19 Ağustos 2017, Cumartesi 08:25

Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer Güneş Yanığı Su Toplaması Acısı Nasıl Geçer?

Güneş Yanığı Kaç Günde Geçer Güneş Yanığı Su Toplaması Acısı Nasıl Geçer?

Bu makalemizde güneş yanığı nasıl geçer? doğal yöntemler neler, güneş yanığı kaç günde geçer ve güneş yanığı kaşıntısına ne iyi gelir? Konuları hakkında bilgiler verdik.

Yazın gelmesi ile doğa tüm ihtişamı ile sanki tekrar canlanır. Hemen hemen tüm insanların sevdiği yaz mevsimi bazı sorunları da beraberinde getirir. Güneş yanıkları da bunlardan biridir. Ailece gittiğimiz tatil, piknik veya sahil gezmelerinden sonra güneşin ultraviyole ışınlarının etkisi ile cildimizde yanıklar oluşabilir. Bunlar kızarıklık gibi hafif semptomlar şeklinde olabileceği gibi daha ağır vakalar ilde de karşılaşabiliriz. Bu yanıklar hemen ortaya çıkmazlar, asıl sorun 5-6 saat sonra belirirler. Tedavi uygulanmaz ise; deri soyulmaları veya kabarcıklar oluşur. Güneş yanığı şayet çok derin değilse 3-5 gün içinde geçecektir. Biz de bu yazımızda güneş yanıklarında uygulayabileceğiniz doğal tedavi yöntemlerini ele alacağız. Güzellik ve Bitki Uzmanı Suna Dumankaya'nın güneş yanığını geçiren kesin çözümü de bu makalemizde bulabilirsiniz.

İşte Güneş Yanıklarından Kurtulmak İçin Kullanabileceğiniz Doğal Yöntemler

Karbonat

Karbonat güneş yanığını geçirmek için kullanabileceğiniz en etkili doğal maddelerdendir. Karbonat alkali özelliğinden dolayı güneş yanıklarında yatıştırıcı etki sağlar. Bunun yanında yanığın sebep olduğu da kaşıntıları geçirir. Tahriş olmuş cildin iltihaplanmasını önler. Şayet vücudunuzda geniş bir alanda güneş yanıkları oluştuysa; küvetinizi soğuk –ılık arası ısıda su ile doldurun. 1 su bardağı karbonatı su dolu küvetinize dökün. 20 dakika kadar küvetinizde oturun. Yanık yerlerin suyun altında kalmasına dikkat edin. Aynı zamanda karbonatın su içinde tam karışmasını sağlayın. Bölgesel güneş yanıkları için; 1 bardak kadar suya 4 yemek kaşığı karbonat katın ve karıştırın. Pamuk yardımı ile etkilenen cildinize sürün. 10 dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Bitki Ve Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Güneş Yanığını Geçiren Kür Tarifi

Sual: Cildimde güneş yanıkları oluştu. Yanık tedavisinde kullanabileceğim bitkisel bir reçeteniz var mı?

CEVAP 

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'nın cevabı: Güneş yanıklarını geçiren güneş yanıklarına kesin çözüm olan tarifim şudur;

 Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.