06 Temmuz 2022, Çarşamba 01:00

”Diva Bebe” Melike Şahin kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi?

”Diva Bebe” Melike Şahin kimdir? Aslen nerelidir? Kaç yaşında? Evli mi?

BaBa Zula’nın kadın vokalisti olarak ünlenen Melike Şahin’in hayatı hayranlarınca araştırılıyor, çok merak ediliyor. Melike Şahin kimdir? Evli mi? Kaç yaşında? Aslen nereli? İşte tüm bu soruların cevapları:

Melike Şahin 18 Nisan 1989 İstanbul doğumlu Türk şarkıcıdır. “Tutuşmuş Beraber”, “Bi' Fırlatsam”, “Deli Kan” ve “Sevmek Suçsa Suçluyum” gibi şarkılarıyla hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı. Şahin bekardır ve çocuğu yoktur.

MELİKE ŞAHİN’İN BİYOGRAFİSİ

Adı: Melike Şahin

Doğum Tarihi: 18 Nisan 1989

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.63

Kilosu: 60

Burcu: Koç

Göz Rengi: Kahverengi

Saç rengi: Kahverengi

Medeni Durumu:  Bekar

Instagram hesabı: @melikesahin

MELİKE ŞAHİN KİMDİR?

Melike Şahin, alaturka ve arabesk türünde seslendirdiği şarkılarıyla bilinmektedir. Kadife sesli Şahin 1989 yılında İstanbul’da doğmuştur.Şahin’in ailesi Sivas’ın Divriği ilçesindendir. 2012 yılında Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü´nden mezun olan Şahin, 2011-2017 yılları arasında BaBa ZuLa´ya Türkiye ve dünya turnelerinde vokalist olarak eşlik etmiştir. Bu turneler ile Avrupa, Meksika, Hindistan ve Avusturalya´da 250´nin üzerinde konser vermiştir. Daha sonra, 2017 Cannes Film Festivali’nde dünya prömiyerini yapan Tony Gatlif filmi olan “Djam” için de 3 adet şarkı seslendirmiştir.

Melike Şahin 2017 yılında İsrailli grup Boom Pam ile “Beni Yalnız Koma” şarkısını paylaştı ve 2017 yılından şimdiye kadar “Deli Kan”, “Tutuşmuş Beraber” ve “Kara Orman” gibi şarkılarını Sony Music etiketiyle yayımladı. Melike Şahin’in 2018 yılındaki şarkı kayıtlarından aranjesi Can Güngör’e ait olan “Sevmek Suçsa Suçluyum” şarkısına çıkarmış olduğu klibinin yönetmenliğini Tony Gatlif yapmıştır.

Melike Şahin 2019 yılında "Diva Bebe Şov" isimli eğlence programı sunmuş, Şahin'in lakabı bu programdan sonra "Diva Bebe" olarak anılmıştır.

MELİKE ŞAHİN’İN RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

Kendinizden biraz bahseder misiniz?

İstanbul’da doğdum büyüdüm. Babam sadece türkü dinlerdi, işitsel arşivimde en gerilerde halk müziği var. Sabahat Akkiraz’ın sesini çok severim mesela ezelden. Sezen Aksu’nun ‘Işık Doğudan Yükselir’ albümünü hiç unutamıyorum. Ben 6 yaşındayken çıkmış, tüm şarkılarını ezberlemiştim. Bence şarkıcılık anlayışımı şekillendiren en önemli albüm o, hala daha severek dinliyorum. Lisede şan dersleri alıyordum Timur Selçuk Çağdaş Müzik Merkezi’nde. Sonra Boğaziçi Üniversitesi’ne girdim, sosyoloji okudum. Öğrenciyken Klasik Müzik Korosu’nda söyledim, sonra Baba Zula ile çalışmaya başladım. Altı senelik bir maceranın ardından solo kariyerime eğilebildim sonunda. “Bi’ Fırlatsam”, “Tutuşmuş Beraber” adlı iki şarkı paylaştım dinleyicimle. Sonra Sony Music Türkiye etiketiyle “Deli Kan”, ardından da “Sevmek Suçsa Suçluyum”. Şimdi sırada ilk solo albümüm ”Merhem” var çalışmaları devam ediyor.

Eğlenceli biriyim. Gülmeyi severim. Tezcanlıyım, rahatıma düşkünüm. Kalitenin peşindeyim.

BaBa ZuLa’da da vokalist olarak yer aldınız. BaBa ZuLa müziği nasıl etkiledi kariyerinizi?

Okula benzetiyorum Baba Zula’yı. Sahne şarkıcılığını orda öğrendim. Sahne üstünde durmayı, seyircinin nabzını ölçmeyi, zorluk ve güzellikleriyle turne hayatınıve saire… Dünyanın pek çok farklı coğrafyasında kısa süreliğine de olsa nefes almış oralara nefes bırakmış oldum. Bunu önemli bir deneyim olarak görüyorum. Meksika, Avusturalya, Hindistan, Avrupa’nın pek çok şehri… Baba Zula 20. yaşını kutladı biliyorsunuz geçtiğimiz yıl. Müzik üreten bir ekibin uzun süre ayakta durabilmesi için neler gerekiyor onu da gördüm.

Sahne hayatı dışında neler yaparsınız?

Evde kediler, bitkiler ve hayat arkadaşımla otururum. Yürürüm. Okurum. Sık sık seyahat ederim. Kalabalık yemek sofraları kendim kuramıyorum ama o sofralarda bulunmayı seviyorum.

MELİKE ŞAHİN’İN SİNGLE LİSTESİ

 1. Bi' fırlatsam (2017)
 2. Beni Yalnız Koma (2017)
 3. Deli Kan (2017)
 4. Sevmek Suçsa Suçluyum (2018)
 5. Tutuşmuş Beraber (2018)
 6. Kimin Izdırabı (2019)
 7. Sakla Beni (2019)
 8. Geri Ver (2020)
 9. Kilitli Kapılar Açılsa (2020)
 10. Elimi Tut (2020)
 11. Ukde (2020)
 12. Uykumun Boynunu Bükme (2021)
 13. Pusulam Rüzgar (2021)
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT