21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:54

Kantaron Yağı Sivilce İçin Ve Cilde Nasıl Kullanılır? Kantaron Yağı Maskesi

Kantaron Yağı Sivilce İçin Ve Cilde Nasıl Kullanılır? Kantaron Yağı Maskesi

Kantaron yağı kantaron bitkisinden elde edilir. Bu makalemizde kantaron yağının cilde faydaları nelerdir, sarı kantaron yağı yüze sürülür mü, cilt lekelerine iyi gelir mi, sivilce için nasıl kullanılır, kantaron yağı ile cilt maskesi nasıl hazırlanır? Konusu hakkında bilgiler vereceğiz.

Kantaron Yağının Cilde Faydaları

  1. Kantaron yağı ciltteki gözenekleri derinlemesine temizleyerek, cildin daha sağlıklı ve bakımlı görünmesini sağlar.
  2. Kantaron yağı, anti bakteriyel, anti enflamatuar ve antiseptik özellikleri sayesinde sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur
  3. Cilt hücrelerini de yenileyen kantaron yağı, cilde pürüzsüz ve yumuşak bir görünüm kazandırır.
  4. Yaraların hızla kapanmasında ve yara izlerinin kaybolup cildin eski haline dönmesinde önemli rol oynar.
  5. Kantaron yağı cildi ölü derilerden arındırır, ciltteki deformasyonları onarır, yaraların daha kolay iyileşmesini sağlar.
  6. Çok eski dönemlerden beri yanık tedavisinde kantaron yağı kullanılmaktadır. Yanık cildin acısı kantaron yağı sayesinde çok kısa sürede hafifler ve yanıktan kaynaklanan yaralar da kolaylıkla kapanır. Bununla birlikte yanık bölgelerde sıkça yaşanan iltihaplanma ve mikroplanma sorunu kantaron yağının antiseptik özelliği sayesinde yok olur.
  7. Yazın güneşin yakıcı etkisinden kaynaklı güneş yanıklarına kantaron yağı sürülmesi tavsiye edilir. Bu sayede hem yanıklar daha kolay iyileşir hem de yanık bölgelerin acısı hafifler.
  8. Pek çok kişide ve özellikle de bebeklerde sıklıkla karşılaşılan pişik sorununa da kantaron yağıyla doğal bir çözüm bulmak mümkün. Bebeklerin cildi hassas olduğu için öncelikle yağı biraz su ile inceltip o şekilde pişik olan bölgeye uygulamak doğru olacaktır.
  9. Damar büzücü etkisinden dolayı, kılcal damarın neden olduğu yüzdeki kızarıklıkların kaybolmasını sağlar.
  10. Kantaron yağı ciltteki lekelerin, güneş lekelerinin giderilmesinde önemli rol oynar.

Kantaron Yağı Cilde, Yüze Nasıl Uygulanır?

Güneşe çıkılmayacağı zamanlarda veya gece yatmadan önce temizlenmiş cilde birkaç damlalık kantaron yağı sürerek masaj yapılır. Kantaron yağını yüzünüzde 1 saat beklettikten sonra durulayabilir ya da gece boyu yüzünüzde bırakabilirsiniz.

Kantaron Yağı Sivilce Ve Sivilce İzleri İçin Nasıl Kullanılır?

Aktarlardan alabileceğiniz sarı veya kırmızı kantaron yağını sabah akşam yüzünüzü yıkadıktan sonra sivilce ve sivilce izlerine sürdüğünüz zaman, zamanla izlerin kaybolduğunu, sivilcenin geçtiğini göreceksiniz. Bunun için birkaç damla kantaron yağını sivilce veya sivilce olan yere sürün. Yalnız bu yöntem henüz çok yerleşmemiş sivilce izlerinde işe yarıyor, yani hala kızarık olanlarda.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Kantaron Yağı İle Ciltteki Çatlaklardan Kurtulma Kürü

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen verilen, ciltteki çatlakları yok eden kür tarifi şöyledir;

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.