20 Şubat 2019, Çarşamba 16:11

Balık Yağı Hapı Şurubu Kapsülü Faydaları Nelerdir?

Balık Yağı Hapı Şurubu Kapsülü Faydaları Nelerdir?

Balık yağı; uskumru, ringa balığı, ton balığı, halibut, somon, morina, balina ciğeri  ya da mühür balığı gibi balıklardan elde edilir ve balık tüketimiyle veya balık takviye haplarıyla vücuda alınır. Ticarî olarak; balık yağı, besin takviyeleri şeklinde eczanelerde satılır. Birçok insan bu takviyeleri omega-3 yağ asitleri kaynağı olarak seçmektedir. Balık yağının sağlığa faydaları arasında kilo verme ve sağlıklı bir gebelik geçirmek için yardımcıdır. Ayrıca doğurganlık gücünü artrır, cilt sağlığını da (özellikle sedef hastalığı ve sivilce) destekler. Çeşitli kalp hastalıkları, yüksek kolesterol, depresyon, anksiyete, DEHB, zayıf bağışıklık sistemi, kanser, diyabet, iltihap, artrit, IBD, AIDS, Alzheimer hastalığı, göz bozuklukları, maküler dejenerasyon ve ülser tedavisi gibi birçok hastalık için de faydalıdır.

Balık Yağının, Balık Yağı Hapının Şurubunun, Kapsülünün Faydaları Nelerdir?

Beyni Çalıştırır, Depresyonu Tedavi Eder

Balık yağında bulunan omega3 yağ asitleri; depresyon, üzüntü, kaygı, huzursuzluk, zihinsel yorgunluk, stres, cinsel istek azalması, intihar eğilimleri ve diğer sinir bozukluklarını gidermek için oldukça etkilidir. Balık veya balık yağı, beynin işlevini artırmaya yardımcı olan temel besin maddeleri olan Docosahexaenoic asit  (DHA) ve Eicosapentaenoic Asit  (EPA) içerir. Çeşitli çalışmalar, vücutta EPA ve DHA eksikliğini şizofreni, multipl skleroz, Alzheimer hastalığı ve Parkinson hastalığı gibi ruhsal bozukluklara yol açabileceğini kanıtlamıştır. Bu hastalıklar kiside güven eksikliği, asosyallik ve depresyon ile sonuçlanır. Düzenli balık yağı tüketimi konsantrasyon, üretkenlik ve hafızayı artırmaya yardımcı olur.

Kanseri Önler

Yapılan çalışmalar göstermiştir ki balık yağı göğüs, prostat ve kolon kanseri gibi birçok kanser türünü önlemeye yardımcıdır. Omega3 yağ asitleri kanser hücrelerinin gelişmesini önler.   

Bağışıklığı Güçlendirir

Balık yağının, bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Böylece soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi hastalıkların geçmesi için oldukça etkilidir. Bunun yanısıra, ateş, cilt kızarıklıkları ve bitkinliği de giderir.

Cilde İyi Gelir

Balık yağı; egzema, cilt lekeleri; kırışıklık ve kırmızılıklar gibi birçok cilt problemi için kullanılmaktadır. Düzenli olarak balık yağı tüketimi cildi güvende tutar ve güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. 

Kilo Vermeye Yardımcıdır

Güney Avustralya Üniversitesi'nde Profesör Peter Howe tarafından yapılan bir araştırma, balık yağının, kilo vermek isteyen kişilerde egzersizin etkinliğini artırdığını göstermiştir. Diyetlerinde balık yağı verilen gönüllüler, düzenli olarak tüketmeyenlere göre daha fazla kilo kaybı yaşadıkları gözlemlendi. Balık yağı, kilo vermeyi desteklemeye yardımcı olan omega-3 yağ asitleri içerir, bu nedenle fiziksel egzersiz ve bu yağın birleşimi, vücut yağının daha hızlı azaltılmasına yardımcı olur.

Kalp Sağlığını Korur

Dünyada birçok ölümün sebebi kalp hastalıklarıdır. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki günlük olarak balık yağı kullananlarda kalp hastalığı riskinin daha düşük olduğu görülmüştür.  Balık yağı kolesterolü,trigliserid, tansiyon ve kalp krizi riskini azaltır. 

Alzheimer (Bunama) Hastalığını Geçirir

Louisiana Eyalet Üniversitesi'nde yapılan araştırmalar, yağ asitlerinin Alzheimer hastalığının tedavisinde etkili olduğunu göstermiştir. Balık yağı, EPA ve DHA dahil olmak üzere en önemli yağ asitlerinden biri olduğu için Alzheimer hastalığının tedavisine yardımcı olur.

Astımı Geçirir

Astım, akciğerlerde iltihaplanmaya neden olabilen, nefes darlığı, öksürük vb. sonuçları olan yaygın bir akciğer rahatsızlığıdır. Bu durum tam olarak tedavi edilemez olsa da, ilaçlarla veya bazı doğal ürünlerle rahatlama sağlanabilir. Balık yağında bulunan omega-3 yağ asitleri, akciğerlerin iltihaplanmasını azaltır ve böylece astım tedavisine yardımcı olur.

Büyüme ve Gelişim İcin Yardımcıdır

Balık yağı, büyüme ve gelişme için oldukça gerekli olan omega-3 yağ asitlerini içerir. Gebelikte ve emzirirken anneler için de gereklidir, çünkü bebeklerde el ve göz koordinasyonunu geliştirir ve temel gelişimleri için gereklidir.

ADHD Tedavisinde Yardımcıdır

Balık yağı, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğunu (DEHB) tedavi etmek için güçlü bir etkiye sahiptir, çünkü içinde yüksek miktarda yağ asidi bulunur. Hiperaktivite, disleksi, düşük konsantrasyon, duygusal dengesizlik ve zayıf koordinasyon yaşayan çocuklar balık yağı tüketmelidir.

Balık Yağının Zararları Nelerdir?

 1. Balık yağı hapı içildikten sonra ağızda kötü bir tat bırakabilir. Ayrıca geğirmeye de neden olabilir.
 2. Mide ağrısına sebep olabilir.
 3. İshal yapabilir.
 4. Mide yanması oluşabilir.
 5. Asit reflüyü tetikleyebilir.

Balık Yağı Hapı Markaları Ve Fiyatları

 1. GNC Fish Oil 1000mg Limon Aromalı 90 Soft Jel Kapsül. 129.95 TL.
 2. Naturel Healthies Fish Oil Omega 3 60 Kapsül. 59.00 TL.
 3. Vitamin Omega 3-6-9 60 Kapsül. 69.90 TL.
 4. Xpro Fish Oil 90 Kapsül. 85.00 TL.
 5. Vitamin Fish Oil Omega 3 60 Kapsül. 49.90 TL.
 6. Naturel Healthies Omega 3-6-9 60 Kapsül. 79.00 TL.

Omega 3 Hapı Kapsülü Faydaları ve Fiyatı Doğal Omega3 Kaynakları İçin Tıklayınız 

Bağışıklık Sistemi Nasıl Güçlenir Güçlendirilir? İbrahim Saraçoğlu Tıklayınız

Omega 3 6 9 Zayıflatır mı? Bilimsel Araştırma Sonuçları tıklayınız,

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT