2022-04-24 12:53:38 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:56:32

5 kilo zayıflatan dukan birası yapımı (Diyetisyen tarifi)

Dukan birası, son yıllardan kilo verdirmesiyle bilinen ünlü bir diyet karışımıdır. Bu içeceğin ismi bira olsa da alkollü bir içecek değildir. Dukan birası çok sağlıklı bir karışımdır ve vücutta yağ yakımını hızlandırmada oldukça etkilidir.

5 kilo zayıflatan dukan birası yapımı (Diyetisyen tarifi)

Dukan birası ile zayıflamak istiyor ve güvenilir tarifler arıyorsanız doğru yerdesiniz! İşte diyetisyenler tarafından verilen tarifler:

Diyetisyen Şule Yavaş’dan Dükan Birası Tarifi (5 Kilo Verdiriyor)

Malzemeler

  1. 2 tatlı kaşığı ya da 2 sallama poşet yeşil çay
  2. 750 ml kaynar su (3,5 su bardağından biraz fazla)
  3. Yarım limonun suyu
  4. 1 şişe maden suyu

Yapılışı

İlk olarak 3 bardak sıcak suyun içine 2 adet sallama yeşil çay yahut 2 tatlı kaşığı yeşilçay ekleyin ve demlenmesini bekleyin.  Sonrasında demlenen yeşil çayı biraz soğuduğunda içine  limon katın. Son adım olarak ise karışıma 1 şişe maden suyunu ekleyin ve karıştırın. Hazırladığınız karışımı bir gece buzdolabında bekletin ve ertesi gün ara ara tüketin.

Dukan birasını 15 gün düzenli olarak için ve daha sonra 5 gün ara verin.

Kalp ve tansiyon hastalığı gibi kronik rahatsızlığı olan kişiler için soda ve limon iyi olmayabilir. Bu yüzden bu kişiler Dukan birasını tüketmeden önce mutlaka doktoruna danışmalıdır.     

Dukan Birası Ne İşe Yarıyor, Nasıl Kullanılır?

Dukan birasının en büyük faydalarının başında metabolizmayı hızlandırması ve bu sayede kilo vermeyi desteklemesi gelmektedir.

Dukan birası vücuttaki ödemi de etkili şekilde atmaya yardımcıdır. Bu sebeple ödem problemi olan kişiler için yaygın olarak önerilmektedir. Dukan birası sayesinde idrar ile vücudunuzdaki ödemlerden kurtulabilirsiniz.

Dukan birasının tadı da kötü değildir ve hatta çok sevilerek tüketilmektedir.

Dukan birasını 2 hafta boyunca düzenli olarak tüketmeli ve bunu yaparken beslenmenize de kesinlikle dikkat etmelisiniz.

Dukan birası hamile anne adayları, emziren anneler, şeker ve tansiyon hastaları ve kronik hastalığı olan kişiler için uygun olmayabilir. Bu yüzden bahsi geçen kişiler mutlaka doktoruna danıştıktan sonra Dukan birası içmelidir.

Dukan birası öncelikle 15 gün süreyle düzenli kullanılmalıdır. Ardından 5 gün ara verilmelidir ve daha sonra yeniden 15 gün tüketilmelidir. Bu şekilde toplamda 30 gün olmalıdır.

Dukan Birası Sağlığa Zararlı mı?

Dukan birası tansiyon ve şeker gibi kronik hastalığı olan kişiler için uygun olmayabilir. Bu yüzden bu kişiler Dukan birasını düzenli tüketmeden önce doktorlarına danışmalıdır. Ancak genel anlamda şunu bildirelim ki Dukan birasının içeriğinde sağlığa zararlı herhangi yapay bir malzeme bulunmadığından ve hatta tamamen doğal içeriğe sahip olduğundan vücuda olumsuz bir etkisi yoktur. Fakat alerji ve bazı besinlere karşı hassasiyeti olan kişiler ilk olarak doktoruna danışmayı ihmal etmemelidir.

Dukan Birası, Alkol İçerir mi?

Dukan birasında alkol yoktur. Bira ismini renginden almaktadır. Evde kendiniz hazırladığınız için içeriğinden emin olabilirsiniz.

Dukan birası kullananlar 5 ila 20 kilo zayıfladılar, işte yorumlar Tıklayınız

Dukan Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır, Zararları Nelerdir? Tıklayınız

Mavi Kadın