21 Nisan 2021, Çarşamba 18:06

A101 Natural Argan Yağı Extrem Kullananlar Yorumları Önerileri

A101 Natural Argan Yağı Extrem Kullananlar Yorumları Önerileri

Argan yağı, argan meyvesinden elde edilen saç ve cilt bakımında kullanılan bir yağdır. Saça bakım yapar, parlak ve güçlü saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Argan yağını aktardan, internetten ve A 101 gibi marketlerden satın alabilirsiniz. Banyodan sonra nemli saça 5-10 damla argan yağını saç diplerine ve saç uçlarına sürün. Her banyo sonrası buna devam edin.

Saç İçin A 101’den Ve Diğer Yerlerden Aldığı Argan Yağını Kullananların Yorumları

 1. Duş aldıktan sonra saçlarıma argan yağı sürüyorum, kullanmaya birkaç ay önce başladım ve memnun kaldım. Saçlarım eskisi gibi fazla kırılmıyor, üstelik daha hızlı uzamaya başladı. Çok kabarmıyor ve en önemlisi ışıl ışıl parlıyor.
 2. 3-4 yıldan bu yana saçlarımla başım dertteydi. Çok yıprandığı için dışarı çıkacağım zamanlarda fön çekmem kesinlikle şart oluyordu. Fakat argan yağı kullanmaya başladıktan sonra bu durum değişti. Elime bu yağdan 3-4 damla kadar döküp saçlarıma iyice yediriyorum, öyle güzel parlatıyor ki mis, mis! Şimdi fön çekmek benim için bir zorunluluk değil, saçarımı kendi haline bırakarak da geziyorum, bu harika bir duygu! Üstelik argan yağı saçlarda yağlanmaya sebep olmuyor, saçımı yıkamadığım günlerde bile bu yağı kullanmaktan kaçınmıyorum.
 3. Gittiğim kuaför profesyonel bir kuaför ve fiyatları çok yüksek, o diyor ki A101'deki argan yağı piyasanın en kaliteli argan yağıymış. Ben de oradan alıp kullanıyorum, öneririm.
 4. Saç uçlarımda aşırı derecede kuruluk vardı, koparak dökülmesinden bıkıp usanmıştım. Neyse ki argan yağını kullanan ve saçlarında devrim yaşayanlar arasına ben de katıldım. Saçlarım nemliyken uyguluyorum ancak dip kısımlara sürmüyorum. Bunu her gün tekrarlıyorum. Şiddetle tavsiye ederim. Çok memnunum.
 5. Dalgalı saçlara sahibim ve elektriklendiği zaman onları yola getiremiyordum. Argan yağıyla tanışınca 'oh be, dünya varmış!' dedim. Bu yağ saçlarımın daha kolay şekil almasını, parlamasını ve sağlıklı görünmesini sağlıyor. Elektriklenmeye son verdi. Siz de bu problemden şikayetçiyseniz argan yağı kullanmak için daha fazla beklemeyin.
 6. Haftada en az 3 gün argan yağı kullanıyorum. Duştan çıkınca saçlarımın uç kısımlarına sürüyorum. Kırılmaların önlenmesine yardımcı oluyor. Gerçi kırılma, her saçta meydana gelen bir durumdur, zaman içerisinde ister istemez oluşur. Fakat bu yağ, saçların çabuk kırılmasına engel oluyor. Kısaca memnunum.
 7. Argan yağı saçlarıma yumuşaklık veriyor, çok güzel bir koku bırakıyor ve bence saç dökülmesine de iyi geliyor. Dökülen kısımlar doğal argan yağıyla beslendiğinde saçlar daha az dökülüyor. Saç bakımınızda mutlaka bu yağ da olmalı.
 8. Saçımda kırıklar vardı, argan yağı hepsini onarmayı başardı ve böylece saçlarımı kestirmeme gerek kalmadı. Saf argan yağı kullanmak önemli. Bu yağı saçlarınızın uçlarına yedirerek uygulayın. 2 hafta içinde saçlarınızın sağlığını geri kazandığını ve uzamaya başladığını gözlemleyeceksiniz. Hepinize öneriyorum.
 9. Banyodan sonra saçlarım nemliyken argan yağı sürüyorum ve bütün gün saçımda bekliyor. Aktarlarda satılanları kozmetikçilerden alacağınızdan daha iyi etki edecektir, bunu bizzat tecrübe ettim. Neyse, böyle muhteşem bir saç bakım yağı bulmuşum; bir daha bırakır mıyım? Asla! Kullanmaya kararlıyım.
 10. Çeşitli markaların argan yağlarını denedim. A101'den aldığım argan yağının diğerlerinden pek farklı olduğunu düşünmüyorum. Yine de faydalı, öneririm.

Argan Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

 1. Bu yağ saç köklerini güçlendirir ve saçların daha çabuk uzamasında etkili olur.
 2. Vitamin ve mineral bakımından güçlü bir kaynaktır; saç köklerini çok iyi besler ve saçları gürleştirir. Bitkisel saç yağı arıyorsanız en isabetli tercihlerinizden biri argan yağı olacaktır. Bu yağ sayesinde gür ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.
 3. Argan yağı saçlar için doğal nemlendiricidir. Elektriklenmelerin önüne geçer, saçlarınız birbirine karışmaz ve kolayca şekil verebilirsiniz.
 4. Yıpranan saçlar için onarıcı bir üründür. Saç köklerine güç verir.
 5. Saçların daha esnek olmasını sağlayan argan yağı koparak dökülmelerin doğal çözümüdür.
 6. Saçlara nem verir, daha rahat taranmasına yardım eder.
 7. Kepek sorununa karşı koruyucudur.
 8. Argan yağı; argan meyvesinden çıkarılan çekirdeklerin ezilmesiyle elde edilmektedir. A, C, E, F vitaminlerine sahip olan bu yağ antioksidan ve omega 9 yağ asitlerinden de zengindir. Argan yağının saça faydaları işte bu besin değerinden kaynaklanmaktadır.
 9. Isı nedeniyle meydana gelen kırılmaları azaltır.
 10. Saçlarınıza zorlanmadan şekil vermenize imkan tanır.
 11. Saç dökülmelerinde azalma, argan yağı kullanımının harika sonuçlarından biridir.
 12. Saç köklerini ve uçlarını besler, saçların dayanıklılığını artırır.
 13. Boyanın saçlarda daha uzun süre kalmasını sağlar.

Argan Yağı Faydaları Argan Yağının Sağlığa Saça Cilde Yararları Tıklayınız

Argan Yağı Saç Uzatırmı? Argan Yağı İle Saç Bakımı Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

 1. sevinç

  saçlarıma çok iyi geliyor argan yağı fakat her argan yağı malesef aynı değil saf olanlarını almak lazım elidor panten hepsini denedim çok ağırlaştırdı en son hare argan yağını aldım 1 yıldır kullanıyorum ve çok iyi geldi

 
 
KAPAT