Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-09-14 20:47:19 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:39

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi

Google News

Ağda, her ne kadar tüylere kalıcı çözüm sunsa da ağda uygulamasının verdiği acıdan dolayı çoğu kişi ağda yapmaktan kaçınır. Size bildireceğimiz tüyoları

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi

Ağda, jilet, lazer epilasyon, tüy dökücü kremler gibi vücut tüylerinden kurtulmak için pek çok alternatif yöntem mevcuttur. Ağda yapmak ise yüzyıllardır kılları yok etmek için kadınların en fazla tercih ettiği pratik bir yoldur. Ağdanın bu kadar popüler olmasının nedeni ise ağda yapılan yerdeki tüylerin uzun süre çıkmamasıdır. Ağda, her ne kadar tüylere kalıcı çözüm sunsa da ağda uygulamasının verdiği acıdan dolayı çoğu kişi ağda yapmaktan kaçınır. Size bildireceğimiz tüyoları uygulayarak ağdanın acı vermesini önleyebilirsiniz;

Ağda yaparken acımaması için ağdayı yapacağınız zamanı iyi belirlemelisiniz. Reglinizden sonraki hafta ağda yapmak için ideal günlerdir. Bu günlerde hormonların etkisiyle hem tüyler yavaş çıkar, hem de ağrı eşiğiniz yüksek olacağından ağdanın acısını daha az hissedersiniz.

Ağda yaparken başka bir şeye odaklanmak da acınızı hissetmemenizi sağlayacaktır. Bunun için ağda yaptığınız sırada bir yandan tv izleyebilir, internete girebilir, hatta kitap okuyabilirsiniz. Böylece zihniniz başka yere odaklanıp ağdanın verdiği acıyı daha az duyarsınız.

Ağda Yaparken Acımaması İçin 10 Uzman Tavsiyesi

Ağdayı cildinize yapıştırın ve çekmeden derin nefes alın, ağdayı çekerken ise nefesinizi verin. Nefesinizi bu şekilde alıp vermek de acıyı önleyecektir.

Ağda yapmadan yarım saat önce ağrı kesici almak da vücudunuzun uyuşup, ağrısız ağdaya yardımcı olacaktır. Yalnız doktorunuza danışmadan ilaç kullanımını tavsiye etmeyiz.

Eczacınızın önereceği kremler ağda yapılacak bölgenin uyuşmasına yardımcı olup acısız bir şekilde ağda yapmanızı sağlayacaktır. Ağda yapmadan 2 saat önce bu kremlerden dilediğinizi cildinize uygulayın, 2 saat sonra ağdayı yapın.

Ağda yaptıktan sonra ağda yapılan yere buz kompres uygulaması da ağrıyı giderecektir.

Ağda yapmadan ağdayı yapacağınız yere pudra serpin ve ondan sonra ağdayı uygulayın, pudra kullanmak ağda acısını önleyen en etkili yöntemlerdendir.

Ağda yapacağınız yeri sabun ve su ile güzelce yıkayıp kurulayın, ardından biraz bebek pudrası sürün. Ağda yapılacak bölge yumuşayıp ağda işlemi acısız hale gelecektir.

Güzellik Uzmanı Jaklin Özkan ağda yapmadan önce duş alınmasını tavsiye ediyor. Duş almak cildinizi yumuşatacak ve ağda işlemini kolaylaştırıp acısız ağda yapmanıza yardımcı olacaktır.

Çam Sakızı Ağda Nasıl Yapılır? Çam Sakızı Ağda Yapmanın Püf Noktaları Tıklayınız

Evde Kol Kılları Nasıl Alınır? Koldaki Kıllardan Kurtulma Yöntemleri Tıklayınız

Özel Bölgeye Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Koltuk Altına Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Yüze Ağda Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma İçin 7 Bitkisel Yöntem Tıklayınız

Burnumun Üstünde Kıl Çıkıyor,  Nasıl Kurtulurum? Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.