21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:49

Grip, Nezle, Soğuk Algınlığı Nasıl Geçer?Evde Grip Tedavisi İyi Gelen Bitkiler

Grip, Nezle, Soğuk Algınlığı Nasıl Geçer?Evde Grip Tedavisi İyi Gelen Bitkiler

Soğuk algınlığı, grip ve nezle özellikle kış aylarında sık karşılaşılan solunum yolu hastalıklarıdır. Bu yazımızda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ve Bitki Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen gribe, soğuk algınlığına nezleye iyi gelen, çabuk geçmesini sağlayan doğal tariflere yer verdik. Aşağıdaki tariflerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu’ndan Grip, Nezle Ve Soğuk Algınlığını Geçiren Soğan Kürü Tarifi

Bu kür için, normal açık kahverengi kabuklu soğan kullanılır. Beyaz ya da mor soğan uygun değildir. Soğanın ince kabuğunu soyun. 4 e, 6 ya ya da 8 e bölün. 2 bardak suyun içine atın. Ağzı kapalı olarak 5 dakika kaynatın. Süzün ve ılıyınca için. 1 hafta boyunca her gün içilmesi gerekir. Soğan kürü, hem hastalık önleyici, hem de hastalığa yakalananlar için hastalıklarını geçiren bir kürdür.

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan Grip, Nezle ve Soğuk Algınlığını Geçiren Kür Tarifi

Üç tane bir lira büyüklüğünde nar kabuğunu kaynamakta olan 1,5 su bardağı klorsuz suya atınız (Klorsuz su olarak markette satılan pet şişe suyu kullanabilirsiniz.)  ve kısık ateşte beş dakika kaynatınız,beşinci dakikadan sonra 3 başak karabaş bitkisi atınız ve üç dakika daha kaynatınız.Daha sonra ocaktan alıp süzerek ılımaya bırakınız.Ilıdıktan sonra günde bir defa aç karnına bir su bardağı tüketiniz. Bu uygulamaya bir hafta ara vermeden devam ediniz.Bir haftanın sonunda kürü sonlandırınız ve hastalığınızın seyrine göre uygulayabilirsiniz.

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya’dan Grip, Nezle Ve Soğuk Algınlığını Geçiren Kür Tarifleri

Sual: Ailece grip, nezle olduk. Doktora gittik, ilaçlarımızı kullanıyoruz. İyileşme sürecimizi hızlandıracak bir formülünüz var mı?

CEVAP

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'nın cevabı: ( 100 gram kuşburnu, 100 gram elma kurusu ve 30 gram kakuleyi karıştırın. Bunları yeteri kadar suyun içinde çay demler gibi kaynatın. Hazır olduğunda da balla veya limonla tatlandırarak için. Bu son derece etkili formül, bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.)

Sual: Sürekli grip, nezle oluyorum. Tam toparlandım derken yeniden hastalanıyorum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmemi sağlayacak bitkisel bir reçeteniz var mı?

CEVAP

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'nın cevabı: (Eşit miktarda meyankökü ve ıhlamuru bir tencere suyun içinde çay gibi kaynatıp demleyin. Her gün, bu çaydan en az iki bardak için. İçerken içine bir dilim limon ve bir kaşık bal katmayı ihmal etmeyin. Bu çay, bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.)

Sual: Çevremdeki herkes grip. Bana bağışıklık sistemimi güçlendirmeme ve gripten korunmama yardımcı olacak bir bitki çayı tarifi verir misiniz?

CEVAP

Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'nın cevabı: (Aktardan 500 gram kuşburnu, 300 gram elma kurusu ve 100 gram kakule alın. Bunları karıştırın. Bu karışımı bir cam şişeye koyup yanınızda taşıyın. Çay içmek istediğinizde bu karışımdan 1 çorba kaşığı alıp 500 gram suyun içinde kaynatın. İyice demlendikten sonra da için. Bu doğal çay hem yorgunluğunuzu alacak hem de bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlayacaktır.)

Sual: Bu aralar çok sık nezle, grip oluyorum. Bağışıklık sistemimi güçlendirmek için ne yapmalıyım?

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.