17 Mayıs 2021, Pazartesi 16:27

A Vitamini Cilde Faydaları Neler Yüze Nasıl Uygulanır?

A Vitamini Cilde Faydaları Neler Yüze Nasıl Uygulanır?

A vitamini cilt için en faydalı olan vitaminlerdendir. A vitaminini retinoik asit, retinol, antixerophthalmic vitamin, biosterol veya beta-carotene gibi birçok farklı isimle biliyoruz. Cilt bakımında önemli rol oynayan A vitaminini yiyecekler yoluyla alabildiğimiz gibi A vitamini içeren kremler kullanmak da etkili olacaktır.

A Vitamini Cilde Nasıl Uygulanır?

Eczaneden Avicap A vitamini kapsül alınır. Yüz yıkanır ve havluyla kurulanır. Bir adet kapsül iğne ile delinip gece yatmadan yüze sürülür. Haftada birkaç kez bu uygulamaya devam edilir.

A Vitaminin ve Avicap A Vitamini Kapsülün Cilde Faydaları Nelerdir?

Cilt için A vitamini kullanmak ona büyük bir iyilik yapmak demektir! Bu vitamin yaşlılık belirtileriyle savaşır, cildin genç görünmesini sağlar. Etkileri bilimsel olarak kanıtlanmıştır ve cilt sağlığı için olmazsa olmazdır.

 1. Sivilce tıkanmış gözenekler, bakteriler, fazla sebum ve ölü deri hücreleri nedeniyle oluşur. A vitamini siyah nokta ile savaşan vitaminlerdendir.
 2. A vitamininin antioksidan etkisi vardır, yani cilt hücrelerine zarar veren bileşikler olan serbest radikallerin etkisini bloke ederek vücudu hastalıktan ve yaşlanmadan korur
 3. Cilt lekelerine iyi gelir. Cildi aydınlatır ve renk tonu eşitsizliklerini giderir.
 4. Yeni cilt hücrelerinin oluşumunu destekler, cildi onarır, tazeler ve yeniler.
 5. Ciltte kolejen üretimine yardım eder.
 6. Daha genç bir cilde kavuşturur, lekeleri ortadan kaldırır.
 7. A vitamini ihtiva eden besinlerle beslenmenin veya bunu cilde topikal olarak uygulamanın diğer bir faydası da cilde elastikiyet kazandırmasıdır.
 8. A vitamini hiperpigmentasyonu engeller ve ciltte meydana gelen gölgelere, koyuluklara çözüm olur.
 9. Göz altlarında oluşan torbalara ve morluklara birebirdir. Cildi canlandırır, ışıltılı bir görünüm verir.
 10. Kolajen, cilt yapısında doğal olarak yer alan bir proteindir. A vitamini bu proteinin daha fazla üretilmesine katkıda bulunur ve sarkmaların önüne geçer.
 11. Cildin renk tonunu dengeler. Böylece daha düzgün, stabil, pürüzsüz bir deri ortaya çıkar.
 12. Zamanla yüz bölgesi başta olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde koyu kahverengi lekeler meydana gelir. İşte A vitamini bu lekelere engel olur ve mevcut lekeleri tedavi eder.
 13. Anti aging ajan olarak kırışıklıkları önlemek ve iyileştirmek için kullanılır.
 14. Cildi ölü deriden kurtarır ve yeniden yapılandırarak daha sağlıklı bir cilde sahip olmayı sağlar.
 15. Sivilce oluşumuna yol açan bakterileri öldürür. Çünkü antibakteriyel ve antioksidan özellikler taşır. Kısaca sivilcelere karşı etkilidir.

A Vitamini İle Evde Yüz Kremi Nasıl Yapılır?

Malzemeler

 1. Avicap (A vitamini içeriyor )
 2. Redoxon Ampul (C vitamini içeriyor )
 3. Bepanthol cilt bakım kremi                                  
 4. Evigen Ampul (E vitamini içeriyor )
 5. Boş bir krem kabı

Malzemeleri eczaneden temin edin. Redoxon ampul ile Evigen ampulü kırarak kaba boşaltın. Avikap hapı da bir toplu iğne kullanarak delin ve içini diğer malzemelerin üzerine ekleyin. (Aşırı cilt kuruluğundan muzdarip olanların 2 Avicap kullanması önerilir. Bu minik hap kırmızı renkte, jelatin kapsül formundadır.) Ardından 1 tüp Bepanthol kremin hepsini kaba sıkın. Daha sonra bir kürdan ile güzelce karıştırıp homojen kıvama getirin. Böylece A vitamini ile yüz kremi hazırlamış olacaksınız. Buzdolabında saklayabilirsiniz. herhangi bir süre kısıtlaması yoktur. Ancak dışarıda en fazla 10 gün kalabilir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT