23 Eylül 2021, Perşembe 08:38

Alındaki Küçük Saçlar Nasıl Uzar Yetişkinlerde Bebek Saçına Çözüm

Alındaki Küçük Saçlar Nasıl Uzar Yetişkinlerde Bebek Saçına Çözüm

Bebek saçlar, saç çizgisinde ve şakaklarda beliren ince yapılı küçük saçlardır. Kadınların birçoğu saç çevresinde minik minik beliren bu saç tellerinden muzdariptir. Kadınların bir kısmı bebek saçları kesmenin doğru olduğunu düşünür. Ancak bu bebek saçlar dökülen saçların yerine gelen ve yeni uzamaya başlayan saçlardır. Yani bebek saçlar kesilse bile yeniden çıkacak ve daha şekilsiz uzamasına neden olacaktır. Makalemizin devamında alında, şakaklarda ve kenarlardan çıkan bebek saçları uzatmak isteyen kadınlar için 5 harika yöntem derledik. Bu yöntemleri deneyerek bebek saçlarının daha kısa süre içerisinde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bebek Saçların (Küçük Saçlar) Uzamasını Sağlayan 5 Farklı Çözüm

Saç masajı;

Banyoya girmeden önce saç derinize masaj yapmak, kan akışını harekete geçirir ve böylece bebek saçların daha hızlı sürede uzamasını sağlar. Duşa girmeden önce yaklaşık 1 dakika boyunca parmaklarınızı saç diplerinize yerleştirin ve hafifçe bastırarak yuvarlak hareketlerle masaj yapın. Bu yöntem saç diplerinin kan akışını hızlandırarak saçların uzamasına yardımcı olacaktır. Eğer isterseniz masajı kuru yapabilir yahut saç uzamasını teşvik eden uçucu yağlar kullanarak saç diplerinize masaj yapabilirsiniz.

Isırgan otu;

Bebek saçlarını uzatmanın bir diğer yöntemi ısırgan otudur. Saç bakımında kullanılan ısırgan otunun saçlara olan faydası hemen hemen herkes tarafından bilinir. Taze veya kurutulmuş ısırgan otu bir litre su ile kaynatılır ve soğuması için bir kenarda bekletilir. Soğuduktan sonra suyu süzülerek bir kavanoza dökülür. Saçlar yıkadıktan sonra ısırgan otunun suyuyla saçlarınızı yeniden yıkayın ve bu esnada masaj yapmaya özen gösterin. Yaklaşık 20-30 dakika bekledikten sonra normal su ile yıkayın ve ardından şampuan kullanabilirsiniz. Haftada 1 kere bu yöntemi deneyebilir, bebek saçlarınızdaki uzamayı gözlemleyebilirsiniz.

Avokado maskesi;

Avokado saç maskesi bebek saçlarınızın uzamasını teşvik eder. Aynı zamanda saç bakımı yaparak, saçların sağlıklı ve bakımlı uzamasını sağlar. Bir adet olgunlaşmış avokado ikiye bölünür ve içerisindeki çekirdeği çıkartılır. Bir kasenin içerisinde çatal yardımıyla avokado ezilir ve bir tatlı kaşığı badem yağı ile bir tatlı kaşığı zeytinyağı eklenir. Bu üç malzeme güzelce karıştırıldıktan sonra saçlara sürülür ve streç film yardımıyla saçlar güzelce sarılır. (tülbent veya havlu da sarabilirsiniz) Yaklaşık 1 saat kadar bekledikten sonra saçlar ılık suyla yıkanır. Haftada bir kere bu maskeyi yaparak kısa süre içerisinde bebek saçlarınızın uzadığını görebilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı;

Bebek saçları, normal saçlara göre biraz daha ince tellidir. İnce telli bebek saçları uzatmanın ve gürleştirmenin bir yöntemi de Hindistan cevizi yağıdır. Güvendiğiniz bir aktardan aldığınız organik Hindistan cevizi yağı saç büyümesini uyarmaya yardımcı olur. Saçları besler ve sağlıklı uzamasını sağlar. Avucunuzun içine aldığınız bir miktar katı Hindistan cevizi yağını ısıtın ve sıvı hale gelen yağı saç diplerinize ve bebek saçlarınıza yedirin. Yaklaşık bir iki saat bekledikten sonra ılık su ile saçlarınızı yıkayın. Bu yöntemi haftada bir iki kere uygulayabilirsiniz.

Diş fırçası;

Yukarıda bebek saçları uzatmanın yöntemlerinden bahsettik. Bu yöntemimiz biraz daha farklı. Saçlarınızı topladıktan sonra kenarlardan çıkan küçük saçları istemiyorsanız temiz bir diş fırçası yardımcınız olabilir. Diş fırçasının üzerine saç sabitleyici sıkılır ve alındaki küçük saçlar geriye taranarak sabitlenir. Bu yöntemle bebek saçlarınızı 1-2 saat kontrol altına alabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT