24 Nisan 2018, Salı 05:38

Sakalları Yumuşatma İçin 7 Uzman Önerisi

Sakalları Yumuşatma İçin 7 Uzman Önerisi

Çoğu kadın, sakallı erkekleri çekici bulur. Şu günlerin trendi olan sakal, kimi zaman maskülenliğin temsili olarak, kimi zaman da yüzü ön plana çıkarmak için erkekler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Nedeni ne olursa olsun şayet yumuşak bir sakalla eşinizi etkilemek istiyorsanız işte size tavsiyelerimiz:

Sakalınızı şampuanlayın

Haftada en az iki kere sakalınızı şampuanlamak, onu daha yumuşak ve parlak hale getirecektir. Sakal için özel şampuanlardan alın ve dairesel hareketlerle sakalınıza masaj yapın. Bir süre beklettikten sonra sakalınızı ılık suyla durulayın.

Saç kremi kullanın

Aynı saçınıza uygulandığınız gibi şampuanladıktan sonra sakalınıza saç kremi uygulayın. Artık sakal için üretilen kremlerden de bulabilirsiniz. Krem sakalınızı nemlendirerek daha yumuşak olmasını ve kolay şekil almasını sağlayacaktır. 

Sakalda durulanmayan madde bırakmayın

Sakalda iyice durulanmayan krem ve şampuan artığı kalması sakalınızı kuru gösterir ve cildi de rahatsız eder. Bütün maddelerden arındığından emin olmak için sakalınızı tarayabilirsiniz. Daha sonra yumuşak bir havluyla sakalınızı kurulayın ve havalanarak kurumasına izin verin.

Sakalınızı besleyin

Eşit miktardaki Hindistan cevizi, badem ve zeytin yağına, ılık bal ve birkaç damla süt ekleyerek karıştırın. Bu karışımdan bir macun elde ederek sakalınıza uygulayın, 25-30 dk bekletin ve durulayın. İçeriğindeki yağlar sayesinde sakalınız daha sağlıklı, nemli ve yumuşak olacaktır. Bu uygulamadan sonra gözenekleri kapatmak için soğuk kompres uygulayın. Son olarak sakalınızı yatıştırmak için bir fırçayla tarayın.

Portakal kabuğu ile cilde peeling

Portakal kabuklarını toz haline getirin ve süt ekleyerek macun haline getirin. Bu karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık bir saat bekletin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve soğuk kompres uygulayın. Bu rutine en az bir ay boyunca devam edin. Etkisini kesinlikle göreceksiniz.

Yüz yıkama

Yüzünüzü yıkarken sakalınızın temizlendiğinden de emin olun. Böylece hem sakalınızda yuva yapan kirli moleküllerden kurtulur hem de daha parlak ve yumuşak bir sakala sahip olursunuz.

Tıraş olma önerileri

  1. Tıraş olmadan önce sakalınıza yumuşaması için Hindistan cevizi yağı uygulayın.
  2. Kaliteli bir jilet ve tıraş köpüğü kullanın. Ayrıca üç ayda bir jiletinizi değiştirin.
  3. Tıraş olurken zaman zaman kalıntıları duruladığınızdan emin olun. Gözeneklerin kapanması sizi rahatsız eder.
  4. Arada bir sakalınızın uçlarından alın. Bu hem daha çok sakal çıkmasını hem de sakalın daha yumuşak ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Sakal Çıkarma Yöntemleri İçin Tıklayınız 

Sakal Uzatma, Gürleştirme Ve Sakal Çıkması İçin Uzman Önerileri Tıklayınız

Sakal Çıkması İçin Ne Yapılmalı? Bitkisel Sakal Çıkarma Yöntemleri Tıklayınız

Biotin Sakal Çıkarır mı? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
Reklamı Geç