04 Haziran 2020, Perşembe 06:55

Adet Olmadan Önce İlişkiye Girince Hamile Kalınır mı?

Adet Olmadan Önce İlişkiye Girince Hamile Kalınır mı?

Adet Dönemine Yakın Adet Olmaya Yakın Hamile Kalınırmı?

Kadınların en çok merak ettiği sorulardan biri de; Adet gününe yakın, adet görmeden 1,2,3, 4… gün önce cinsel ilişkiye girsem gebe kalır mıyım? Sorusudur. Doktorlar bu durumun çok düşük ihtimal olduğunu bildirmektedir.

Sual: Sn. hocam adetten 4 gün önce girilen cinsel ilişkide hamile kalınır mı? İlişkiye girdikten 4 gün sonra hamile kalma olasılığı nedir?

CEVAP

Dr. Sertaç Şen’in cevabı:( Adetten 4 gün önce ilişki ile gebe kalma ihtimali azdır ama bu küçük bir olasılıktır. İlişkiden 3-4 gün sonra zaten bebek rahme düşer. rahime düşüp tutunursa gebelik olur, tutunmazsa adet olur)

Sual: İyi günler adetten 5 gün önce ilişkiye girilince hamile kalınır mı? mide bulantılarım başladı, bununla ilgisi olabilir mi?

CEVAP

Dr. Ümran Özer’in cevabı:( Tabii ki kalınabilir nadiren de olsa ama adet günün geçmeden kaygılanma...)

Sual: Adetimden iki gün önce eşimle ilişkiye girdim korunmadan hamile kalır mıyım?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı:( Hamile kalmazsınız, endişelenmeyin.)

Sual: Merhaba;  eşimle adetten 1 hafta önce birlikte olduk mide bulantılarım başladı hamile kalmış olabilir miyim? Adetten 1 hafta ya da 5 gün önce gebe kalınır mı? Teşekkürler.

CEVAP

Dr. Selda Örnek’in cevabı:( Klasik yumurtlamalara göre hayır, ama her kadınında aynı zamanlarda yumurtlamadığını belirtmek isterim. Gününüz geçtiyse test yaptırın )

Sual: Hocam merhaba ben adet günümden 1 gün önce korunmasız ilişkiye girdim eşimle ve ertesi gün âdetim geldi normal şekilde. İlişkiden iki hafta sonra da betahcg testi yaptırdım negatif çıktı sizce tekrar kan testi yaptırmalı mıyım?

CEVAP

Dr. Esra Ayşin Tonguç’un cevabı:( Gerek yok gebelik yok)

Sual: Ben adet gümümden 3 gün önce ilişkiye girdim ama içime boşalmadı. Normalde bugün adet olmam lazımdı olmadım hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Dr. İrem Güler’in cevabı:( Gebelik ihtimaliniz çok yüksek. Adetinizi takip edin. Bir sonraki âdetiniz gecikirse mutlaka gebelik testi yaptırın. Kendinizi hastalıklardan ve gebelikten korumak için lütfen prezervatif kullanın.)

Sual: Adetten 1 gün öncesinde ilişkiye girdim ve  eşim içime boşaldı. Bu gün adet görmem gerekiyor ama henüz olmadım ertesi gün hapı almalı mıyım? Hamile kalır mıyım? Lütfen yardımcı olur musunuz?

CEVAP

Dr. Yeşim Yerçok’un cevabı:( Ertesi gün hapı almanıza gerek yok. Düzenli adet görüyorsanız beklenen âdetinize 10 gün kalmasından itibaren gireceğiniz cinsel ilişkiden zaten hamile kalamazsınız.)

Sual: Merhabalar, Adet gününden 2 gün önce girilen ilişkide hamile kalma olasılığı nedir?

CEVAP

Dr. Seval Taşdemir’in cevabı:( Bu olasılık çok düşüktür)

Not: Makalede geçen doktorlara sorulan soru ve cevaplar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

39 Yorum

 1. Nur

  Hocam eşimle adet olmadan bir gün önce birlikte olduk normalde ertesi gün olma. Lazımdı olmadı 2 gün geçti hamile kalirmiyim

 2. Misafir

  Regl tarihimden 5 gün önce ilişkiye girdim. Geri çekilme yöntemi ile korunduk fakat adetim 5 gün gecikti hamile olma ihtimalim var mi

 3. Misafir

  Merhaba hocam ben adettim bittigin gün esimle iliskiye girdim.esim icine bosaldi hamile kalma olasiligim nedir ? Acaba

 4. Sual

  Ben adettim bittigi gun esimle iliskiye girdim hamile kalirmiyim.

 5. Misafir

  Adetime 5 gün kala eşimle birlikte oldum korunmadan şimdi kasık karın ağrısı var ama kan yok hamile olabilirmiyim

 6. Misafir

  Adetime beş gün kala eşim içime bosaldi hamile kalma ihtimalim varmi Martin 5 inde oldum adet nişanın ise 10 hamile olma olasiligim varmı

 7. Misafir

  Merhaba Son adet tarihi 5 mart 3 nisanda adet olamam gerekiyordu 4 nisanda ilişkide bulundum korunması gebelik ihtimali olmaz diye yani adetim 1 gün vardı 3 hafta sonra test yaptırdım pozitif çıktı fakat hcg değerim 179 çıktı daha yüksek çıkması gerekmez miydi dış gebelik olabilir mi
  ..artı o sürede soğan suyu içtim 3 hafta botunca aslında gebe kalmamak gerekiyordu. .dış gebelik olabilir mi tekrar test yaptırmam gerekiyor mu

 8. Gizli biri

  Adeten önce ilisikye girdim eşimle iki hafta oldi sonra adet oldum ve sonra midem ck bulanıyor yemek yiyemiyorum halsizim çok uykum var

 9. Pınar

  Merhabalar Adet günüme 5 gün var ama adet günüm düzensiz oluyor eşim iki defa boşaldı aralikli hamile kalabilirmiyim

 10. Sual

  Adet ten 7/9 gün önce ilişkiye girilirse gebelik olurmu?

 
 
KAPAT