03 Haziran 2020, Çarşamba 19:32

Adım Adım Ela Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

Adım Adım Ela Gözler İçin Makyaj Nasıl Yapılır?

5 Adımda Kolay Ve Muhteşem Ela Göz Makyajı Yapımı

Makyaj yapmak ince bir iştir. Makyaj renkleri belirlenirken hem gözlerin rengini, hem de saçların tonunu ve rengini hesaba katmak gerekir. Ela göz makyajı kadınları son derece etkileyici göstermektedir. Ela gözlü kadınların gözleri yeşil renge oldukça yatkındır. İşte bunu fırsata çevirerek kusursuz bir makyaj yapmak mümkündür. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Ela gözlerinizle ortalığı kasıp kavurmak istiyorsanız ela gözlülere özel makyaj tüyoları ve ela göz makyajı yapmanın püf noktaları ile ilgili bu yazımızı okumalısınız. Her şeyden önce, ela göz makyajı yaparken kullanılan renkler çok mühimdir. Siz de ela gözlere sahipseniz, göz renginizin değişkenliğine göre mükemmel bir makyaj yaparak ilgi odağı olabilirsiniz.

Ela Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Nelere ihtiyacımız var, önce buradan başlayalım: Siyah göz kalemi, kaş farı, eyeliner, siyah rimel (kahverengi olması da uygundur), yeşil veya kahve tonlarında far (fazla açık olmamalıdır.)

Peki ela göz makyajı yaparken nelere dikkat edilmelidir? İşte, adım adım yapmanız gerekenler:

 1. 1- İlk olarak nemli cildinize makyaj bazı sürün. Böylelikle makyaj, göz çevresine daha rahat uygulanır ve daha dayanıklı olur.
 2. 2- Ardından göz kapaklarınıza yeşilin mürdüm veya koyu tonlarında yahut kahverengi tonlarda bir far sürün.
 3. 3- Daha sonra gözler iyice belirginleşsin diye kirpik diplerine göz kalemi veya eyeliner uygulayın. İri gözlüyseniz bu işlemin ardından göz kapağınızın içine göz kalemi sürün. Gözleriniz küçükse kalemi alt kirpik diplerine uygulamalısınız.
 4. 4- Şimdi de siyah rimelinizi sürün. Sarışın bir bayansanız kahverengi rimel uygulayın.
 5. 5- Son olarak kaş farı veya kaş kalemi ile kaşlarınızı belirgin hale getirin.

Ela Gözler İçin Hangi Far Renklerini Kullanmalıdır?

 1. Eflatun ve mor tonlarıyla ela gözlerinizi iyice belirginleştirebilirsiniz. Ela gözlüler bu tonları göz makyajında kullanabilirler ancak daha enerjik görünmek istiyorsanız ışıltılı ve parlak farlara yönelmelisiniz.
 2. Kahverengi tonlarında buğulu göz makyajı, ela gözlerin rengini ortaya çıkarır. Dumanlı göz makyajı yapılırken dudaklar nude renklerde bırakılmalıdır.
 3. Ela gözlülere gri tonları da çok ama çok yakışır. Parıltılı kalemler ve farlar, sizin bu rengi en iyi şekilde kullanmanızı sağlayacaktır.
 4. Tıpkı gri, eflatun ve mor gibi mürdüm tonları da ela gözlerinizin yeşil tarafını belirginleştirecektir. Mürdüm göz farlarının koyu tonlarıyla ela gözleri yeşil göstermek mümkündür.
 5. Ela gözlüler için tüm pembe tonları uygundur. Mat pembe ile kırmızı tonlarında bir gece makyajı yaparsanız kimse gözlerini sizden alamayacaktır.
 6. Günlük makyajda gözlerin içine kalem çekilip göz kapaklarına hafif ışıltılı beyaz tonlarında bir far sürülmesi önerilir. Böylelikle gün boyu bakışlar sizin üzerinizde olacaktır.
 7. Doğal makyajdan hoşlanıyorsanız nude ve şeftali tonlarındaki farlar size göredir. Öte yandan bakışlarınızı derinleştirmek için takma kirpik kullanabilirsiniz.
 8. Ela gözlü olmak büyük bir avantajdır. Çünkü bu durum her rengi özgürce kullanma fırsatı sunmaktadır. Bilhassa bordo, mor ve mürdüm tonları ela gözlülere harika bir görünüm kazandırmaktadır.
 9. Ela gözler için kalem seçerken lacivert renge ağırlık vermelidir. Ela ve lacivert bir araya geldiğinde zıtların uyumu, büyüleyici bakışlar meydana getirir. Göz etrafınıza kahverengi göz kalemiyle bir çerçeve çekip ela gözlerinizi vurgulayabilirsiniz. Kullanacağınız kahverengi kalem son derece koyu tonlarda olmalıdır.
 10. Koyu kahve, mor, yeşil, gri, eflatun, haki rengi ve pembe gibi renkler ela gözler için tavsiye edilen far renkleridir. Özellikle gri renk ela gözlülerde harika durmaktadır.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT