16 Temmuz 2020, Perşembe 05:33

Acnelyse Kullananlar Yorumları Lekeleri Geçirir mi Kızarıklık Ne Zaman Geçer

Acnelyse Kullananlar Yorumları Lekeleri Geçirir mi Kızarıklık Ne Zaman Geçer

Akne sivilce demektir. Yüzde oluşan sivilceleri tedavi etmek için üretilen kremlerin en etkili olanların başında Acnelyse krem gelmektedir. Birçok dermatolog tarafından sıklıkla reçete edilir. Hafif ve orta dereceli aknelerin tedavisinde etkilidir. Acnelyse fiyatı 49.25 TL'dir.

Acnelyse Kremin Faydaları Nelerdir?

 • Acnelyse krem cildin en üstteki tahriş olan tabakasının soyulmasını sağlayarak vücudun alttan gelen yeni deriyi oluşturmasını ve böylece de cildin yenilenmesini sağlar.
 • Acnelyse krem uygulandığı bölgedeki kan dolaşımının hızlanmasını sağlayarak cildin rahatlamasını ve sıkılaşmasını sağlar ve böylece cilt dokuları güçlenir.
 • Sivilce oluşumuna sebep olan ve vulgaris olarak adlandırılan bakterileri yok eder.
 • Ciltteki sorunlu bölgenin iyileşmesini sağlayarak iltihapların kurumasını sağlar.
 • Cildi soyarak alttan yeni derinin ortaya çıkmasını sağladığı için cildin daha canlı görünmesini sağlar ve ciltteki solgun görünümü azaltır.
 • Sivilce izlerinin giderilmesine de katkı sağlar.
 • Sivilcelerin tamamen kuruyarak kaybolmasında etkilidir.

Bu gibi cilt problemlerinin yanı sıra aşağıda belirtilen cilt sorunlarının tedavisinde yardımcıdır:

 • Sivilceye neden olan bakterilerin yani akne vulgarisin tedavisinde kullanılır.
 • Sivilce ve aknelerin yok edilmesinde etkili bir rol oynar.
 • Sedef hastalığının (psoriazis) tedavisinde de kullanılır.
 • Balık pulu hastalığı (iktiyozis) tedavisinde etkili bir çözüm sağlar.
 • Deri kalınlığının artması hastalığı olarak bilinen hiperkeratozis hastalığında da etkili sonuçlar verir.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

1.Aşama :Krem uygulanacak bölgeyi su ile yıkayıp tamamen temizleyin havluyla kurulayın. Kremi parmağınızın ucuna beze büyüklüğünde sıkarak sorunlu bölgeye yavaşca uygulayın.

2.Aşama: Günde bir kez uyumadan önce uygulanır.

3.Aşama: 15-20 gün içinde ciltte değişimler ortaya çıkmaya başlayacaktır fakat tam olarak etkili bir sonuç alınması yaklaşık olarak 6 haftayı bulmaktadır.

Acnelyse Krem Kızarıklık Ne Zaman Geçer ?

Acnelyse kremin ortaya çıkabilen yan etkilerinden birisi kızarıklıktır. Kremi kullanmayı bıraktıktan 3 ila 7 gün sonra bu kızarıklıklar geçmeye başlar.

Acnelyse Krem Kullanıcı Yorumları Nelerdir?

“Bu krem kullanılırken çok dikkatli olunmalı. Çok etkili bir ilaç olduğu için nohut tanesi kadar hatta daha küçük sürmelisiniz. Kremi ilk gece uyguladıktan sonra bir etki göremediğinizde ertesi gün daha fazla sürmeye kalkmayın. Kremin etkisi 3 günden sonra ortaya çıkmaya başlıyor. Cildiniz gerilmeye ve soyulmaya başlayacak, kızarıklıklar da oluşabilir fakat korkmayın bunlar normal belirtilerdir. Bu ilacın kış aylarında kullanılması gerekiyor çünkü kremi uyguladıktan sonra cildin güneş görmemesi gerekiyor.”

“Bu kremi kullanmaya doktorumun tavsiyesiyle 2 hafta önce başladım ve cildimde yanmalara, kızarıklıklara ve hafif soyulmalara sebep oldu. Bu belirtilerin sebeplerini araştırırken hassas cilde sahip olanların kullanmasının riskli olduğunu öğrendim ve derhal yüzümü yıkayarak kremi kullanmayı bıraktım. Eğer hassas bir cildiniz varsa bu krem cildinizi daha da hassaslaştırarak kızarıp yanmasına ve soyulmasına sebep oluyor. Etkisini çabuk gösteren bir krem olduğunu söylemekte de fayda var.”

“Bu krem sabırla kullanılması gereken bir krem ve ben yaklaşık olarak 1.5 aydır kullanıyorum. Kremi nohut kadar sıkarak 2-3 günde cildinizde değişiklik görmeyi beklememelisiniz. 1-2 hafta kullanıp istediğim sonucu alamadım diyerek kremi kullanmayı bırakmak da bir işinize yaramaz. Kendi adıma söyleyebilirim ki ben bu kremin oldukça faydasını gördüm. Mercimek büyüklüğünde sıkmak bile çok etkili olacağı için pirinç büyüklüğünde sıkarak uyguluyorum ve hafif soyulmalar başladı bile. Cildin soyulma zamanlarında kremin kullanımına 2-3 gün ara veriyorum böylece cildim çok tahriş olmuyor ve iş yerinde kırmızı pancar gibi gezmiyorum. Uzmanlar kremin kışın kullanılmasını ve gündüzleri yazın da kış döneminde de güneş koruyucu krem kullanılarak dışarı çıkılmasını öneriyor. Aksi takdirde cildinizi güzelleştirip düzeltmek istersen güneş lekeleriniz oluşabilir.”

“Eskiden yaklaşık 3-4 ay kadar kullandığım ve cildin soyulmasını sağlayan bir ilaç. Kremi kullandığım dönemde sivilcelerim ve siyah noktalarım oldukça azalmıştı fakat kremi kullanmayı bırakınca hepsi tekrar ortaya çıktı. Cildi soyduğu için cildin hassaslaşmasına ve en ufak bir etki de kızarmasına yol açıyor.”

“Kremi kullanmaya başlayalı 10 gün oldu ve cildimdeki soyulmaları gözlemleyebilmek için krem kullanımını durdurdum, bununla birlikte soyulmalar da durdu. Aldığım sonucun muhteşem olduğunu söyleyebilirim. Soyulmalar durunca ortaya yepyeni, canlı ve taze bir cilt çıktı. Siyah noktalarım kayboldu ve yüzüm tertemiz ve yumuşacık oldu. Güneş kremsiz dışarı adım dahi atmadığımı ve kremi sürekli yenilediğimi belirtmekte de fayda var.”

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT