21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:53

Yağ Yakıcı İçecekler, Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Bitkisel Çay

Yağ Yakıcı İçecekler, Metabolizma Hızlandırıcı Yağ Yakıcı Bitkisel Çay

Kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak için en etkili yöntemlerden biri de yağ yakıcı çaylar içmektir. Bu makalemizde Ünlü Diyetisyenler tarafından tarifi verilen yağ yakan, metabolizmayı hızlandıran çaylara yer verdik.

Diyetisyen Selahattin Dönmez’den Yağ Yakan İçecek, Çay Tarifi

 1. 1 tatlı kaşığı ısırgan otu
 2. 1 dilim limon
 3. 1 tatlı kaşığı yeşil çay
 4. 3-4 adet karanfil
 5. 1.5 su bardağı kaynar su

Hazırlanışı ve kullanımı:

1.5 su bardağı kaynar suyun içerisine 1 tatlı kaşığı ısırgan otu, 1 tatlı kaşığı yeşil çay, 3-4 adet karanfil ve 1 dilim limon atıp ağzı kapalı olarak 15 dakika demleyin (kaynatmayın). Selahattin Dönmez’in önermiş olduğu yağ yakan bitki çayını gün içerisinde 3-4 fincan kadar tüketebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak bitki çayınızın içerisine 1 çay kaşığı doğal yayla balı ilavesi yapabilirsiniz. Düzenli tüketildiği taktirde kilo vermeyi ve yağ yakımını hızlandıracaktır. Uyarı: Yeşil çayın içermiş olduğu bazı maddeler tansiyon yüksekliğine sebebiyet verebilir. Zira yüksek tansiyon problemi yaşıyorsanız yağ yakımını hızlandıran bitki çayından kesinlikle uzak durmalısınız.

Diyetisyen Ender Saraç'tan Yağ Yakan Çay Tarifi

Bir büyük bardak su tam kaynamaya başlayınca içine parmak ucu kadar kesilmiş 4-5 adet taze zencefil atın ve yedi dakika kaynatın. Sonra içine üç orta veya iki diş sarımsak atın. Ama sarımsakları suya atmadan önce bıçakla hafifçe patlatın. Altı kapatılmış suyun içine atın ve beş dakika demleyin. Ben bazen bu formüle bir çay kaşığı acı pul biber de koyuyorum. Bu şekilde çay daha çok yağ yakar. Çay 4-5 dakika demlendikten sonra süzün ve içine isterseniz 1-2 çay kaşığı taze limon suyu koyun. Bu çayı şekersiz olarak sabah ve öğlen arasında ne çok tok ne de çok açken içmelisiniz. Kahvaltıdan yarım saat sonra ve akşamüstü iki-üç fincan da bu çaydan içebilirsiniz. Bu çay; ağır kan sulandırıcı ilaç kullananlar, aşırı düşük tansiyonu olan, aktif mide ülseri olanlar dışındaki kişilerin içebileceği bir çaydır. Ancak sağlıklı kişiler tüketebilir ve yağ yakan, metabolizmaya faydası olan, ömre ömür katan çok iyi bir zayıflama çayıdır.

Diyetisyen Aslıhan Küçük’den Yağ Yakan İçecek Ve Çay Tarifi

 1. 1 yemek kaşığı kırmızı çay (rooibos çayı)
 2. 1 yemek kaşığı kadar mate çayı
 3. 1 tatlı kaşığı yasemin çayı
 4. 1 çubuk tarçın
 5. 4 top karabiber (öğütülmemiş)
 6. 1 litre kadar su
 7. İsteğe göre portakal dilimleri, nane yaprakları

Hazırlanışı:

Not: Bu makalemiz 2 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.