17 Ekim 2021, Pazar 07:06

3 dakikada sabunla kaşları sabitleme yöntemi

3 dakikada sabunla kaşları sabitleme yöntemi

Kaş sabitleyici, diğer adıyla kaş sabunu kaşa istenilen şekli vermek için kullanılan bir bakım kozmetik ürünüdür. Kozmetik amaca hizmet ettiği için normal sabunlardan farklıdır. Bu sabunu kaşa uyguladığınızda kaşlar uygulandığı şekilde kalır ve gün boyunca bozulmadan yukarı taranmış şekilde sabit şekilde kalır.  Kaş sabunu ile elde edilen bu görüntü kişinin çok daha genç ve dinç bir görünüm elde etmesine yardımcı olur.

Kaş Sabunu (Kaş Sabitleyici Sabun) Nedir?

Kozmetik ürünü olan kaş sabunu kaşların gün boyunca taranmış şekilde sabit kalmasını sağlamaktadır. Özel bir malzemeden üretilen bu sabunu kullanan kişiler kaşlarda herhangi bir dökülmeye sebep olmadığını ve sabitleme süresinin çok uzun olduğunu ifade etmektedir. Kaş sabunu çoğunlukla kaşlarını düşük ve karışık bulan kişiler tarafından kaşlarını yukarı doğru tarayıp sabitlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?

Kaş sabunu yani kaş sabitleyici sabunun kaşlara uygulanması çok kolaydır:

İlk olarak sabunu çok az su ile ıslatın. Daha sonra temiz bir rimel fırçasını ıslatın ve kaş sabitleyici sabuna sürün. Bununla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın.

Evde Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Yapılır?

Kaş sabitleyici sabunu evde yapmanızda mümkündür. Bunun için seçeceğiniz sabunun kokusuz ve doğal olması gerekmektedir. Ek olarak içinde gliserin olması ve cildinizin pH seviyesine uygun olması da göz önünde bulundurabilirsiniz. Bu özelliklere uyan bir kalıp sabunu alabilirsiniz.

Satın aldığınız bu sabunu bıçakla ufak parçalara bölün ve bunu uygun küçük boyutlarda bir cam kaba alın. Diğer yandan bir çaydanlık ve tencerenin içine su koyup kaynatın. Su kaynadığında ocağın altını kısın ve içine sabunu koyduğunuz cam kabı yerleştirin. Bu yöntem sayesinde sabunu benmari usulü eritin ve sonrasında ise buzdolabına koyun. Her kullanımdan sonra sabunu buzdolabına geri koyarak orada muhafaza edin. İşte ev yapımı kaş sabitleyici sabununuz hazır. 

Kaş Sabitleyici Sabun İle İlgili Merak Edilenler

Kaş Sabitleyici Sabun Kaşlarda Dökülme Yapar Mı?

Kaş sabitleyici sabunlar kaşlar için tamamiyle doğal malzemelerden üretildiği için kaşlarda dökülmeye sebep olmaz.

Kaş Sabitleyici Sabun Makyajı Çıkarırken Çıkarılmalı mıdır?

Bir kozmetik ürünü olduğu için kaş sabitleyici sabunu gün sonunda makyaj temizler gibi temizlemelisiniz. Yüzünüzdeki tüm makyajı temizledikten sonra cildinize uyguladığınız nemlendiriciyi kaşlarınıza da uygulamalısınız.

Kaş Sabitleyici Sabun Kaştaki Boşlukları Doldurur mu?

Kaş sabitleyici sabunlar kaşa herhangi bir renk vermez. Kaşları yalnızca sabitlemek amacıyla kullanılan bu ürünlerin kaşları doldurma veya daha kalın gösterme özellikleri yoktur. Dolayısıyla kaş sabunu kullanmadan önce kaşınızda doldurmak istediğiniz yerleri bir kaş kalemi kullanarak doldurmalısınız.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT