24 Ekim 2017, Salı 01:42

Sarımsağın Faydaları Ve Zararları Sarımsak Yutmak Maranki Bildiriyor

Sarımsağın Faydaları Ve Zararları Sarımsak Yutmak Maranki Bildiriyor

Sarımsak vitamin ve mineral açısından zengin, bağışıklık sistemini güçlendiren, kişiyi hastalıklardan koruyan sağlığa faydası saymakla bitmeyen harika bir besindir. Sarımsak aç karnına veya tok karnına yutulabilir. Ancak aç karına yutulması midede yanma gibi çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilir. Sarımsak yutanların yorumları her zaman olumlu yönde olmuş, sarımsaktan çok fayda gördüklerini bildirmişlerdir.

Sarımsak Yutmak Ve Sarımsağın Sağlığa Faydaları Nelerdir?

 1. Sarımsak doğal antibiyotiklerdendir. Bağışıklık sistemini güçlendirip hastalanmayı önler.
 2. Sarımsak damarları genişletir, kan akışını hızlandırıp tansiyonun düşmesine yardımcı olur.
 3. Prof Dr. Ahmet Maranki de sarımsak yutmanın çok faydalı olduğunu bildiriyor. Sarımsak yutmanın faydaları hakkında şu bilgileri veriyor; Sarımsak mikrop öldürücü özelliğiyle, vücudu çeşitli hastalıklara karşı korur. A, B, C gibi vitaminler, bol iyot ve kükürt gibi doğal antioksidan içerikleriyle bedeni temizler. Sarımsak sindirimi kolaylaştırır, kabızlığı giderir. Kanı sulandırır, temizler, damar sertliğini giderir. Bağırsaklardaki zararlı bakterileri yok eder. Ateşi düşürür. Yüksek tansiyona iyi gelir. Kanserden korur.Ses kısıklığına şifadır.Sivilcelerinin üzerine sarımsak olduğu gibi sürülürse, yara izi bırakmadan sivilceleri yok eder.
 4. Sarımsak damarların doğal yoldan açılmasını sağlayıp, damar tıkanıklığını engeller.
 5. Sarımsak anti-inflamatuar içeriği ile ltihaplanmayı önleyen, mevcut iltihabı gideren bir besindir.
 6. Sarımsak anti aging özelliği sayesinde yaşlanmayla savaşıp, cildin yaşlanmasını geciktirir.
 7. Sarımsak yaraların daha çabuk iyileşmesinde etkilidir. Açık yaraların üzerine direkt sarımsak sürerek enfeksiyonun yayılması durdurulabilir.
 8. Sarımsak vitamin, mineral ve aminoasitlerden açısından çok zengindir, vücudun ihtiyacı olan vitaminle mineralleri doğal yoldan karşılar.
 9. Sarımsak kandaki kötü kolestrolü temizler, HDL iyi kolestrolü artırıp, LDL kötü kolestrolü düşürür. Her gün tüketilen 2 diş çiğ sarımsağın total kolesterol değerlerini % 10’a kadar düşürebildiğine dair yapılmış araştırma sonuçları bulunmaktadır.
 10. Sarımsak kurşun, civa, kadmiyum ve arsenik zehirlenmelerinde etkili tedavi sağlar.
 11. Özellikle sigara içen kişilerin günde 1 diş sarımsak yutması sigaranın zararlı etkilerini azaltmaktadır.
 12. Sarımsak iştah açar, kilo almak isteyen ve iştahsız kişilerin kilo almasına yardımcı olur.
 13. Sarımsak saç derisine sürüldüğünde saç derisini güçlendirip yeni saçların çıkmasını sağlar. Kaş dökülmesinden ve saç dökülmesinden muzdaripseniz kaş bölgenize ve saç derinize sarımsak sürüp yeni kılların çıkmasını sağlayabilirsiniz.
 14. Sarımsak yüksek kan şekerini düşürüp, şeker hastalığı tedavisine yardımcı olur.
 15. Sarımsak probiyotik özelliklere sahip bir besindir, bu özelliği sayesinde vücuttaki faydalı bakterilerin etkinliğini ve sayısını arttırmakta rol oynar.

Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.