2022-05-13 11:59:59 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:31

2022'nin en iyi ve en beğenilen 11 güneş kremi markası

Sağlıklı ve lekesiz bir cilde sahip olmanın ilk kuralı güneş ışınlarından korunmak. Leke, çil ve kırışıklıkların kaynağı olan güneşten cildimizi sakınmamız gerekiyor. Bunu önlemenin yolu ise yüksek faktörlü güneş koruyucu krem kullanmaktan geçiyor. Peki, yüz için en iyi güneş kremi hangisi? Detaylar haberimizde…

2022'nin en iyi ve en beğenilen 11 güneş kremi markası

Güneş koruyucu kremler, cildi  güneşin zararlı etkilerinden korumayı hedefler. Güneşin zararlı ışınlarından koruyan güneş kremleri, sadece plaj çantalarımızın değil günlük cilt bakım rutinimizin de olmazsa olmazlarından biri oldu. Güneş kremini, güneşin zararlı ışınları ile cildimizin arasına kurduğumuz bir barikat olarak düşünebiliriz. Güneş kremini sadece yazın değil, yılın 365 günü kullanmamız gerekir. Ciltte kalın bir tabaka varmış hissiyatı uyandırmayan, ciltte yokmuş gibi bir dokunuş bırakan güneş kremi arayanlar için en iyi 11 ürünü bir araya getirdik.

EN İYİ GÜNEŞ KREMİ MARKALARI VE ÖZELLİKLERİ

Doç. Dr. Yasemin Saray, “İdeal bir güneşten koruyucunun 2 temel özelliği hem UVB hem de UVA ışınlarından koruması ve kozmetik olarak kabul edilebilir bir yapıya sahip olmasıdır” diyor. İyi bir güneş kreminin özellikleri şöyle:

  • Etiketinin üzerinde ‘geniş spektrumlu’ ibaresi bulunan ve koruma faktörü (SPF) 30 veya üzerinde olan kremler kullanılmalı.
  • Suya, terlemeye dayanıklı olmalı.
  • Kaşıntı, kızarıklık, yanma gibi sorunlara yol açmamalı.
  • Ciltte yağlanma ve komedon gelişmesine neden olmamalı.
  • Cilt yüzeyinde opak-beyaz görünüm oluşturmamalı.
  • Güneşe çıkmadan 20-30 dakika önce sürülmeli ve en az 2 saat sonra tekrar uygulanmaLI.

Kullananların çok memnun kaldığı, piyasadaki en iyi 11 güneş kremi markası ve özellikleri:

1) La Roche Posay güneş kremi özellikleri:

La Roche Posay Anthelios Uvmune güneş kremi ciltte yağlı ve ağır bir his bırakmaz. Cilt tarafından çok hızlı emilir ve yüzde beyaz leke bırakmaz. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu güneş kremi, yağlı, karma ve kuru cilde sahip olanlar gönül rahatlığıyla kullanabilir. Özel formülü sayesinde yüzde istenmeyen parlamalara sebep olmaz. Gün boyu cildin mat görünmesine destek olur. 

2) Procsin güneş kremi özellikleri:

Procsin leke karşıtı koruyucu güneş kremi, özel formülü ile güneş yanıklarının yanı sıra, güneşe bağlı alerji riskini minimuma indirerek, erken cilt yaşlanmalarının önüne geçmeyi hedefler. Güneş koruma özelliğinin yanı sıra yüksek emilim özelliği sayesinde ciltte yağlı bir his bırakmaz. Cilde yumuşaklık ve pürüzsüzlük kazandırmayı amaçlar.

3) Sinoz güneş kremi özellikleri:

En iyi güneş kremi listesine Sinoz’un leke karşıtı güneş koruyucu kremi ile devam ediyoruz. Sinoz güneş kremi, cildi güneşin zararlı ışınlarından ve zararları etkilerinden korur. İçerisindeki SPF 50+ ile ciltte koruma sağlarken, güneş ışınlarına karşı kalkan görevi görür. Cildin tek ton görünmesine yardımcı olur. Pürüzsüz bir cilt görünümünü de destekler. Dört mevsim boyunca tüm cilt tipleri için kullanıma uygundur.

4) Missha güneş kremi özellikleri:

Aydınlatıcı etkili güneş koruyucu isteyenler için önerimiz Mİssha’nın cildi aydınlatan güneş kremi. Koyulaşmış cilt tonunu aydınlatarak cilde parlak ve canlı bir gürünüm kazandırır. Mkayja altı baz için kullanıma uygundur. Güneşin zararlı ışınlarının cilt üzerinde neden olduğı yaşlanma etkilerine ve cilt lekelerine karşı koruma sağlar.

5) La Roche Posay (yağlı ciltler için) güneş kremi özellikleri:

Hassa cilt tipine sahip olanların tercih edebileceği bir güneş kremi. La Roche Posay Anthelios’un yağlı ciltler için yüksek korumalı güneş kremi yüz kullanımı için özel olarak üretilmiş. Yetişinler ve gençler için kullanılan bu krem jel formülü ile hızlıca emilen ve uzun süre etkili olan formüle sahip.

6) Heliocare güneş kremi özellikleri:

Heliocare Color Jel Krem, cildi eşitlemekte başarılı. Ayrıca sahip olduğu jel krem dokusuyla nemlendirme konusunda da iyi iş çıkarıyor. Renk eşitlemedeki başarısı BB kremi andırıyor. Canlı, parlak, sağlıklı bir cilt görünümü oluşturuyor. Cilde ışıltılı bir bronzluk katıyor. Ayrıca non-komedojenik ve antioksidan özelliğe sahip.

7) Solante güneş kremi özellikleri:

Solante güneş kremi, yüzü güneşin zararlı ışınlarından korur. Ciltte düzensiz pigmentasyon oluşumunu yani cilt lekelerinin oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Böylece, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt görünümünün oluşmasını destekler. Cildi nemlendirmeye, yatıştırmaya ve beslemeye yardımcı olur.

8) Bioderma güneş kremi özellikleri:

Leke sorunu yaşayan ya da leke oluşma riski taşıyan ciltler için çok yüksek güneş koruyucu. Formülündeki Glabridin ile leke oluşma riskini minimuma indirmeye yardımcı olur. Cildin yatıştırılmasına ve nemlendirilmesine destek olur. Uygulama sonrası yağlı bir his ve beyaz leke bırakmaz. Güneşe çıkmadan önce yüz ve vücut bölgesine bolca ve eşit bir şekilde uygulanır. Etkin koruma için 2 saatte bir tekrarlanması tavsiye edilir.

9) Avene güneş kremi özellikleri:    

En iyi güneş kremlerini derlediğimiz listemize Avene’ın normal, karma ve hassas ciltlere özel güneş kremini yazmasak olmazdı. Doğal olarak yatıştırıcı ve anti-enflamatuar özelliklere sahiptir. Cilde mat bir görünüm kazandırır. Ayrıca ciltte yağlı his bırakmaz.

10) Sebamed güneş kremi özellikleri:

Sebamed güneş kremi, yüksek etkili UVA ve UVB filtreleri sayesinde güneşin zararlarını ışınlarının cilde vermesinin önüne geçer. Etkili koruma sağlar. E vitamini içeriği sayesinde cildi besler. Serbest radikallere karşı korur. Kolay sürülür, ciltte yapışkan bir his bırakmaz. Dermatolojik olarak test edilen bu krem paraben ve parfin içermez.

11) Dermoskin güneş kremi özellikleri:

En iyi güneş kremlerini derlediğimiz listemizin sonunda Dermoskin güneş kremi yer alıyor. Tüm cilt tiplerine uygun olarak formüle edilmiş. Su bazlı içeriğinin fazla olması nedeniyle yağlı ve sivilceli ciltlerin kullanımına uygun bir güneş kremi.

 

Mavi Kadın