17 Mayıs 2021, Pazartesi 15:10

Adım Adım Far Nasıl Sürülür En Kolay Anlatım

Adım Adım Far Nasıl Sürülür En Kolay Anlatım

Göz Farı Nasıl Sürülür Far Sürme Teknikleri Önemli Püf Noktaları

Etkileyici bakışlara sahip olmanın yolu göz makyajından geçer. Ten makyajı da önemlidir elbette fakat göz makyajı olmazsa olmazdır. Bu makyajın en temel öğelerinden biri göz farıdır. Ancak göz farı sürmek tecrübe gerektirir. Bakışlarınızla etrafı tozu dumana katmak istiyorsanız göz farına çok ihtiyacınız olacaktır. Göz farı parmakla veya fırça ile sürülebilir. Gelin biraz daha detaya inelim.

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Gözlerinizi belirginleştirmek için eyeliner ve maskara gibi göz farını da kullanmanız önem taşır. Bunun işin püf noktalarına dikkat ederek yaparsanız gözlerinizle dikkat çekmeyi başarabilir ve hayranlık uyandırabilirsiniz. Far; bakışlarınıza anlam yükler ve gözlerinizi ön plana çıkarır. Far sürmek kolay bir işlem gibi görünür ancak doğru tekniklerle uygulanmazsa elde edilen görüntü hiç hoş olmayacaktır.İşte göz farı sürmenin önemli püf noktaları

1.Adım

Önce far için hazırlık yapalım. Fondöteni ince bir tabaka halinde göz kapaklarımızın üstüne sürelim. Fondöten yerine concealer veya far bazı da kullanabiliriz. Bu işlem göz makyajımızın daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır. Far bazı sayesinde göz farı daha canlı görünür ve göz rengi belirginleşir. Ayrıca göz makyajının kalıcı olmasında rol oynar, böylelikle gün boyu tazelemeye ihtiyaç duymadan kullanmak mümkün olur.

2.Adım

Far tercihimizi göz rengimizle kontrast zıtlık meydana getirecek renklerden yana kullanmalıyız. Böylece istediğimiz sonuca ulaşabiliriz. Gözlerimizle aynı renkte bir far değil, belirgin derecede daha açık ya da daha koyu bir seçim yapmalıyız.

Bu işin kilit noktası renk seçimidir. Kullandığımız renkler gözlerimizin rengini ortaya çıkarmalıdır. Mavi gözlüler için açık kahve, bronz ve mavi çok yakışır. Gözleri yeşil olanların ise kahve tonları, koyu yeşil ve mor renklere yönelmesi önerilir. Kahverengi gözler söz konusuysa hangi rengin kullanılacağı konusunda daha fazla seçenek vardır. Onlar bu hususta daha özgürdür.

3.Adım

Gözlerimizin köşelerine ve kaş kemiğine açık tonda far uygulamalıyız. Bunun sonucunda tüm yüzümüz aydınlanacaktır. Hangi rengi seçtiysek, onun en açık tonlarını bu bölgede kullanıp vurgulayarak mükemmel bir görünüm elde edebiliriz.

Göz farını far fırçasıyla yahut parmak uçlarınızla sürebilirsiniz.

4.Adım

Tek renk far sürsek bile mutlaka elimizin altında karıştırma fırçası bulundurmalıyız. Bununla gözümüzün katlanma noktasını, göz kapağımızın bitiş yerini dağıtıp yumuşatalım. Böylelikle göz makyajımız daha doğal görünecektir.

Açık renk farlar gözlerimizi daha iri gösterir. Koyu tonlar bunun aksine gözlerimizin olduğundan küçük görünmesine neden olur. Göz farları krem ve pudra formlarında satılmaktadır.

5.Adım

Far sürme işlemini tamamladıktan sonra transparan pudra yardımıyla sabitlemeliyiz. Bu sayede far göz kapaklarımızda daha güzel duracaktır.

Göz Farı Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Göz farı sürerken aşırıya kaçılmamalıdır. Tüm makyaj malzemeleri gibi göz farının da doğallığı bozmayacak şekilde uygulanması gerekir. Göz renginizle uyumlu doğal renkler kullanmanız başarılı olmanızı sağlayacaktır.

Farı parmağınızla veya fırçanızla sürebilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT