05 Ağustos 2020, Çarşamba 11:00

Advantan Pomad Krem Merhem Fiyat Nedir Neye İyi Gelir Yan Etkileri

Advantan Pomad Krem Merhem Fiyat Nedir Neye İyi Gelir Yan Etkileri

Advantan Krem Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir?

Advantan krem egzama hastalığının tedavisinde kullanılan bir kremdir.Advantan krem egzema (mayasıl) tedavisinde cilt üzerine uygulanarak kullanılmaktadır. Fiyatı:11 TL'dir.

Advantan Krem Ne İşe Yarar?

Advantan krem; cilt üzerinde ortaya çıkan egzamaların pek çok çeşidine karşı etkilidir. Örneğin Advantan, bazı maddelerin deriye temasıyla oluşan temas egzamasına, çocuk egzamalarına, döküntülü, sulu ve kaşıntılı egzamalara iyi gelmektedir. Ayrıca sinirsel faktörlerden kaynaklanan kronik iltihaplı ve kaşıntılı deri egzamalarının tedavisinde de kullanılır. Tüm bunlara ek olarak, çeşitli nedenlerle meydana gelen kategorilendirilmemiş egzamaların iyileştirilmesinde de Advantan kremden yararlanılır.

 1. Bu ürün, güneş yanığına birebirdir ve cilt hasarını gidererek etkin tedavi gerçekleştirir.
 2. Kimyevî reaksiyonlar neticesinde veya başka bir sebeple gelişen cilt tahrişini, yanma ve acıyı hafifletip kısa sürede ortadan kaldırır.
 3. Hafif ve orta dereceli yanıkları geçirir.
 4. Hem iltihaplı hem de iltihapsız sivilcelerden kurtulmaya yardımcı olur.
 5. Cildi etkileyen alerjik ve iltihaplı problemlerin çözümüne katkıda bulunur.
 6. Cildin hangi kısmına sürülürse, o alandaki iltihabı yok eder ve damarların daralmasını sağlar.
 7. Temas egzamasını tedavi eder. Bu hastalık, Kolye, küpe ve benzeri takılara ya da çeşitli kozmetiklere bağlı alerjik reaksiyonlardan dolayı ortaya çıkmaktadır ve Advantan krem yardımıyla giderilebilir.
 8. Deri sertleşmesini geçirir, cildin yumuşamasını sağlar.
 9. Varislere bağlı olarak bacaklarda oluşan egzamaları iyileştirir.
 10. Egzama çeşitlerinden biri olan ve seboreik egzama diye isimlendirilen rahatsızlığı tedavi eder. Bu hastalık; kafa derisinde, burunda, koltuk altında, kasıklarda ve vücudun belirli yerlerinde ortaya çıkar ve kuru, kabarık döküntülerle seyreder. Advantan krem sayesinde bu sorundan kurtulmak mümkündür.
 11. Bebekler ve yetişkinler için pişik giderici olarak tercih edilir.
 12. Sulu ve kırmızı yaralarla gelişen, atopik dermatit isimli egzema türünün tedavisinde kullanılır.
 13. Nedeni tespit edilemeyen ve sınıflandırılmamış egzemaların iyileştirilmesinde de oldukça tesirlidir.

Temizlik için kullandığımız deterjanlarda ne yazık ki çok sayıda kimyasal bulunmaktadır. Bu ürünlere çıplak ellerle temas ettiğimizde, kimyasal maddeler ellerimizde ve kollarımızda alerjik reaksiyonlara yol açmaktadır. Örneğin kızarıklık, şişlik, kaşıntı gibi şikayetler baş göstermektedir. İşte Advantan krem, bu gibi belirtilerin giderilmesini sağlamakta ve mevcut yakınmaları kısa sürede tedavi etmektedir.

Advantan Nasıl Kullanılır?

Advantan krem, daima hekim tâlimatları doğrultusunda uygulanmalıdır. Advantan çoğunlukla günde 1 defa ince bir tabaka biçiminde cildin lezyonlu bölgesine uygulanır. Önerilen tedavi müddeti erişkinler için 12 haftadan daha fazla olmamalıdır. Çocuklar için ise Advantan tedavisi, 4 haftadan daha uzun sürdürülmemelidir.

Advantan’ı Kimler Kullanamaz?

Advantan kremin yapısında yer alan metilprednisolon aseponat maddesine ya da başka herhangi bir maddeye karşı alerjisi (aşırı duyarlılığı) olanlar, bu ürünü kullanmamalıdır.

Uygulanacak bölgede frengi (sifiliz) ya da verem (tüberküloz) sebebiyle gelişen herhangi bir lezyon (hasar) veya   bozukluk mevcutsa Advantan krem kullanılmamalıdır.

Kremin sürüleceği bölgede viral hastalıklardan herhangi biri (mesela herpes zoster, varicella/su çiçeği), ağız çevresinde dermatit, rozacea (gül hastalığı), deri üzerinde akne, yara, derinin incelmesine yol açan (atrofik)deri rahatsızlıklarıyla ilgili bir bozukluk ya da aşı işleminin ardından ortaya çıkan deri reaksiyonları mevcut ise, bu durumların hiçbirinde Advantan tedavisi uygulanmamalıdır.

Advantan’ın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Advantan'ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Advantan ile en sık gözlemlenen yan etkiler uygulama bölgesinde yanma hissi ve kaşıntıdır

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

 1. Uygulama bölgesinde yanma hissi, kaşıntı

Yaygın olmayan sıklıkta görülen yan etkiler (1000 hastanın en az 1'inde; 100 hastanın en fazla 1'inde görülmüştür)

 1. Uygulama bölgesinde kuruluk, kızarıklık (eritem), deri üzerinde iltihaplı kesecikler (veziküller), kılkökü iltihabi (folikülit), döküntü, karıncalanma (parestezi), ilaca karşı aşırı duyarlılık

Seyrek sıklıkta görülen yan etkiler (10000 hastanın en az 1'inde; 1000 hastanın en fazla 1'indegörülmüştür)

 1. Uygulama bölgesinde selülit, ödem, tahriş, irinli deri enfeksiyonu (piyoderma), deride çatlaklar, kılcal damarların genişlemesi (telanjiyektaziler), deride incelme (atrofi), deride mantar enfeksiyonu,ergenlik sivilcesi (akne)Topikal uygulama için olan diğer kortikoidlerdeki gibi, aşağıdaki lokal yan etkiler oluşabilir:

Bilinmeyen sıklıkta (eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor)

 1. Deride atrofi (incelme), deride striae (çatlaklar), uygulama bölgesinde kıl kökü iltihabı, aşırı kıllanma, kılcal damarların genişlemesi, perioral (ağız civarında) dermatit, deride renk değişikliğive formülasyondaki bileşenlere karşı alerjik reaksiyonlar oluşabilir. Kortikoid içeren topikal preparatlar uygulandığında emilime bağlı olarak sistemik etkiler ortaya çıkabilir,Bunlar Advantan'ın hafif yan etkileridir.

Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz

 1. Çok yaygın (>1/10); 
 2. Yaygın (>1/100 ila <1/10);
 3. Yaygın olmayan (>1/1.000 ila <1/100);
 4. Seyrekp>1/10.000 ila <1/1.000);
 5. Çok seyrek (<1/10.000), bilinmiyor (eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor)
 6. Yaygın sıklıkta görülen yan etkiler (100 hastanın en az 1'inde; 10 hastanın en fazla 1'indegörülmüştür)
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT