Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-06-06 14:43:20 | Son Güncelleme : 2023-06-06 14:46:04

589 kişiden sadece 12’si görebildi! Kurbağayı 9 saniyede bulanların zekâsı fırlama

Google News

Araştırmalara göre yüksek IQ’ya sahip kişiler optik yanılsama içindeki şekilleri çok daha kolay görebiliyor. Söz konusu illüzyon içerikli görselde yatak odasına gizlenmiş kurbağayı 9 saniyede bulabilir misiniz?

589 kişiden sadece 12’si görebildi! Kurbağayı 9 saniyede bulanların zekâsı fırlama

Bugünkü optik illüzyon sosyal medya kullanıcılarına adeta meydan okuyor. Resimde kız çocuğunun yatağında oyuncak ayıyla uyuduğunu görüyorsunuz. Bebeği ve bir kitabı yere düşmüş. Diğer oyuncakları ise dolabın üzerindeki kutuya yer alıyor. Duvarda iki resim asılı ve pencereden ay görünüyor. Peki kurbağa nerede? İşte göreviniz odada gizlenen kurbağayı 9 saniyede tespit etmek. Gizli Kurbağayı insanların sadece %3’ünün bulabildiği iddia edildi. Hazırsanız başlayalım!

589 kişiden sadece 12’si görebildi! Kurbağayı 9 saniyede bulanların zekâsı fırlama

GİZLİ KURBAĞAYI 9 SANİYEDE BULABİLDİNİZ Mİ?

Algı ve bilişin farklı yönlerini keşfetmek için hazırlanan optik illüzyonun temel önermesi görsel içerisinde yer alan nesneyi belirlenen süre içerisinde bulmak. Çalışmalar, beyninizi zor bulmacalarla ne kadar çok çalıştırırsanız, o kadar akıllı olma eğiliminde olduğunuzu gösteriyor.

Bu optik yanılsaması, görüşünüzün ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkarabilir.

Gözlem yeteneğinize ve beyni gücünüze ne kadar güveniyorsunuz?

O halde süreniz başladı.

Acele edin, 9 saniye tükenmeden kurbağayı görmeniz gerekiyor.

Geri sayım başladı

7…6….5…

Ve süre bitti…

Kurbağayı 9 saniyede bulabildiniz mi?

Eğer bulduysanız sizi tebrik ederiz. Yüksek IQ’lu kişilerin arasında yer alıyorsunuz ve gözlem yetiniz  oldukça gelişmiş.

Gizli kurbağayı kaçıncı saniyede bulduğunuzu yorum kısmında paylaşmayı unutmayın!

Resme dikkatlice bakarsanız, yatağın üzerindeki tablonun bir ada manzarasına sahip olduğunu kurbağanın o tablonun içinde saklandığını göreceksiniz.

OPTİK İLLÜZYONUN CEVABI

Ağaçların rengiyle kamufle edilmiş kurbağayı tablonun içinde bulmak zordur. Gizli kurbağa bulmakta zorlanıyorsanız merak etmeyin, cevabı aşağıdaki görselde işaretledik.

589 kişiden sadece 12’si görebildi! Kurbağayı 9 saniyede bulanların zekâsı fırlama

Kaynak : Mavi Kadın
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.