12 Ağustos 2022, Cuma 05:59

Anne Memesine En Yakın En Çok Tercih Edilen Biberon Markaları

Anne Memesine En Yakın En Çok Tercih Edilen Biberon Markaları

Anne ve babaların bebek alışverişinde en çok sordukları sorulardan biri “en iyi biberon hangisidir” sorusudur.  

Anne ve babaların bebek alışverişinde en çok sordukları sorulardan biri “en iyi biberon hangisidir” sorusudur.  Bebek alışverişinde dikkat edilmesi gereken eşyalardan biri de biberondur. Ebeveynler bebeğine biberon seçerken en iyi biberonu satın almak isterler.

Biberon, bebeğin beslenmesinde anneye en çok yardımcı olan eşya olduğundan, satın alırken dikkat gerektirir. Anne memesine en yakın olan ve bebeğe gaz yapmayan biberonlar bebeğe en uygun biberonlardır. Bebeğe gaz yapmaması açısından, gaz yapmayan biberonların yani antikolik biberonların tercih edilmesi gerekir. Antikolik biberonlar, bebeğin beslenirken hava yutup gaz yapmasını önlemek için özel olarak tasarlanmıştır. Yazımızın devamında annelerin bebekleri için en çok tercih ettiği 7 biberon markasından bahsettik. 

Annelerin En Çok Tercih Ettiği 7 Biberon Markası ve Fiyatları

Dr. Browns Gaz Yapmayan Geniş Ağızlı Biberon 150 ml Pp

Dr. Browns biberon, bebeğin beslenirken biberon içerisinde hava kabarcıklarının oluşmasını önler. Hava kabarcıklarının oluşmasını önleyerek bebekte gaz problemine yol açmaz. Dr. Browns biberon, bebek tarafından kolayca emilir ve aşırı emme gücü gerektirmez. Aşırı emme gücü gerektirmediğinden dolayı, bebeğin orta kulağında sıvı birikmesini engeller. Dr. Browns Gaz Yapmayan Geniş Ağızlı Biberon 150 ml Pp piyasadaki fiyatı 149,99 TL’dir.

Wee Baby Baby 747 Antikolik Pp Biberon 240 Ml

Wee biberon, yenidoğan için uygun bir biberondur. Wee biberon anti-kolik yani gaz yapmayan özelliği sayesinde biberonun içerisindeki sütte hava kabarcıkları oluşması riskini en aza indirir. Wee biberon, bebeklerin hava yutmasının önüne geçerek, bebekteki gaz sancısını azaltmaya yardımcı olur. Bebeklerin 6 ayından sonra kullanımına uygundur. Wee Baby Baby 747 Antikolik Pp Biberon 240 Ml piyasadaki fiyatı 39,00 TL’dir.

Philips Avent Natural PP Biberon 125 ml 0+ ay SCF030/17

Philips biberon, anne memesine en çok beneyen biberonlardandır. Philips biberon, anne memesi gibi kavrama etkisine sahip olduğundan, bebeğe anne memesi hissini verir. Bebeğin rahat ve keyifli bir şekilde beslenmesini sağlar. Philips Avent Natural PP Biberon 125 ml 0+ ay SCF030/17 piyasadaki fiyatı 84,90 TL’dir.

Eday Easy Cup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml

Eday biberon, bebeklere kaşıkla yemek yeme alışkanlığını kazandıran, emzik kısmı kaşık şekline benzer bir biberondur. Eday biberon, kaşık emzik özelliği sayesinde, bebeklerin ek besine geçiş yaptığı dönemde yahut vitamin şurup gibi ilaçları içirmeye yardımcı olur. Eday Easy Cup Geliştirilmiş Kaşık Biberon 150 ml piyasadaki fiyatı 64,90 TL’dir.

Nuk Cam Slikon Emzikli Klasik Biberon 240 Ml

Nuk biberon, silikondan yapılmış özel yumuşak emzik ucuna sahiptir. 0-6 ay bebekler için uygun olan Nuk biberon, anti-kolik özelliği sayesinde, sütün içerisinde hava kabarcıkları oluşmasını engeller. Hava kabarcıklarını önleyerek bebekte gaz sancısını problemini engeller. Nuk biberon aynı zamanda, anne memesine bezner yapısı sayesinde en çok tercih edilen biberonlar arasındadır. Nuk Cam Slikon Emzikli Klasik Biberon 240 Ml piyasadaki fiyatı 62,91 TL’dir.

Chicco Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 150 ml

Chicoo biberon, özel eğilimli ucu sayesinde, bebeğin emme hareketi değişimlerine ayak uydurur. Chicoo biberon,  anne memesine benzer özelliği sayesinde, bebeğin doğal emme hissini arttırır. Çift anti-kolik özelliği sayesinde, bebeğin hava kabarcıklarını yutmasını engeller. Chicco Naturalfeeling Cam Biberon 0 Ay+ 150 ml piyasadaki fiyatı 77,90 TL’dir.

Medela Calma Biberon 150 ml

Medela biberon, geliştirilmiş hava kontrol sistemi sayesinde bebeği gaz probleminden korur. Bebek, biberonun emzik kısımından vakum yapmadığı sürece biberondan süt gelmez. Medela biberon, bebek büyüdükçe bebeğin ihtiyacını karşılayacak ebatta ve şekilde üretilmiştir. Medela Calma Biberon 150 ml piyasadaki fiyatı 285,99 TL’dir.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT