07 Ağustos 2022, Pazar 22:38

Akçalı Sprey İle Mumluk Nasıl Boyanır? Evde Mumluk Nasıl Boyanır

Akçalı Sprey İle Mumluk Nasıl Boyanır? Evde Mumluk Nasıl Boyanır

Evinizde çizilmiş bardaklarınız veya kavanozlarınız varsa çöpe atmak yerine yenilemeye ne dersiniz? Eski bardaklarınızı sprey boya ve lastik bantlar ile harika mumluklara dönüştürebilirsiniz.

Mumluk yapmak için kendinize 1 saat ayırmanız yeterli ve aynı zamanda keyifli vakit geçirirken eski bardaklarınızı harika aksesuarlara dönüştürmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Piyasada pek çok çeşit mumluk var diyebilirsiniz; ancak “bunu ben yaptım” deme zevkine hiçbir zaman erişemezsiniz. Akçalı Sprey Boya ile istediğiniz renk ve modelde mumluğu kendiniz yapabilmeniz için bu makalemizde evde mumluk yapımından bahsedeceğiz.   Dekoratif cam mumluklar yapabilmek için gerekenler muhtemelen evinizde var. Birkaç kolay adımda cam mumluklarınız evinizin en güzel köşesinde yerini almaya hazır.

Evde Mumluk Yapmak İçin Malzemeler

  • Bardak
  • Kavanoz
  • Maske
  • Maskeleme bandı
  • Eldiven
  • Cetvel
  • Maket Bıçağı
  • Cetvel
  • Akçalı Sprey Boya

Evde Mumluk Nasıl Yapılır?

1.Adım: Bardak Mumluk Yapımı

Mumluk boyamasından önce bardak ve kavanoz yüzeyinin kir, pas, yağ, toz ve nemden arındırılması gerekmektedir. Daha sonra maskeleme bandından ince şeritler geçiyoruz. Diyagonal ve eşit aralıklı uyguladığımız bantların yüzeye iyi yapışmasına özen gösteriyoruz. Ters yöne de aynı işlemi yaparak baklava şekline ulaşıyoruz. Sıra geldi bardağın altına. Alt yüzeyi kapattıktan sonra maket bıçağı ile fazlalıkları kesiyoruz. Bardağın içini de maskeleme bandıyla bir şerit çekiyoruz. Artık ilk mumluğumuzu boyamak için hazırız.  

2.Adım: Kavanoz Mumluk Yapımı

Şimdi sıra kavanozda. Ortasından başlayarak kavanozu ağzına kadar bantlıyoruz. Kalın şerit bir bandı, dalgalı bir şekilde kesiyoruz ve uyguluyoruz. Altını da bantlayıp fazlalıkları alıyoruz. Kavanozumuz da boyamaya hazır.

3. Adım: Sprey İle Boyama

Şimdi sıra geldi en keyifli adıma… Uygulamaya başlamadan önce Akçalı Sprey kutusunu iyice çalkalıyoruz ve yaklaşık 1 dakika süre ile çalkaladıktan sonra 25-30 cm mesafeden ince katlar halinde tatbik ediyoruz. Bardağımızı da boyadıktan sonra her ikisini de kurumaya bırakıyoruz. Dikkatlice maskeleme bantlarını çıkartıyoruz. Mumluklarımız artık hazır.

Akçalı Sprey Kuruma Süresi

Akçalı Sprey boya kurumu süresi hava şartlarına göre farklılık gösterebilir. 20c lik bir sıcaklıkta 15-20 dakika arasında dokunulabilir derecede, 8-12 saat arasında tam kuruma ve 24 saat içinde kimyasal sertleşme gerçekleşir.

Sprey boya kullanırken bunlara dikkat!

- Maske kullanınız.
- Mümkünse açık alanda uygulayınız.
- Kapalı alanda çok iyi havalandırma yapınız.

 

Akçalı Sprey’in zengin ürün çeşidi ve kendin yap önerileri için sizleri sitemize davet ediyoruz:
akcalisprey.com.tr

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT