03 Temmuz 2020, Cuma 19:33

 Kükürtlü Sabun Kullananlar Yorumları Kükürtlü Sabun Saça Cilde Faydaları

 Kükürtlü Sabun Kullananlar Yorumları Kükürtlü Sabun Saça Cilde Faydaları

Kükürtlü Sabun Faydaları,  Kullanıcı Yorumları 

Kükürt; doğada katı, tatsız kokusuz ve sarı renge sahip bir elementtir. Bu elementten yapılan kükürtlü sabunları eczane veya aktarlardan satın alınabilmektedir. Bu sabun saç ve cilt sağlığına çok iyi gelmektedir. Saç ve cilt sağlığına iyi geldiği gibi güzellik de katmaktadır.

Kükürtlü Sabun Nasıl Kullanılır?

Aktar veya eczaneden satın aldığınız kükürtlü sabun ile yüzünüzü sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yıkamalısınız. Yıkadıktan sonra durulamalı ve ardından güzel bir nemlendirici krem kullanmalısınız. Kükürtlü sabunu düzenli kullanmalısınız aksi taktirde etkisini göremeyeceksiniz. En az 1 ay düzenli kullandığınızda cildinizdeki farkı göreceksiniz. Eğer yüzünüzde çok sivilce var ise yüzünüzü çok bastırmadan bu sabun ile ovalayarak yıkamalısınız. Kükürtlü sabunu günde 2 kereden fazla kullanırsanız cildinizde kuruma görülebilir.

Kükürtlü sabun haftada 1-2 kez saçlarınızı da yıkayabilirsiniz.

Kükürtlü Sabun Yüzde Kaç Dakika Bekletilir?

Kükürtlü sabunu sabah ve akşam yıkadığınızda çok fazla bekletmemelisiniz. Kullanırken öncelikle yüzünüzü ıslatın ve sonrasında sabunla köpürtün. Ardından yüzünü sabun ile 1-2 dakika kadar ovalayın. Bu şekilde 3-5 dakika bekledikten sonra yüzünüzü bol su ile durulayın. Kükürtlü sabunu cildinizde fazla bekletirseniz kuruluk oluşacaktır.

Kükürtlü Sabunun Cilde Faydaları Nelerdir?

 1. Kükürtlü sabun sivilceleri kurutup, hızlı bir şekilde sivilcelerden kurtulmanızı sağlar.
 2. Kükürtlü sabunda antiseptik ve antibakteriyel etkiler görülür.
 3. Kükürtlü sabun ciltte egzama ve uyuz gibi cilt problemlerine karşı iyi gelir.
 4. Kükürtlü sabun ciltte meydana gelen gül hastalığına iyi gelmektedir.
 5. Kükürtlü sabun  sedef hastalığını önlemektedir.
 6. Kükürtlü sabun cildi derinlemesine temizler.
 7. Kükürtlü sabun ciltteki siyah noktaları derinlemesine temizlemeye yardımcı olur.
 8. Kükürtlü sabun ciltteki ölü tabakayı temizler.
 9. Kükürtlü sabun ciltteki mikrop ve bakterileri öldürür.
 10. Kükürtlü sabun cildin yağ dengesinin korunmasına yardımcı olur.
 11. Kükürtlü sabun ciltte aşırı terlemeyi önler.
 12. Kükürtlü sabun mantar oluşumunun önüne geçer.
 13. Kükürtlü sabun ciltte kaşıntı ve kızarıklık gibi problemleri geçirir.
 14. Kükürtlü sabunu sadece yüz değil vücudunuz için de kullanabilirsiniz.
 15. Kükürtlü sabun ciltte bulunan zararlı organizmaları derinlemesine temizler.

Kükürtlü Sabunun Saça Faydaları

 1. Kükürtlü sabun saça uygulandığında saçta parlaklık ve canlılık görülür.
 2. Kükürtlü sabun saç derisinde bulunan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.
 3. Kükürtlü sabun saç ve saç derisini derinlemesine temizler.
 4. Kükürtlü sabun saçlarda yağlanma problemini azaltır.
 5. Kükürtlü sabun saçlarda dökülmeyi engeller.
 6. Kükürtlü sabun saçlarda kırılma problemini geçirir.
 7. Kükürtlü sabun saçlardaki bit problemini önler ve saçları arındırmaya yardımcı olur.
 8. Kükürtlü sabun  saç derisindeki yaraları iyileştirir.
 9. Kükürtlü sabunu saçları çok kuru olan kişiler için önermemekteyiz. Çünkü bu sabunun yağ emici özellikleri vardır. Bu yüzden saça uygulanan kükürtlü sabun saçı daha da kurutur ve kepeklenmeye yol açar.
 10. Kükürtlü sabun saçlarda uzamayı hızlandırır. Bunun için banyo esnasında saçlarınızı kükürtlü sabun ile ovalamanız ve sonrasında durulamanız yeterli olacaktır. Kükürtlü sabun kullandığınız zaman saçlarınıza başka herhangi bir sabun veya şampuan sürmemelisiniz.

Kükürtlü Sabunun Zararları

Kükürtlü sabunun faydalarından sonra zararlarından da bahsetmekte fayda vardır. Aşağıda kükürtlü sabunun bazı zararlardından bahsedeceğiz:

Kükürtlü sabunun kullanımı kuru cilde sahip kişiler için uygun değildir. Kükürtlü sabun ciltteki yağı azaltır. Bu durumda zaten kuru ciltli kişilerin cildinde tahriş meydana gelebilir. Bu durum saçla için de geçerlidir. Saçları kuru olan kişilerde kükürtlü sabun kullanımı saç derisinin kurumasına ve dolayısıyla kepeklenmeye neden olacaktır. Ek olarak kükürtlü sabun yağlı saçlara sahip kişilerde çok fazla kullanıldığında da kepeklenmeye neden olur.

Kükürtlü sabun genital bölge temizliğinde kullanılmamalıdır.

Kükürtlü sabun ile yüz temizliğinde göze temasından kaçınılmalıdır.

Kükürtlü Sabun Kullananların Yorumları Nasıldır?

Kükürtlü sabunu yıllardır kullanmaktayım. Okuduğum yorumlarda bazılarının beğenmediğini gördüm. Bunun sebebi ise kükürtlü sabunun hassas ve kuru ciltler için uygun olmaması. Benim cildim hassas değil ve karma tipte. Kükürtlü sabunu tavsiye ediyorum. Bence sırttaki sivilceler için çok etkili.

Son dönemlerde cildim yağlanmaya ve sivilcelerim çıkmaya başlayınca doktorum kükürtlü sabun kullanmamı önerdi. Koza markasının kükürtlü sabununu 20 gündür kullanıyorum. Ben olumlu sonuçlar aldım: cildimdeki sivilceler kurudu ve gözeneklerim küçüldü.

Ben de kükürtlü sabun kullandım ama faydasından çok zararını gördüm. Cildimde kuruma oldu ve pul pul görünmeye başladı. Pudra süremez oldum. Sabunu kullanmayı bıraktıktan sonra cildimdeki pullanmalar geçti.

Tam olarak 1 haftadır Otacı markasının kükürtlü sabununu kullanıyorum. Sabunun olumlu veya olumsuz herhangi bir etkisini görmedim. Kükürtlü sabunu kullanmaya devam edeceğim. Şimdilik sadece akşamları kullansam da beğendiğim taktirde sabahları da kullanacağım.

Ben kükürtlü sabunun saç dökülmesini durdurduğunu duyduktan sonra saçlarımı yıkamak için kullandım. Ama hiç memnun kalmadım. Çünkü yıkadıktan sonra saçımı 1 saatte zor taradım. Saçlaım tiftik tiftik oldu.

Kükürtlü sabun kullanıp kullanmamak gerektiğini doktoruma sordum. Doktorum kükürtlü sabun dahil hiç bir sabunu önermedi. Hepsinde asit olduğunu ve cildi kuruttuğunu söyledi. Bunun yerine ilaç verdi ve cildimdeki sivilceler bu sayede geçti.

Haftada 2 kez sırtıma ve yüzüme kükürtlü sabun uyguluyorum. Cilt tipi yağlı. Çok yağlı ciltteki kişilere öneriyorum.

Yaklaşık olarak 1 ay boyunca kükürtlü sabun kullandım. Cildim beyaz. Kullandıktan sonra kızarıklıklar yaşadım ama cildimde güzelleşme gördüğüm için kullanmaya devam ettim. Sonrasında bir yöntem buldum. Kükürtlü sabun kullandıktan sonra nemlendirici bir sabun daha kullanıyorum.

Ben bu sabunu 1 aydır sivilce için kullanıyorum sonuç 0. Sivilcelerinizin yalnızca kükürtlü sabun ile geçmesi mümkün değildir. Kükürtlü sabun yalnızca tedaviye ek olarak yardımcı olan bir sabundur.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT