30 Nisan 2017, Pazar 23:27

Uzun Saçtan Bit Nasıl Temizlenir? En Etkili 5 Doğal Yöntem

Uzun Saçtan Bit Nasıl Temizlenir? En Etkili 5 Doğal Yöntem

Sirkeler, bitin yumurtalarıdır, kahverengi renklidirler ve saçta sabit şekilde kaldıklarından kolayca farkedilirler. (Saçtaki sirke ve bit nasıl yok edilir?) isimli makalemizde bu sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak 5 doğal tarife yer verdik. Saç sirkeleri baş derisinin sıcaklığına ihtiyaç duyar, bu nedenle bitler yumurtalarını saç diplerine yakın yere bırakırlar. Sirkenin, saç bitinin geçmesi biraz zordur ve zaman ister. Özellikle uzun saçtan biti temizlemek büyük sabır ister. İşte bitleri, sirkeleri yok etmek için uygulayabileceğiniz yöntemler. Dilediğinizi deneyebilirsiniz.

1.Tarif

 • Vazelin
 • Bit tarağı
 • Şampuan

Nasıl uygulanır?

Vazelin, sirkeleri yok etmek için kullanılan en etkili maddelerdendir. Bol miktarda vazelini alın saç diplerine ve sirke olan yerlere sürün. Bit tarağı kullanmadan önce bir saat bekleyin. Bit tarağı ile saçınızı tarayıp yıkayın, şampuanlayın ve durulayın. Sirkeler geçene kadar her gün bu uygulamaya devam edin.

2.Tarif

Tüm esansiyal yağlar hemen hemen aynı şekilde ve etkinlikle saçtan sirkelerin giderilmesinde çok etkili çalışır. Biberiye ve lavanta yağı da sirkeden kurtulmak için kullanılan esansiyel yağların kombinasyonlarındandır.

 • Biberiye yağı
 • Okaliptüs yağı
 • Zeytinyağı

Yapılışı

5'er damla biberiye okaliptüs yağını karıştırıp, bu karışıma yeterli miktarda zeytinyağı katın. Saçınıza ve saç diplerinize masaj yapıp, 1 saat bekletin. 1 saat sonunda bit tarağı ile saçlarınızı tarayın.

3. Tarif

 • Mayonez
 • Bit tarağı

Yapışkan bir madde olup, giderilmesi zor olsa da, mayonez, sirkeleri öldürmekte ve saçtan yok etmekte, hızlı bir şekilde etki gösterir. Canlı sirkelere nazaran, ölü sirkeleri saç köklerinden bit tarağı ile çıkarmak daha kolaydır. Tüm saça ve saç diplerine özellikle sirke olan yerlere mayonezi sürüp 15 dk bekletin ve saçı durulayın, ardından hemen saçı tarayın.

4.Tarif

 • Nane yağı
 • Zeytinyağı
 • Elma sirkesi
 • Bit tarağı

5 damla nane yağına yeterli miktarda zeytinyağı katın. Bununla saçlara ve saç köklerine masaj yapın. 1 saat başınızda bekletip yıkayın. Ardından sirke olan yerlere beyaz sirke yahut elma sirkesi sürün. 10-15 dk sonra bit tarağı ile tarayın. Bu yöntemle 3-4 uygulamadan sonra tüm sirkelerden kurtulabilirsiniz.

5.Yöntem

 • Limon
 • Bit tarağı

Uygulanışı

Limon, astringent özelliktedir, ciltten ölü hücrenin, sirkenin, bitin ve kepeğin giderilmesine yardımcıdır. Limonu sıkın, suyunu çıkarın, saçlara ve saç diplerine bol miktarda bu suyu sürün. 1 saat başınızda bekletip, bit tarağı ile saçınızı tarayın. Tüm sirkeler yok olana kadar her gün bu yönteme devam edin.

Traş Köpüğü Bitleri Öldürür mü? Traş Köpüğü İle Bit Temizleme Yöntemi Tıklayınız

Bite Bitkisel Çözüm Ve Bitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Tıklayınız

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

3 Yorum

 1. afs

  sacindaki kepek,bitin gitmesi icin;
  sabunla yika,ve banyodaykrn genis disli tarskla sacini yika inan geciyo

 2. Bitten kurtulmaya kız

  Arkadaşlar lütfen size yalvarıyorum yorumunu okuyun bana destek olup yardım edin uzun diye es geçmeyin allah rızası için artık gerçekten ya...

  Ben 5 sene üst üste bitlendim ve şu anda da bitliyim. Annem ve babam yanımda değil bana destek olmuyorlar. 4 gündür yaptığım şeyler :

  1 ) Bir kere banyo ettim ve saçımı kaynar suyla yıkadım ( kaynar su iyi oluyormuş. )

  2 ) ikinci gün annem biraz eliyle ayikladı

  3 ) 4.gün de babam biraz temizlendi.

  Ama ben bitli olduğum için değil de elimden hiç birşey gelmediği için Ağlıyorum .Elimde bir bit şampuanı (spreyi) ya da tarafı bile yok.Annem Gil erteleyip duruyorlar ve saçımı kestirmeye zorluyorlar. Lütfen yardım edin.6.sınıf öğrencisiyim annem ve babam olmadan tek başıma yapabileceğim bana uygun bir çözüm bulup söyler misiniz?


  Not : Artık her gün her gece Ağlıyorum .Derslerimi çok kötü etkiledi . ÇOK ÇARESİZ VE YAPAYALNIZIM .Bir tek siz varsınız bana yardım edebilecek .Lütfen ...

 3. Zehra

  İyiki
  paylaştınız kızımı kurtardım

 
Daha fazla yorum