21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:50

Limon Kürü İle Zayıflama Ve Göbek Eritme Tarifi (Uzman Doktorlardan)

Limon Kürü İle Zayıflama Ve Göbek Eritme Tarifi (Uzman Doktorlardan)

Limon binbir derde deva sağlık için çok faydalı harika bir bitkidir. Peki, limonun ve limon suyunun zayıflama etkisi var mı? Limonlu su içsem zayıflar mıyım? İşte bu soruya Uzman Diyetisyenlerin verdikleri cevaplar; (Bu makalemizde Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından bildirilen limon ve maydanozla hazırlayabileceğiniz zayıflatma ve yağ yakma kürü tarifini de okuyabilirsiniz.)

Diyetisyen İrem Yeten limon zayıflatır mı? Sorumuzu şöyle cevaplıyor; (Limonla ilgili merak edilen en önemli konulardan biri ‘ Limon zayıflatır mı? ’. Limonun yağ yakıcı bir özelliği yoktur. Hiçbir besin tek başına yağ yakmaz. Bunu gözlemlemek için yağın üzerine limon sıkılırsa yağın limon ile karışmadığı görülür. Ancak, limonun içeriğindeki C vitamini ile yağı metabolize edebileceğine yönelik bazı araştırmalar vardır. Limonun kalorisi oldukça düşüktür. Bu nedenle yemeklerde ve soslarda lezzeti artırmak için kontrollü olarak eklenebilir.)

Limonlu su içmek zayıflatır mı? Sorusunu Diyetisyen Rabia Arslan'ın cevabına: (Sabahları içilen sıcak veya ılık limonlu su midede uzun bir süre kalıp mideyi dolu tutacağından daha az yemek yemenize neden olur. Sabah kahvaltısından önce içilen limonlu su kişinin kilo kaybetmesinde etkilidir. Burada zayıflamaya yardımcı olan suyun içinde limon bulunması değil, suyun sıcak veya ılık olmasıdır. Bunun sebebi sıcak suyun soğuk suya göre mideyi daha geç terkederek midede tokluk hissi sağlamasıdır.)

Limonlu su zayıflatır mı? Sorumuza Diyetisyen Taylan Kümeli'nin cevabı şudur; Limonlu su tokluk hissi verir ve gün içerisinde şekerinizin iniş çıkışını dengeler

Diyetisyen Ahmet Sancak limon zayıflatır mı, kilo verdirir mi? Cevabı şudur; (Sabahları aç karnına limonlu ve sirkeli su içmenin zayıflattığı inancı da yanlıştır. Limonun bağırsakları çalıştırıcı özelliği vardır. Limonlu ve sirkeli su vücuttaki asitleri temizlemeye yardımcı oluyor. Asitleri nötralize etmek yağların serbest kalmasını sağlıyor. Ancak bu yağlar, sadece diyet ve egzersiz yaparak yakılabiliyor. Yani soğuk ya da ılık suyun veya limonlu suyun zayıflatıcı hiç bir etkisi yoktur.)

Diyetisyen Melis Destereci limon zayıflatır mı? Sorumuzu şöyle cevaplıyor:(Araştırmacılar, bireylerin C vitaminini tüketimi ile vücut kitle indeksi arasında bir bağlantı olduğunu, yeterli miktarda C vitamini alanlarda daha düşük vücut kitle indeksi görülebildiğini söylüyor. Altını çizmemiz gereken konu şudur: C vitami içeren limon suyunun tek başına zayıflatıcı ve yağ yakıcı etkisi yoktur. Ancak egzersiz ile birlikte tüketilen C vitamini yağ yakma metabolizmasını uyararak yağ oranımızda düşüş sağlayabilmektedir. Sonuç olarak yağlarımızdan kurtulmak istiyorsak düzenli egzersizi yaşam tarzı haline getirmeliyiz çünkü hiçbir besin tek başına bir çözüm değildir.)

Prof Dr İbrahim Saraçoğlun'dan Yağ Yakan İştah Kesen Limon Kürü Tarifi

Prof Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi veren yağ yakan ve iştah kesen limon kürünün tarifi şudur;

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.