19 Ağustos 2017, Cumartesi 08:15

Uzun Saçtan Bit Nasıl Temizlenir? En Etkili 5 Doğal Yöntem

Uzun Saçtan Bit Nasıl Temizlenir? En Etkili 5 Doğal Yöntem

Sirkeler, bitin yumurtalarıdır, kahverengi renklidirler ve saçta sabit şekilde kaldıklarından kolayca farkedilirler. (Saçtaki sirke ve bit nasıl yok edilir?) isimli makalemizde bu sorununuzdan kurtulmanıza yardımcı olacak 5 doğal tarife yer verdik. Saç sirkeleri baş derisinin sıcaklığına ihtiyaç duyar, bu nedenle bitler yumurtalarını saç diplerine yakın yere bırakırlar. Sirkenin, saç bitinin geçmesi biraz zordur ve zaman ister. Özellikle uzun saçtan biti temizlemek büyük sabır ister. İşte bitleri, sirkeleri yok etmek için uygulayabileceğiniz yöntemler. Dilediğinizi deneyebilirsiniz.

1.Tarif

 • Vazelin
 • Bit tarağı
 • Şampuan

Nasıl uygulanır?

Vazelin, sirkeleri yok etmek için kullanılan en etkili maddelerdendir. Bol miktarda vazelini alın saç diplerine ve sirke olan yerlere sürün. Bit tarağı kullanmadan önce bir saat bekleyin. Bit tarağı ile saçınızı tarayıp yıkayın, şampuanlayın ve durulayın. Sirkeler geçene kadar her gün bu uygulamaya devam edin.

2.Tarif

Tüm esansiyal yağlar hemen hemen aynı şekilde ve etkinlikle saçtan sirkelerin giderilmesinde çok etkili çalışır. Biberiye ve lavanta yağı da sirkeden kurtulmak için kullanılan esansiyel yağların kombinasyonlarındandır.

 • Biberiye yağı
 • Okaliptüs yağı
 • Zeytinyağı

Yapılışı

5'er damla biberiye okaliptüs yağını karıştırıp, bu karışıma yeterli miktarda zeytinyağı katın. Saçınıza ve saç diplerinize masaj yapıp, 1 saat bekletin. 1 saat sonunda bit tarağı ile saçlarınızı tarayın.

3. Tarif

 • Mayonez
 • Bit tarağı

Yapışkan bir madde olup, giderilmesi zor olsa da, mayonez, sirkeleri öldürmekte ve saçtan yok etmekte, hızlı bir şekilde etki gösterir. Canlı sirkelere nazaran, ölü sirkeleri saç köklerinden bit tarağı ile çıkarmak daha kolaydır. Tüm saça ve saç diplerine özellikle sirke olan yerlere mayonezi sürüp 15 dk bekletin ve saçı durulayın, ardından hemen saçı tarayın.

4.Tarif

 • Nane yağı
 • Zeytinyağı
 • Elma sirkesi
 • Bit tarağı

5 damla nane yağına yeterli miktarda zeytinyağı katın. Bununla saçlara ve saç köklerine masaj yapın. 1 saat başınızda bekletip yıkayın. Ardından sirke olan yerlere beyaz sirke yahut elma sirkesi sürün. 10-15 dk sonra bit tarağı ile tarayın. Bu yöntemle 3-4 uygulamadan sonra tüm sirkelerden kurtulabilirsiniz.

5.Yöntem

 • Limon
 • Bit tarağı

Uygulanışı

Limon, astringent özelliktedir, ciltten ölü hücrenin, sirkenin, bitin ve kepeğin giderilmesine yardımcıdır. Limonu sıkın, suyunu çıkarın, saçlara ve saç diplerine bol miktarda bu suyu sürün. 1 saat başınızda bekletip, bit tarağı ile saçınızı tarayın. Tüm sirkeler yok olana kadar her gün bu yönteme devam edin.

Traş Köpüğü Bitleri Öldürür mü? Traş Köpüğü İle Bit Temizleme Yöntemi Tıklayınız

Bite Bitkisel Çözüm Ve Bitten Kurtulmanın Yolları Nelerdir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

14 Yorum

 1. Misafir

  Kızım 5yaşında iken kreşe verdim başında bit oldu denemediğim şey kalmadı diyebilirim kızım şuan yedi yaşında hâlâ uğraşıyorum azalıyor ama tamamen temizlenmiyor

 2. Raan

  En etkili çözüm paranit ilacı kesin çözüm yillardir uğraşıyorum
  Bu ilaçla kurtuldum

 3. Brtn

  2 ve 3 yasndki kzlarmda sirke gordum vazelin surup beklttm snra taradm da arkadaslar o vazelin sactan cikmiyor sampuan sabun faln fayda etmdi

 4. Necmiye

  Benim de altı yaşındaki kızımda bit oldu lütfen yardım edin ne yapabilirim. Limon suyunu denedim ama kızımın bütün vücudu kabardı limondan olabilir mi?

 5. Kader

  Ne olur bana yardımcı olun başımı kasimaktan yoruldum ve nefret ediyorum çok kötü oluyorum

 6. İlknur özpolat

  Ben denedim saçımdaki bitler nerdeyse hepsi gitti çok az kaldı yarında saçıma

  vazelinle şampuan eklicem bugünde mayonez ekledim saçımdaki bitlerin hapsini

  öldürdü saçım mayonez koktu ama başımı yıkadıktan sonra geçti çok güzel herkese

  tavsiye ederim

 7. melike

  neem oil yağı kullanın geçiriyor her gün saçınıza sürün 1 saat kalsın yıkayın geçer

 8. buse

  bakın arkadaşlar ben bikere saçıma limon suyula her tarafa yaydım bir iki saat bekledikten sonra bit tarağıyla taradım bitlerin hepsi döküldü ve sonra yıkandımmm ve yine bit tarağuıyla taradım sizde bu yöntemi yapınnn

 9. Edanur

  Ya lütfen kesin yöntem hangisi lütfen söyleyin artık hemen geçmesini istiyorum yalvarıyorum kesin çözüm verin

 10. melek

  mütiş ve şahane

 
Daha fazla yorum