21 Ağustos 2017, Pazartesi 18:49

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır, Sürülür, Saça İyi Gelirmi? Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır, Sürülür, Saça İyi Gelirmi? Zeytinyağı İle Saç Bakımı

Zeytinyağı saç ve cilt için oldukça  yararlı bir bileşendir. Zeytinyağı  saç için doğal nemlendirici özellikleri ile saçların kolay taranmasını sağlar,  saça parlaklık kazandırır, kırılmaları önler. Tüm saç tiplerine faydalıdır. Zeytinyağı maskesine başka malzemeler ekleyerek maskenin etkisini artırabilirsiniz.

Zeytinyağının Saça Faydaları

 1. Saça derinlemesine bakıp yapıp parlak ve bakımlı saçlara kavuşmanızı sağlar.
 2. Saç kırıklarını önler. Yıpranmış saç uçlarını onarır
 3. Saç derisini besler, kepeği giderir.
 4. Saça doğal bir yumuşaklık vermesinin yanı sıra içerisindeki besleyici özler ile saçınızın ihtiyacı olan bakımı da sağlar.
 5. İçerdiği vitamin ve mineraller sayesinde saçları kökten uca besleyip dökülmesini önler.
 6. Baştaki kan akışını hızlandırıp saçların çabuk uzamasına yardımcı olur.

Zeytinyağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçınızın uzunluğuna ve gürlüğüne bağlı olarak 2-3 yemek kaşığı zeytinyağını cezveye koyup ılıtın. Ilık haldeki zeytinyağını saçlarınıza ve saç diplerinize sürün, ardından başınızı streç filmle sarın. Streç film yoksa poşet de geçirebilirsiniz. 1 saat sonra saçınızı yıkayın şampuanlayın ve durulayın.

Zeytinyağı İle Saç Maskesi Tarifleri

1.Yöntem Zeytinyağı ve Bal İle Saç Maskesi

Malzemeler

 1. Zeytinyağı
 2. Bal
 3. E vitamini kapsül veya ampülü (eczaneden alabilirsiniz)
 4. Kase
 5. Saç bonesi

Yapılışı

Maskenizin ana maddesi kaliteli sızma zeytinyağı olmalıdır. Zeytinyağından 2-3 yemek kaşığı kullanacaksınız. Bu yağ, diğer yağ türlerinden pahalı olmasına rağmen kokusu daha güzeldir ve saçınızı parlatan,  güçlendiren daha çok antioksidan ve vitamin içerir. Hoş bir koku elde etmek ve faydasını artırmak için biraz kurutulmuş biberiye veya lavantayı zeytinyağı içine batırıp maskeyi yapmadan birkaç gün emilmesi için bekletebilirsiniz. Bu kokular aynı zamanda gevşemeniz, rahatlamanız için de idealdir. 1 yemek kaşığı balı bir cam kaba dökün. Bal doğal bir saç nemlendiricidir, antioksidanlar ve anti-inflamatuar bileşikler içerir. Bu özellikleri ile kuru, hasar görmüş ve de kırık saç uçları için idealdir. Ham bal bu özellikler bakımından işlenmiş bala göre daha zengindir. Balı zeytinyağı  ile bir çırpıcı yardımı ile karıştırabilirsiniz. Temiz bir cam kap ya da kapaklı cam kavanoz kullanabilirsiniz. Maskeniz çok yapışkan olduysa biraz daha zeytin yağı ekleyerek seyreltebilirsiniz. Sonrasında tekrar karıştırın. Ardından şöyle yapın;

Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.