17 Mayıs 2021, Pazartesi 15:02

Alın Yağlanması Nasıl Geçer Alnım Yağlanıyor Ne Yapayım

Alın Yağlanması Nasıl Geçer Alnım Yağlanıyor Ne Yapayım

Bazı insanların ciltleri çabuk yağlanır. Özellikle alın ve burun çevresi bu durumdan en çok etkilenen bölgelerdir. Ciltte yağla hormon bozukluğu, ergenlik dönemi, genetik vb nedenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. Siz de cildinizdeki, yüzünüzdeki, alnınızdaki yağlanmadan muzdaripseniz, makalemizin sonundaki tariflerden dilediğinizi uygulayabilirsiniz. Her bir tarif uzman tarafından verilmiştir.

Alnı, Yanakları Yüzü Yağlı Olanlara Doktorlardan Öneriler

 1. Kozmetikçilerde satılan yağlı ciltlere özel bakım ürünlerini, sabunları kullanabilirsiniz.
 2. Cildiye doktoruna gidip doktorun reçete ettiği ilaçları düzenli kullanmak da ciltteki yağlanmaya iyi gelecektir.
 3. Doktorunuza danışıp cildi Ph 5,5 yıkayıcılarla yıkanabilirsiniz. Yine doktora danışıp Neostrata oil control cream kullanabilirsiniz.
 4. Banyodan çıkmadan önce üzerinize sirkeli su döküp çıkın, sirkeli su da cildi yağdan arındıracaktır.
 5. Günde 8-10 bardak su için. Su içmek cildi toksinlerden arındırıp, cildin yağ oranını dengeleyecektir.
 6. Cips, fast food gıdalar, kuruyemişler gibi yiyecekler ciltteki yağ oranını artırır. Bu nedenle bu yiyeceklerden uzak durmalıdır.
 7. Düzenli olarak kil maskesi yapmak da yüzü, alnı yağdan arındıracaktır. Bunun için 2 tatlı kaşığı kile biraz su katın. Bunu tüm yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika sonra yıkayın. Kili aktardan satın alabilirsiniz. Yahut kozmetikçilerden kil maskesi temin edebilirsiniz.

Aşağıda bildireceğimiz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından verilen tarifler de yüzdeki yağı gidermekte çok etkili olacaktır. Aşağıdaki malzemeleri aktardan satın alabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Suna Dumankaya’dan Doğal Tarifler

 1. 1 çorba kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çorba kaşığı su, 2 çorba kaşığı kil bir kapta karıştırılır. Hazırlanan karışım temiz cilde uygulanır. Bu işlem haftada 2 defa tekrarlanır. Öte yandan sağlıklı beslenmeye de özen gösterilmelidir.
 2. 1 tatlı kaşığı elma suyu, 1 çorba kaşığı beyaz kil, 2 damla limon yağı ve 1 çay kaşığı kara üzüm suyu karıştırılır. Temizlenmiş cilde sürülür ve 20 dakika beklenip ılık su ile yıkanır. Bunu haftada 2 kere yapmalıdır.
 3. Hepsinden birer kahve fincanı olmak üzere elma sirkesi, kekik suyu ve papatya suyunu karıştırın. Bu karışıma 2 damla gliserin ekleyin. Her gece yüzünüz temizken uygulayıp iyice yedirin. Bu oldukça etkili bir karışımdır ve yağlanma problemini kısa sürede giderir.
 4. Bir limon 4 parçaya ayrılır ve bir şişe maden suyuyla beraber blenderdan geçirilir. Hazırlanan karışıma 1 çay kaşığı biberiye yağı ilâve edilir. Karışıma bir pamuk parçası batırılır ve cilt bununla silinir. Her gün uyumadan önce böyle yapılır. Kullanıldıktan sonra buzdolabına kaldırılmalıdır. 4 gün arayla yeniden hazırlanmalıdır. Tarifini verdiğimiz formülün cildinizdeki yağlanma sorununa çok faydası olacaktır.
 5. 1 çorba kaşığı maden suyu ve yarım demet maydanoz kaynatılıp blenderdan geçirilir. Ardından içerisine aldığı kadar beyaz kil ve 1 tatlı kaşığı üzüm yağı eklenir. 1 tatlı kaşığı limon suyu da eklendikten sonra temiz cilde uygulanır. 20 dakika bekletilir ve yıkanır. Her gün uygulanabilir; yağlı ciltler için birebirdir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT