24 Ekim 2017, Salı 01:41

Domates Suyu Cildi Beyazlatırmı Domates Sivilceye Cilde İyi Gelirmi?

Domates Suyu Cildi Beyazlatırmı Domates Sivilceye Cilde İyi Gelirmi?

Domates, başlı başına bir güzellik kaynağıdır. Cilt için çok faydalı bir maddedir. Domates ile yapılan cilt maskeleri sayesinde cildiniz ölü hücrelerden arınır, domates maskesi ciltteki lekeleri yok eder, sivilcileri giderir, siyah noktalardan kurtulmaya yardımcı olur, C vitamini açısından zengin içeriği ile cildin kolajen üretimini destekleyip cilt yaşlanmasını önler. Bu makalemizde Güzellik Uzmanları tarafından tarifi verilen domatesle yapılan yüz ve cilt maskelerine yer verdik.

Domatesin Cilde Faydaları

  1. Domates içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde cildin ihtiyacı olan vitaminleri sağlayıp sağlıklı ve parlak bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur.
  2. Domates kuru ciltleri nemlendirir, yağlı ciltlerin ise yağ oranını dengeler, pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
  3. Domates cildi güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korur, güneşin ciltte neden olduğu güneş lekelerini önler.
  4. Domatesin cilde faydaları arasında en önemlisi cildinizi canlandıran ve yenileyen antioksidanlarla dolu olmasıdır.
  5. Domates salisilik asit içerir. Salisilik asit sivilceyi kurutarak yok olmasını sağlar.
  6. Domatesin cildi sıkılaştırma özelliği sayesinde genişlemiş gözenekleri küçültür. Domates, cildinizi sıklaştırmaya ve büyük gözenekleri küçültmeye yardımcı olan doğal bir büzücü olarak çalışır.
  7. Domates doğal bir beyazlatıcı olarak bilinir ve ten renginizi açmak için çok etlidir.
  8. Cildin yüzeyinde biriken ölü cilt hücreleri cildinizi mat ve solgun görünmesine neden olur. Domates ölü cilt hücrelerini kolaylıkla yok edebilir ve cildinizi temiz ve ışıltılı hale getirir. Domateste bulunan A, C ve K vitaminlerinin besleyici özellikleri cildinizi güzelleştirecektir
  9. Domates antioksidan özelliği ile cildinizin genç ve sağlıklı görünmesini sağlamak için vücuttaki serbest radikallerle savaşır, cildinizin hep genç ve güzel görünmesine yardımcı olur.

Güzellik Uzmanlarından Domates İle Yüz, Cilt Maskesi Tarifleri

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Domates İle Yüz Beyazlatma Maskesi

Cildiniz çeşitli nedenlerden dolayı karardıysa ve beyazlatmak için doğal bir yöntem arıyorsanız; Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan cilt beyazlatan tarif; Domatesleri yıkadıktan sonra suyunu elde etmek için miksere atıp çırpıyorsunuz. Daha sonra domates posasının içine un ekleyerek hamur kıvamına gelene kadar karıştırıyorsunuz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürerek 5 dakika bekletin. Hafta da 7 kere yapacağınız bu karışım sayesinde cildinizin beyazlaşacağını göreceksiniz. Bu karışım aynı zamanda çil ve cilt yara izlerini de kaybedecektir.

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak’dan Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Güzellik Uzmanı Pervin Bulgak tarafından tarifi verilen cilt lekelerini yok eden maske tarifi;

Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.