16 Kasım 2019, Cumartesi 02:08

Adet Olmadan Önce İlişkiye Girince Hamile Kalınır mı?

Adet Olmadan Önce İlişkiye Girince Hamile Kalınır mı?

Adet Dönemine Yakın Adet Olmaya Yakın Hamile Kalınırmı?

Kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de; Adet gününe yakın, adet görmeden 1,2,3, 4… gün önce cinsel ilişkiye girsem gebe kalır mıyım? Sorusudur. Doktorlar bu durumun çok düşük ihtimal olduğunu bildirmektedir.

Sual: Sn. hocam adetten 4 gün önce girilen cinsel ilişkide hamile kalınır mı? İlişkiye girdikten 4 gün sonra hamile kalma olasılığı nedir?

CEVAP

Dr. Sertaç Şen’in cevabı:( Adetten 4 gün önce ilişki ile gebe kalma ihtimali azdır ama bu küçük bir olasılıktır. İlişkiden 3-4 gün sonra zaten bebek rahme düşer. rahime düşüp tutunursa gebelik olur, tutunmazsa adet olur)

Sual: İyi günler adetten 5 gün önce ilişkiye girilince hamile kalınır mı? mide bulantılarım başladı, bununla ilgisi olabilir mi?

CEVAP

Dr. Ümran Özer’in cevabı:( Tabii ki kalınabilir nadiren de olsa ama adet günün geçmeden kaygılanma...)

Sual: Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalır mıyım?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı:( Hamile kalmazsınız, endişelenmeyin.)

Sual: Merhaba;  eşimle adetten 1 hafta önce birlikte olduk mide bulantılarım başladı hamile kalmış olabilir miyim? Adetten 1 hafta ya da 5 gün önce gebe kalınır mı? Teşekkürler.

CEVAP

Dr. Selda Örnek’in cevabı:( Klasik yumurtlamalara göre hayır, ama her kadınında aynı zamanlarda yumurtlamadığını belirtmek isterim. Gününüz geçtiyse test yaptırın )

Sual: Hocam merhaba ben adet günümden 1 gün önce korunmasız ilişkiye girdim eşimle ve ertesi gün âdetim geldi normal şekilde. İlişkiden iki hafta sonra da betahcg testi yaptırdım negatif çıktı sizce tekrar kan testi yaptırmalı mıyım?

CEVAP

Dr. Esra Ayşin Tonguç’un cevabı:( Gerek yok gebelik yok)

Sual: Ben adet gümümden 3 gün önce ilişkiye girdim ama içime boşalmadı. Normalde bugün adet olmam lazımdı olmadım hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Dr. İrem Güler’in cevabı:( Gebelik ihtimaliniz çok yüksek. Adetinizi takip edin. Bir sonraki âdetiniz gecikirse mutlaka gebelik testi yaptırın. Kendinizi hastalıklardan ve gebelikten korumak için lütfen prezervatif kullanın.)

Sual: Adetten 1 gün öncesinde ilişkiye girdim ve  eşim içime boşaldı. Bu gün adet görmem gerekiyor ama henüz olmadım ertesi gün hapı almalı mıyım? Hamile kalır mıyım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı:( Ertesi gün hapı almanıza gerek yok. Düzenli adet görüyorsanız beklenen âdetinize 10 gün kalmasından itibaren gireceğiniz cinsel ilişkiden zaten hamile kalamazsınız.)

Sual: Merhabalar, Adet gününden 2 gün önce girilen ilişkide hamile kalma olasılığı nedir?

CEVAP

Dr. Seval Taşdemir’in cevabı:( Bu olasılık çok düşüktür)

Not: Makalede geçen doktorlara sorulan soru ve cevaplar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. Bensu

    İlişkiden sonra ertesi gün hapı kullandım 2 gün sonra tekrar birlikte olduk 2 gün sonrada kanamam basladı bi hafta sürdü hamilelik riski varmı adetim geçikti buay

 
 
KAPAT