23 Ekim 2017, Pazartesi 10:51

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir, Saçları Uzatır mı?

Hindistan Cevizi Yağının Saça Faydaları Nelerdir, Saçları Uzatır mı?

Herkes kalın telli ve gür saçlara sahip olmak ister. Hindistan cevizi yağı binlerce yıldır saç bakım amaçlı olarak kullanılmaktadır. Saç foliküllerini ve saç derisini güçlendirerek hasar görmüş saçları tedavi eder. Hindistan cevizi yağının antifungal özellikleri sayesinde kepek şampuanına ihtiyaç duymazsınız. İçerdiği çeşitli vitamin ve mineraller sayesinde de saç uzamasında önemli rol oynar. İşte Hindistan cevizi yağının saça faydaları

Saçları uzatır

Hindistan cevizi yağıyla saç derisine yapılan masaj, dolaşımı artırarak saç derisine oksijen sağlar, saç köklerini besler. Böylece saçların kolay ve hızlı uzamasına yardımcı olur.

Saça parlaklık verir

Hindistan cevizi yağında bulunan doğal antioksidanlar ve besinler, saçın yumuşaklık ve parlaklığı açısından kritik önem taşır. İpek gibi parlak ve yumuşacık saçlara kavuşmanızı sağlar.

Nemi saça hapseder

Nem saç için çok önemlidir, sürekli ve düzenli Hindistan cevizi yağı kullanımı ile saça yeterli nem kazandırabilirsiniz. Bu yağ, saça derinlemesine nüfuz ederek, saçı yüksek sıcaklığın verdiği zarardan ve çevresel kirliliklerden korur.

Saç proteini kalkanı oluşturur

Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri, saç köklerindeki ve saç tellerindeki saç proteinleriyle etkileşime geçerek, kişiyi saç kırıklarından korur. Söz konusu saç sağlığı olduğunda Hindistan cevizi yağı, laurik asit içeriği ile başka mineral veya ayçiçeği yağlarından daha iyi sonuç verir.

 

Antibakteriyel ve antifungal özellikler içerir

Kafa derisi ve saçta bakteri içeriği yüksektir, hindistan cevizi yağı bu sorunlarla başa çıkmada da etkilidir. Hindistan cevizi yağı açı kepek ve bite karşı koruyan antifungal ve antibakteriyel özelliklere sahiptir.

Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır?

Bildirdiğimiz tüm bu faydalardan yararlanabilmek için katkı maddelerinin kullanılmadığı katı formdaki saf Hindistan cevizi yağını kullanmalıdır. Katı Hindistan cevizi yağını internetten temin edebilirsiniz.

 1. Bir tencerede suyu ısıtın. Bu suya katı halde satılan kavanozdaki Hindistan cevizi yağını koyun. Hindistan cevizi yağını suyun içinde ısıtırken kavanozdan çıkartmayın.
 2. Saçınızı ılık suyla hafifçe ıslatın.
 3. 1 yemek kaşığı ısıtılmış Hindistan cevizi yağını elinize alın. Saçınıza uygulamaya başlayın. Omuz hizasında saçlar için 2 yemek kaşığı, uzun saçlar için 4 yemek kaşığı kullanılabilir. Parmak uçlarınızla Hindistan cevizi yağını doğrudan saç köklerine ve saçlara uygulayın.
 4. Saç derisinde dolaşımı artırmak için en az 3 dk masaj yapın.
 5. Hindistan cevizi yağının etkisini göstermesi için bone takın.
 6. Minimum 20-30 dk bekleyin. Zamanınız varsa bir gece bekletebilirsiniz.
 7. Sülfat ve koruyucu içermeyen bir şampuanla nazikçe yıkayın. Ekstra bir saç kremine ihtiyacınız yok.

Patates Maskesinin Saça Faydaları Ve Patates İle Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Elma Sirkesi Saça Nasıl Uygulanır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

3 Yorum

 1. Misafir

  Nedir bu karışım içinde neler var

 2. Özgür

  Benim sacimda ağrı var kasinninca derilerin yanıyor

 3. ceyda

  hepsi cok güzel

 
Daha fazla yorum