2022-03-03 13:38:25 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:36

5 günde 4 kilo zayıflatan yoğurt diyeti şok diyet listesi

Yoğurt kalorisi düşük, yüksek protein ve kalsiyum içeren zayıflamaya yardımcı bir besindir. Yoğurdun zayıflamaya yardımcı olduğu pek çok bilimsel araştırmaya da konu olmuştur. Aşağıda bildireceğimiz yoğurt diyeti ile 5 gün gibi çok kısa bir sürede 4 kilo zayıflayabilirsiniz!

5 günde 4 kilo zayıflatan yoğurt diyeti şok diyet listesi

Hızlı bir şekilde kısa sürede kilo vermem gerek diyorsanız doğru yerdesiniz! Yoğurt diyeti ile sağlıklı bir şekilde fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yoğurt diyeti metabolizmayı hızlandırır, uzun süre tok tutar, zayıflarken kasları korur, iştah azaltıcı hormonların salgılanmasına yardımcı olur.

YOĞURT DİYETİ NASIL YAPILIR?

Yoğurt diyeti 5 gün sürüyor ve bu diyet ile 4 kilo zayıflayabilirsiniz.

 1. Uyandığınızda: 1 bardak soğuk su.
 2. Kahvaltı: 300 gr light yoğurt, şekersiz çay.
 3. Öğlen: 300 gr light yoğurt, 1 kase sebze çorbası.
 4. Saat 17.00: 300 gr light yoğurt, çay, meyve.
 5. Akşam yemeği: 300 gr light yoğurt, 1 kase sebze çorbası.
 6. Yatmadan önce: Bir fincan papatya çayı, 3 adet kuru erik.

2., 3., 4. ve 5. GÜNLER

Diyetteki bu günlerde beslenme ağırlığı aynı şekilde yoğurt ve meyve ağırlıklı olmalı. Fakat akşam öğününde balık ve bol salata tüketebilirsiniz. Ek olarak, 1 dilim ekmek tüketmeye de izin var.

 1. Uyandığınızda: 1 bardak soğuk su.
 2. Kahvaltı: 300 gr light yoğurt, 1 yemek kaşığı yulaf (tahıl), 1 bardak şekersiz çay.
 3. Öglen: 300 gr light yoğurt,  1 kase sebze çorbası, 1 adet mevsim meyvesi.
 4. Saat 17.00: 300 gr light yoğurt, 1 bardak şekersiz çay, 1 adet mevsim meyvesi.
 5. Akşam yemeği: 100 gr. balık, tavuk veya dana eti karışık salata, 1 bardak portakal suyu, 1 dilim kepekli ekmek
 6. Yatmadan önce: Bir fincan papatya çayı, 3 adet kuru erik.

YOĞURT DİYETİNİN ZAYIFLAMAYA FAYDALARI NELERDİR?

Yoğurt içeriğindeki protein, mineral ve vitaminler sayesinde sağlık için çok faydalı olmasının yanı sıra zayıflamaya yardımcı bir besin olarak karşımıza çıkar. Yoğurt tüketimi,zayıflamayı kastan değil de yağdan sağladığı için sağlıklı ve kalıcı bir şekilde kilo verdirmektedir.

Yoğurtta bulunan zengin kalsiyum içeriği bel ve basen gibi inatçı yağların olduğu bölgelerde incelmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

“International Journal of Obesity” dergisinde yakın zamanda yayımlanan bir bilimsel araştırmada, kilo vermek isteyip de yoğurt tüketimine başlayan bir grup insanın, yoğurt tüketmeyenlere oranla bir ayda %22 daha hızlı kilo verdiği bilgisi yer almıştır.

Vücuttaki yağları yakan en etkili besin öğelerinden birisi kalsiyumdur. Kalsiyum açısından en zengin besinler süt, yoğurt ve ayrandır. Özellikle de yoğurt kalsiyum içeriği dışında yağ  yakımını da hızlandıran asitler içermektedir. Bu asitlerin başında gelen KLA ve Spingolipidler vücuttaki yağ dokusunu azaltır ve ayrıca kas dokusunu arttırır. Dolayısıyla sporcular ve zayıflamak isteyenlerin mutlaka tüketmesi gereken besinlerden birisi yoğurt olmalıdır. Düzenli yoğurt tüketimi, vücuttaki kas kütlesini arttırır ve bunun yanında metabolizmayı hızlandırdığı için daha çok kalori yakılmasını sağlar.

Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan; yoğurttaki yüksek kalsiyum ve fostor içeriğinin yanında KLA yani Konjuge Linoleik Asitin kemiklerin korunmasına yardımcı olduğu ve karın bölgesindeki yağların erimesine katkı sağladığını bildirmektedir. Tüm bu özellikleri ile yoğurt düzenli tüketimde; vücudu kanser ve kalp hastalıkları gibi ciddi sağlık problemlerine de karşı koruma sağlıyor.

7 Günde 7 Kilo Nasıl Verilir? 7 Günde 7 Kilo Verdiren Yoğurt Diyeti Tıklayınız

Patates Yoğurt, Haşlanmış Patates Diyeti İle 3 Günde 5 Kilo Listesi Tıklayınız

Mavi Kadın