03 Temmuz 2020, Cuma 19:07

Anestol Pomad Krem Fiyat Ne Kadar Etki Süresi Ne Nasıl Kullanılır?

Anestol Pomad Krem Fiyat Ne Kadar Etki Süresi Ne Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad Krem Ne İşe Yarar Nasıl Kullanılır?

Anestol pomad eczanelerden reçeteyle temin edilebilen bu krem; kulak deldirme öncesinde bölgeyi uyuşturarak acıyı engellemek için sıkça kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Anestol pomad; ağda işleminden veya lazer epilasyondan önce, lokal uyuşturucu ve ağrı dindirici olarak tercih edilmektedir. Fiyatı: 14,15 TL'dir.Anestol pomad; içerisinde poletilen glikol, mentilparaben, paraben, %5 oranında lidokain ve propil barındırmakta olup; yoğun ve koyu bir kıvama sahip, beyaz renkli bir kremdir.

Anestol pomad hızlı sonuç veren bir krem olup, 5 dakikada tesir etmeye başlayacaktır. Etkisi yaklaşık 2-3 saat boyunca sürecektir.

Anestol pomad, lokal anestezikler grubundaki en güçlü kremlerin başında gelmektedir. Uygulandığı bölgede uyuşma sağlayarak ağrıyı engeller. İyileşme ve tedavi sağlamaz. Yalnızca, kullanıldığı cilt yüzeyini birkaç saat uyuşturarak acı hissedilmesini önler. Bundan dolayı, hekimler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir.

Anestol pomad, hızlı etki eden bir krem olup, kullanıldığı alanı dakikalar içinde uyuşturur. Bölgesel anestezi uygulamasında özellikle son yıllardan bu yana yaygın olarak kullanılan kremlerden biri haline gelmiştir.

Anestol pomad; ağrı yaşanan kısmı kısa süreliğine uyuşturur ve sinirsel uyarımın iletilmesini önler. Bu krem, muhakkak hekimin talimatları doğrultusunda uygulanmalı ve bu bildirilenlere aykırı bir şey yapılmamalıdır.

Anestol pomad Ne İşe Yarar?

Yapısında bulunan lidokain yardımıyla, kullanıldığı cilt yüzeyini etkili bir şekilde uyuşturabilen bu krem, böylelikle ağrıyı dindirir ve geçici bir his kaybı oluşturarak, tıbbi işlem sırasında acı duyulmasının önüne geçer. Anestol pomad'ın faydalarından bazıları şöyle sıralanabilir;

 1. Lazer epilasyonun 2 dakika öncesinde bu krem kullanılırsa, hissedilecek acı büyük oranda hafifler.
 2. Cilt hassasiyetine sahip bireyler, bıyık bölgesindeki tüyleri alırken ya da ağda yaparken acı duyabilirler. Ağda yapılacak bölgeye biraz Anestol pomad uygulanarak bu acı engellenebilir.
 3. Aşırı cilt kuruluğu ya da soğuk sebebiyle oluşan çatlamalar da bu kremle tedavi edilebilir.
 4. Solunum ve mide rahatsızlıklarının teşhisinde de kullanılmakta olup, boğaza sokulan hortumu kayganlaştırarak acı oluşumunun önüne geçer.
 5. Basur rahatsızlığına ve anüs çatlaklarına da iyi gelerek rahatlamaya yardımcı olur.
 6. Cinsel birliktelik esnasında erkeklerde kayganlaşma ve gecikme sağlar.
 7. Kadınlar da, ilk cinsel ilişkilerinde, ağrı oluşumunu engellemek için bu üründen yararlanabilir.
 8. Çocuklarda kulak deldirme öncesi Anestol pomad uygulanırsa, işlem sırasında herhangi bir ağrı duymayacaklardır.
 9. Piercing yapılırken bu kremin kullanılması da ağrıyı hafifletecektir.

Anestol pomad Nasıl Kullanılır?

Yeterli oranda Anestol’ü, uyuşturulacak kısma uygulayınız ve bu işlemi yaparken kremi iyice yedirmeye özen gösteriniz. Hekiminiz, size başka bir kullanım şekli bildirmediği sürece, Anestol’ü, bu şekilde kullanınız. Eğer ihtiyaç olursa, gün içinde birkaç kez kullanılabilir. Tek seferde kullanılan doz oranı, 5 gramdan daha yüksek olmamalıdır.

Anestol pomadın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi ANESTOL’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.Aşağıdakilerden biri olursa ANESTOL’ü kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

 1. Yüz, dudaklar, dil veya boğazda şişlik (yutkunma güçlüğüne neden olabilir)
 2. El, ayak ve ayak bileğinizde aniden meydana gelen ciddi şişme
 3. Zor nefes alma
 4. Ciltte küçük kabarcıklara birlikte görülebilen ciddi kaşıntı

Bunlar çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bu yan etki sizde mevcut ise, sizin ANESTOL’e karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

ANESTOL’ün yan etkileri diğer amid tipi lokal anesteziklerin yan etkilerine benzerdir. Bu yan etkiler genellikle doza bağımlıdır ve yüksek dozda uygulama veya ilacın gerekenden hızlı emilmesi durumunda kana geçen miktarının artmasına bağlı olarak görülebilir. Bunun yanında aşırı duyarlılık, idiosenkrazi (nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları) ve tolerans azalmasına bağlı yan etkiler de oluşabilir. Ciddi yan etkiler genellikle tüm vücudu etkiler (sistemik). Bu yan etkiler arasında sinirlilik, baş dönmesi, görme bozuklukları, titreme, nöbet(konvülsiyon) sayılabilir.

Anestol yan etkileri sıklıklarına göre şu şekilde tanımlanmaktadır:

 1. Çok yaygın: 10 hastanın en az birinde görülebilir.
 2. Yaygın: 10 hastanın birinden az, fakat 100 hastanın birinden fazla görülebilir.
 3. Yaygın olmayan: 100 hastanın birinden az, fakat 1.000 hastanın birinden fazla görülebilir.
 4. Seyrek: 1.000 hastanın birinden az görülebilir.
 5. Çok seyrek: 10.000 hastanın birinden az görülebilir.

Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle tahmin edilemiyor.

Yaygın olmayan: Uzun dönem bölgesel kullanım sonrası aşırı duyarlılık oluşabilir.

Yaygın: Ciltte tahriş, kızarıklık, kaşıntı veya döküntü

Kazara gözle temasından sonra korneada tahriş gözlenmiştir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT