve Pervin Dinçer tarafından tarifi verilen badem yağı ile yapabileceğiniz saç maskesi tariflerini yayımladık. Bu yazımızda ayrıca badem yağı saça nasıl uygulanır? Sorusunun cevabını da bulabilirsiniz.

Badem Yağının Ve Tatlı Badem Yağının Saça Faydaları

  1. Badem yağı, içerisindeki E vitamini sayesinde saçı içten besler, kırılmaları ve dökülmeleri önler, saçların nem ihtiyacını karşılar. Doğal saç kremi vazifesi gören badem yağı, saçların daha parlak görünmesini sağlar.
  2. Badem yağı saç uzamasında önemli rol oynayan doğal yağlardandır. Saçlarının yavaş uzadığını düşünen kişiler de saçlarının daha hızlı uzaması için badem yağını kullanabilir.
  3. Badem yağı içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde yıpranmış ve cansız saçları onarıp hacim kazanmasını sağlar.
  4. Badem yağı saç derisini besleyip saç diplerindeki kepeklenmeleri, saç derisi problemlerini önler.
  5. Saçlarını çok sık boyayan ya da sık kullandığı saç düzleştiriciler, şekillendiriciler nedeniyle saçlarının yıprandığını düşünen kadınlar, badem yağı ile saçlarını besleyip eski sağlıklı haline getirebilirler.
  6. Pek çok kişinin derdi olan saç derisinde meydana gelen kaşıntı, pul pul dökülme ve kızarıklar da badem yağının iyileştirici etkisiyle yok olur.
  7. Saç tellerini tamamen nemlendiren badem yağı, saç yapısının da değişerek daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. İyileşen saç telleri, daha dayanıklı olur ve ısıya, dış etkenlere karşı daha dirençli olur. Badem yağı sürülen saçlar, daha dolgun bir yapıya bürünür.

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem Yağı Duştan Önce Saça Nasıl Uygulanır?

Banyodan önce, saçınız uzunluğuna göre 2- 3 yemek kaşığı kadar badem yağı, saç diplerine ve saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Bir bone yardımıyla saçlar kapatılır. 1 saat bu şekilde bekletilir. Sonra banyo sırasında şampuan kullanılarak saçlar yağdan arındırılır. Badem yağını saçlarınıza sürmeden cezvede ısıtıp ılık hale getirmeniz bu yağın etkinliğini artıracaktır.

Badem Yağı Duştan Sonra Nasıl Uygulanır?

Şampuanla yıkanmış temiz saçlar nemli iken, 3-5 damla badem yağı parmaklara damlatılır. Saçlara ve saç uçlarına masaj yapılarak sürülür. Durulamaya gerek yoktur. Birkaç damla şeklinde kullanıldığından saçın yağlanması gibi bir etkisi olmaz, saçı korur.

Güzellik Uzmanlarından Badem Yağı İle Yapabileceğiniz Saç Maskesi Tarifleri

Güzellik Uzmanı Şems Arslan’dan Badem Yağı İle Saç Uzatma Maskesi

Malzemeler

  1. Tatlı badem yağı
  2. Sinemaki
  3. B vitamini kapsülü (Eczaneden alınabilir)

Nasıl Yapılır?

Badem yağı ile yapabileceğiniz saç uzatma, saç dökülmesini durdurma ve saçı nemlendirme olarak 3 ayrı maskenin tarifi ve yapılışı şöyledir;

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.