15 Ağustos 2022, Pazartesi 07:03

Aloe Vera Sivilceye İyi Gelir mi Sivilce İçin AloeVera Maskesi

Aloe Vera Sivilceye İyi Gelir mi Sivilce İçin AloeVera Maskesi

Aloe vera jeli çeşitli antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve proteinler içerir. Bu güzel içeriği sayesinde sivilce dahil pek çok cilt sorununa iyi gelir. Aloe vera jelin sivilceye iyi gelmesinin bir diğer nedeni de antibakteriyel içeriğe sahip

Aloe Vera Sivilce İçin Nasıl Kullanılır 6 Farklı Maske Tarifi

Aloe vera jeli çeşitli antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve proteinler içerir. Bu güzel içeriği sayesinde sivilce dahil pek çok cilt sorununa iyi gelir. Aloe vera jelin sivilceye iyi gelmesinin bir diğer nedeni de antibakteriyel içeriğe sahip olmasıdır.

Aloe vera jeli hazır olarak kozmetikçilerden, aktardan yahut internet üzerinde satın alabilirsiniz. Yahut aloevera bitkisi satın alın. Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesip içindeki jeli çıkarın. Sivilcelerin geçmesi için aloevera jeli aşağıda bildireceğimiz şekilde kullanabilirsiniz.

Aloe Vera Jel İle Sivilceyi Gideren Maske Tarifleri

Aloe Vera ve Limon Suyu İle Sivilce Maskesi

Aloe vera ile limon suyu maskesi ile sivilcelerden kurtulabilirsiniz. Bu maske sivilceleri kurutabilir ve sivilce oluşumunu önleyebilir. Bir kasede yarım tatlı kaşığı limon suyu ve 2 yemek kaşığı aloevera jeli güzelce karıştırın ve akneden etkilenen bölgeye bunu uygulayın. Kurumasını bekleyin ve ardından sadece suyla durulayın.

Aloe Vera ve Çay Ağacı Yağı İle Sivilce Maskesi

Milli Tıp Kütüphanesi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre, çay ağacı yağının yüze topikal olarak uygulanması sivilce ve iltihabı azaltabilir. Aloe vera ve çay ağacı yağını karıştırıp sivilce tedavisi için kullanabilirsiniz.

  1. Bunun için 1 tatlı kaşığı çay ağacı yağı, 3.5 tatlı kaşığı aloe vera jel ve 3.5 tatlı kaşığı suyu iyice karıştırın.Pamuk yardımıyla yüzünüzde sivilce olan yerlere uygulayın.

Tarçın, Bal ve Aloe Veraİle Sivilce Maskesi

Bal, tarçın ve aloe veradan yüz maskesi yapmak sivilceleri yok etmeye yardımcı olabilecek başka bir seçenektir. Tarçın ve bal, aloe veraya benzer antibakteriyel ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir.

  1. Tarçın, bal ve aloe vera yüz maskesi yapmak için, bir küçük kapta 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı aloevera jel ve yarım tatlı kaşığı tarçın karıştırabilir. Bu yüze uygulanabilir, 10 dakika bekletilebilir ve ılık suyla yıkanabilir.

Hindistan Cevizi Yağı ve Aloe Vera İle Sivilce Maskesi

1 çorba kaşığı hindistancevizi yağı ve 1 çorba kaşığı taze aloe vera jelibir kasede karıştırın. Karışımı cam kavanozda saklayın. Sivilce olan bölgeye karışımdan biraz masaj yapın. En az 30 dakika bekletin.Soğuk suyla yıkayın. Haftada 2-3 kez bu maskeye devam edin.

Aloe Vera ve Elma Sirkesi İle Sivilce Maskesi

Elma sirkesi , akne tedavisine yardımcı olabilecek antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Bir tatlı kaşığı aloeverajelini bir tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı su ile karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün. Elma sirkesi, hassas cilde sahip olanlar için uygun olmayabilir. Cildiniz hassassa kullanmaktan kaçının.

Sivilce İçin Yalnızca Aloe Vera Jel Kullanabilirsiniz

Aloe vera yaprağını uzunlamasına kesin içindeki jeli kaşıkla çıkarın. Aloe vera jelini sivilce olan bölgeye sürün. Bir gecede bırakın. Sabah yıkayın ve lezyonlar iyileşene kadar her gün tekrarlayın.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Aloe Vera Maskesi Tarifi

Malzemeler

  1. 1 yemek kaşığı bal
  2. 1 çay kaşığı aloe vera jel

Yapılışı: Bir yemek kaşığı bal ile bir çay kaşığı aloevera jelini karıştırın. Bu karışımı tüm cildinize yayıp, bir saat bekletin. Ardından da cildinizi yıkayın. Bu formülden haftada iki kez yararlanın.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT