05 Aralık 2021, Pazar 18:03

21 soruda lazer epilasyon hakkında merak edilen her şey

21 soruda lazer epilasyon hakkında merak edilen her şey

Lazer epilasyon teknolojisi istenmeyen tüylerden kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Lazer epilasyon, tüylerin lazer enerjisi sayesinde kalıcı ve sağlıklı olarak yok eder. Lazerin ışık enerjisi cilde zarar vermeden kıl kökünü tahrip eder.

Epilasyon Hakkında En Çok Merak Edilen Sorular Ve Cevapları

Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, vücuttaki istenmeyen tüylerden en sağlıklı ve konforlu şekilde kurtulma yöntemidir. Kıl kökündeki melanin, lazer ışığının ısısı sayesinde zayıflar ve böylece belli bir seans sürecinden sonra tüyler çıkmaz.

En etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir?

Lazer epilasyon cihazlarının hemen hemen birçoğu son derece etkilidir. Etkili sonuçlar elde etmek için kıl rengi ve kıl tipine göre lazer cihazı seçilmelidir.

Lazer Epilasyon hangi bölgelere yapılır?

Göz çevresi hariç vücudun tüm bölgelerine lazer epilasyon uygulanabilir. Bacaklar, kollar, bikini, genital, karın ve göbek bölgesi, göğüs, sırt, bıyık bölgesi ve yüzde lokal bölgelere epilasyon uygulanabilir.

Lazer epilasyonu kimler uygulayamaz?

Lazer uygulanması gereken bölgede açık yara, enfeksiyon varsa lazer epilasyon uygulanmaz. Hamile kadınlar ve emziren anneler lazer epilasyon yapamaz. Kronik cilt hastalıkları, epilepsi hastaları ve ışıkla tetiklenen herhangi bir hastalığı olanların epilasyon yapmaması gerekir.

Buz lazer acısız mıdır?

Lazer epilasyon uygulamaları arasında en acısız olanı buz lazer epilasyon uygulamasıdır.

Acıyı en az indirgeyen epilasyon cihazı hangisidir?

Soprano Ice Buz Lazer, Cynosure 5500 Apogee ve Lutronic Clarity üstün soğutma sistemleri sayesinde acıyı en aza hissettiren lazer epilasyon cihazlarıdır.

Lazer epilasyon seans aralığı ne kadardır?

Yüz bölgesinde seans aralığı 4 ila 6 hafta sürerken, vücut bölgesinde 8 ila 10 hafta sürmektedir. İlerleyen seanslarda, epilasyonun etkisiyle tüyler daha az ve zayıf çıkar. Böylece seans aralıkları giderek uzamaya başlar.

Tek seansta tüm tüylerden kurtulmak mümkün müdür?

Tek seansta tüylerden kurtulmak maalesef mümkün değildir. Bunun nedeni, kıl köklerinin aynı aktiflikte olmamasıdır. Her seansta aktif olan kıl kökleri lazer ile yakılır.

Yüze lazer epilasyon yaptırmanın zararı var mıdır?

Lazer epilasyonun yüz bölgesine bir zararı olduğuna dair bilimsel bir bulgu yoktur. Lazer epilasyon doğru uygulandığı taktirde herhangi bir zararı yoktur.

Buz lazer nedir, nasıl etki eder?

Soprano Ice Buz Lazer, diode lazer sistemi ile çalışan, buz lazer epilasyon cihazıdır. Cilt yüzeyine temas ederek kullanılan buz lazer kıl köklerine 810 nm diode lazer dalgaları gönderir ve kıl köklerini yakar.

Hormonal bozuluktan kaynaklı tüyler lazer epilasyonla tedavi edilir mi?

Lazer epilasyon tüylerden tamamen kurtulmayı sağlar. Ancak tüylerden tamamen kurtulmak için epilasyon ile beraber hormonal bozukluğu tedavi edilmelidir.

Solaryum sonrası lazer epilasyon uygulanır mı?

Solaryum sonrası lazer epilasyon, Soprano Ice Buz Lazer ile mümkündür. Kıl kökünün rengine bağlı olarak etkisinin yetersiz olduğu durumlarla da karşılaşılmaktadır.

Buz lazer açık renk tüyler üzerinde etkili mi?

Buz lazer açık ten rengi ve zayıf tüyler üzerinde etkilidir.

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararı var mıdır?

Genital bölgeye epilasyon yaptırmanın herhangi bir zararı yoktur. Yapılan araştırmalara göre lazer epilasyonun genital bölge ve üreme organları üzerinde olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

Lazer epilasyon sonrası vücutta leke kalır mı, yanık riski var mıdır?

Lazer epilasyon doğru uygulandığında ve uygulama sonra gerekli hassasiyet gösterildiğinde vücutta leke kalmaz. Aynı zamanda klinik ortamlarda yapılması yanık ve leke riskini azaltır.

Lazer epilasyon sonuçları kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon sonuçları, kalıcıdır. Tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar. Seanslar bittikten sonra, yıllar içinde tüylerin tek tük çıkması beklenen bir durumdur.

Bronz tene lazer epilasyon yapılır mı?

Buz Lazer cihazı yani Soprano Ice uygulaması ile bronz tene epilasyon yapılabilir. Ancak en son güneşlenmeden sonra en az 1 ay beklenmesi gerekir.

Gebelik ve doğum sonrası lazer epilasyon yapılır mı?

Lazer epilasyon uygulamasının anne karnındaki bebeğe herhangi bir zararı olduğunu gösteren bir bulgu yoktur. Ancak gebelik, doğum sonrası ve emzirme sürecinde lazer epilasyon önerilmez, uygulanmaz.

FDA onaylı lazer epilasyon nedir?

Food and Drug Association (FDA), Amerikan gıda ve ilaç dairesi tüm dünyada en güvenilir sertifikadır. Lazer epilasyonun, FDA onayı ile, insan sağlığına zararlı olmadığı tespit edilmiştir.

Yaz aylarında epilasyon yapılır mı?

Yazın buz lazer uygulaması yapılabilmektedir. Ancak lazer epilasyon için en uygun zaman kış ve sonbahar mevsimleridir.

Lazer epilasyon güvenli midir?

Lazer epilasyon son derece güvenlidir. Bilinçli ve tecrübeli kişiler tarafından ve hekim denetimi altında yapıldığında lazer epilasyon güvenle uygulanabilir. 

Lazer Epilasyon Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Lazer epilasyon uygulamadan önce kıl köklerinin algılanması için tüyler tıraş edilmelidir. Ağda yapıldığında vücutta kıl kökü görünmeyeceği için epilasyon etkili olmaz.
  • Herhangi bir cilt hastalığı için ilaç kullanıyorsanız kesinlikle bir uzman kişiye bildirmelisiniz. Kullanılan ilaç epilasyona başlamak için uygun olmayabilir bunun için de ilacın etki sürecinin geçmesi beklenmelidir.
  • Lazer epilasyon uygulaması koyu renk tüylerde daha fazla etki gösterir. Bu nedenle lazer epilasyon uygulamadan önce tüy sarartıcı gibi ürünler kullanılmamalıdır.
  • Lazer işlemi sonrası epilasyon uygulanan bölgenin 3 gün güneş görmemesi lazımdır. Bu yüzden epilasyon seansları kış aylarında başlanmalıdır. Eğer güneşe maruz kalmak zorundaysanız kesinlikle 30 faktörlü güneş kremi kullanmadan güneşe çıkılmamalıdır.
  • Yüz bölgesine epilasyonundan sonraki en az 24 saat yüze fondöten, allık gibi ürünler kullanılmamalıdır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT