23 Eylül 2021, Perşembe 09:43

Annelerden Yeni Doğan Bebek Şampuanı Önerileri

Annelerden Yeni Doğan Bebek Şampuanı Önerileri

En İyi Göz Yakmayan Bebe Şampuanı Markaları Ve Fiyatları

Bebek sahibi annelerin en merak ettiği hususlardan biri de bebeğine zarar vermeyen, gözlerini yakmayan, mis gibi kokan bebek şampuanı markaları hangileridir? Makalemizde bu hususta bilgi edinebilirsiniz.

En Beğenilen Bebe Şampuanı Markaları

Dalin Bebe Şampuanı

Bebeklerin narin cildine özel olarak tasarlanmış bu şampuan, doğal içeriğiyle en iyi bebek şampuanları arasında yer almaktadır. Göz yakmaz, cilt kuruluğuna yol açmaz, saçlarını ve saç derisini kirlerden arındırır. %100 saf olmasıyla annelerin favorisi olan bu şampuan, paraben, alkol ve SLS sabun gibi zararlı maddeler barındırmaz. İritasyon testinden geçirilmiştir. Alerjik reaksiyona sebep olmaz. PH seviyesi bebek cildine göre düzenlenmiştir. Yumuşak ve hafif bir yapıya sahiptir, bu durum çeşitli klinik testlerle doğrulanmıştır. Ayrıca dermatolojik onayı vardır. DALİN Bebek Şampuanı 1000 ml fiyatı 23,90 TL'dir.

Johnson’s Bebek Şampuan

Yenidoğanların cildi, diğer bebeklere göre daha hassastır. İşte Johnson’s Bebek Şampuan, bebeklerin saç derisine ve saçlarına yumuşacık bir bakım yapar. Hemen köpüren ve çabucak durulanan bu şampuan bebeğin saçlarını canlandırır, besler ve parlatır. Göz yakmayan, PH dengesi bebek cildine uyum sağlayan, yumuşacık ve tertemiz saçlara kavuşturan bu ürün çocuklar ve yetişkinler tarafından da kullanılabilir. Alerji yapmaz. Dermatologların ve pediatristlerin onayını almıştır. İçinde sabun, SLS/SLES ve boya yoktur. Johnson's Baby Şampuan 750 ml fiyatı 16,90 TL'dir.

Komili Bebe Şampuanı

Bebeğinizin banyo keyfini asla bozmaz çünkü göz yakıcı bir ürün değildir. Doğal, şeffaf renkli bu şampuan zeytinyağı ihtiva eder. İçerisinde bebeğin cildine zarar verebilecek herhangi bir kimyasal boya yer almaz. Bebeklik döneminde göz kırpma ve gözyaşı refleksi henüz tam olarak gelişmemiştir. Bu nedenle göz yakmayan şampuanların tercih edilmesi gerekmektedir. Komili Bebe Şampuanı da bu özelliği taşır ve bebeklerin gözlerinde kesinlikle yanmaya sebep olmaz. Komili Bebe Şampuanı 750 Ml fiyatı 19,50 TL'dir.

Uni Baby Boyasız Bebek Şampuanı

Özel formülü boyasızdır ve göz yakmaz. Bebekler için gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Onların ince telli saçlarını derinlemesine temizler ve yumuşatır. Bebeklerin saçını ve saç derisini güçlendirerek sağlığını korur. Zira PH oranı bebek cildiyle uyumludur. Alerjik maddeler bulundurmaz. Çeşitli dermatolojik testlerden başarıyla geçen bu şampuan günlük kullanım için uygundur. Muhtevasında SLS/SLES, paraben ve boya yoktur. Uni Baby Boyasız Şampuan 500 ml fiyatı 14,34 TL, Uni Baby Boyasız Şampuan 700 ml fiyatı 21,50 TL'dir.

Sebamed Bebek Şampuanı

Bebeklerin saçını ve saç derisini temizleyen bu ürün, tahriş olmuş deriyi onarır. İritasyon ve kuruluk meydana getirmez, gözlerine asla zarar vermez. Mikrobiyolojik kontrolleri yapılmıştır. Birkaç gün arayla kullanılabileceği gibi her gün de kullanılabilir. Yetişkinlerin kullanımına da uygundur.

Kullanılışı; Şampuandan avuç içine bir miktar dökülür. Bebeğin kafasına yavaşça sürülür ve köpürtülür. Ardından güzelce durulanır. Sebamed Bebek Şampuanı 500 ml fiyatı 59,90 TL'dir.

Nivea Baby Saç ve Vücut Şampuanı

Bebeklerin saçlarını ve hassas cildini temizlemek üzere formüle edilmiştir. Etkili bir bakım yapan Nivea bebek şampuanı, papatya özleriyle derinlemesine temizlik sağlar ve bunu yaparken bebeğinizin cildini kurutmaz. Hızlıca durulanır, pürüzsüz, yumuşacık ve pırıl pırıl bir his verir. İçerdiği maddeler bebeklerin narin cildine özel olarak seçilmiştir. Çocuk doktorları ve dermatologların ortaklığıyla tasarlanmıştır. Dermatolojik ve klinik olarak test edilmiş, cilde uyum sağladığı belirlenmiştir. Göz uyumunun da oftalmolojik olarak kanıtlandığı bu şampuan alerjik tepkilere sebebiyet vermez.

Doğal bitki özleri ve doğal parfüm içerir. Alkol ve hayvansal kaynaklı maddeler barındırmaz. PH  değeri nötr ve hassas ciltlerle bile uyum sağlar. Kliniklerde de sıklıkla kullanılan bu şampuanın dermatolojik onayı vardır. Her ne kadar bebeklerin narin cildi için geliştirilmiş olsa da yetişkinlere de gayet uygundur. Nivea Baby Saç ve Vücut Şampuanı 500 ml fiyatı 24,90 TL'dir.

Chicco Baby Moments Göz Yakmayan Saç ve Vücut Şampuanı

Bebeklerin narin cildini zarar vermeden temizler. Alkol, paraben, SLES, SLS ve boya içermez. Bebeklerin cildi incedir ve kurumaya yatkındır. Kendini korumak için yeterince güçlü olmadığından onun cildine uyum gösteren temizleme ürünlerinin kullanımı şarttır. İşte Baby Moments şampuan tam olarak bu özelliğe sahiptir. Chicco Baby Moments 750 ml Bebek Saç ve Vücut Şampuanı fiyatı 65,33 TL'dir.

Bebek Şampuanı Nasıl Kullanılır?

  1. Avuca biraz bebek şampuanı dökülür. Köpürtülerek bebeğin vücudu ve saçı bununla yıkanır.
  2. Yıkama işleminin ardından bol suyla durulanır.
  3. Banyo suyuna eklenebilir yahut saçlara doğrudan uygulanabilir.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT