2021-11-27 22:11:42 | Son Güncelleme : 2023-02-01 21:55:01

Annelerin en memnun kaldığı ve tavsiye ettiği en iyi 9 bebek maması

Anne sütü, bir bebeğin ihtiyaç duyduğu en temel gıdadır. Fakat annenin sütü bebeğini beslemeye kâfi gelmiyorsa veya hiç sütü yoksa bebek mamalarına başvurulur. Bebeğin yaşına uygun, sağlıklı ve zengin içerikli bir mama tercih etmek gerekir. Makalemizde bebeklerin en sevdiği, en iyi bebek mamalarını bulabilirsiniz:

Annelerin en memnun kaldığı ve tavsiye ettiği en iyi 9 bebek maması

Piyasada Golden Goet, Bebelac, HIPP, Similac, Aptamil, SMA, Evolvia, Töpfer Organik Bebek Maması gibi pek çok markanın bebek maması satıştadır. İçerik bakımından bebek mamalarının arasında pek bir fark yok ancak kalite seviyeleri aynı değil. Biz de size bu konuda yardımcı olmak adına en iyi bebek mamaları hakkında bir yazı kaleme almak istedik. O halde gelin, en çok tercih edilen bebek mamaları hangileri? Daha yakından inceleyelim.

Aptamil Pronutra Bebek Maması

Aptamil Pronutra bebek mamasının muhtevası anne sütüyle oldukça benzerlik gösteriyor. Bu yüzden annelerin ilk seçimleri arasında yer almaktadır. Öte yandan markanın bünyesinde, uzman kişilerden ve bilim insanlarından meydana gelen 'Anne Sütü Araştırma Merkezi' bulunuyor. Pek çok bilimsel araştırmaya imza atan bu merkezde, bebek mamalarının sağlığa uygunluğunu denetliyor ve yüksek kalite standartlarına sahip mamalar üretiliyor.

 1. Aptamil 1 formül sütü içerisinde balık yağı (uzun zincirli PUFA) barındırıyor. Omega3 ve omega6 yönünden de son derece zengin. Ayrıca mamanın formülünde postbiyotikler, nükleotit, taurin, prebiyotik lif gibi onlarca vitamin, mineral ve faydalı yağ asidi var.
 2. İçerisindeki prebiyotik lif karışımının patentli olduğu biliniyor. Bebeklerin bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bu mama, onların narin vücuduna direnç veriyor.
 3. Eğer bebeğinizde kolik, aşırı gaz sancısı ve benzeri problemler varsa yine bu markaya ait olan Aptamil Conformil adlı mamayı kullanabilirsiniz.
 4. Alerjik bünyeye sahip olan bebeklere ise Aptamil Prosyneo ürünü tavsiye ediliyor. Çünkü bu mama; anne sütünün yapısındaki probiyotikleri ve çeşitli prebiyotik lifleri ihtiva ediyor.

Hipp Bebek Maması

 1. Organik bebek mamaları içinde en yaygın olanlardan bir diğeri, Alman markası Hipp. Öteki mamalara göre fiyatı daha yüksek. Omega3 ve omega6 yağ asitleri açısından iyi bir kaynak olan bu mama; bebeklerin göz, beyin ve sinir gelişimini destekliyor.
 2. Bunun yanı sıra; A, B6, B12, C, D vitaminleri de mamayı oluşturan diğer besin öğelerinden bazıları. Üründe bulunan uzun zincirli yağ asitleri bebeklerde sindirime yardım ediyor. Bundan dolayı sindirim sorunları yaşayan bebekler için öneriliyor.
 3. Diğer taraftan içinde sofra şekeri ve gluten gibi maddelerin olmaması, Hipp bebek mamasının öne çıkan özellikleri arasında. Anne sütüne çok yakın bir mama olduğundan minik yavrunuza güvenle yedirebilirsiniz.

Bebelac Bebek Maması

 1. En iyi bebek maması tavsiyeleri listemizin favorilerinden bir diğeri de Bebelac bebek mamasıdır. Bebelac formül sütünde vitamin A, B12, C, D vitaminleri mevcut. Önemli prebiyotik bileşenler, demir, kalsiyum ve folik asit gibi içerikler de mamayı bebekler için mükemmel bir besin kaynağı hâline getiriyor.
 2. Prebiyotikler sayesinde bebeklerin sindirimi daha rahat gerçekleşiyor. B12 vitamini ve demir minerali ise zihinsel gelişime katkıda bulunuyor.

Similac Advance Bebek Maması

 1. Geçmişi 90 yıl öncesine dayanan bu markanın ürünleri birçok anne için vazgeçilmez durumda. Bebeğin büyüme ve gelişimine destek olacak her türlü besin maddesini bir araya getiren Similac mamaları, yapay hormonlardan ve inorganik bileşenlerden tamamen uzak.
 2. Üstelik markanın ürün yelpazesi oldukça geniş... Hassas bebeklere özel mamalar da var, alerjik bebeklere özgü ürünler de. Bu kadar alternatif arasından bebeğinizin sağlık durumuna ve damak zevkine uygun mamayı kolaylıkla bulacağınız kesin.
 3. Similac formül sütünde patentli AA, DHA,, E Vitamini bileşenlerine yer verildiği ifade ediliyor.
 4. Yeni hücrelerin oluşum sürecine ivme kazandıran bu içerikler, bilişsel gelişimi de hızlandırıyor. Kısaca bu mama, bebeklerin tüm ihtiyaçlarını tek pakette birleştiriyor.

Hipp Organik Combiotic Bebek Sütü

%100 doğal, organik sütten elde edilen bu ürün, anne sütüyle neredeyse birebir aynı yapıda. Bebeğiniz doğduktan itibaren gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu mama çoğu anne tarafından en iyi bebek maması olarak değerlendiriliyor.

SMA Optipro Bebek Sütü

Global çapta popüler bir marka olan SMA, 1 asırdan fazla bir zamandır bu sektörde varlığını sürdürüyor. Prestijli bebek markaları arasındaki yerini koruyan SMA, nitelikli ürünleriyle bebeklerin gereksinimlerini en iyi şekilde karşılarken anne-babaların da memnuniyetini kazanıyor. Optipro Bebek Sütü'nde gelişmiş yöntemlerle tasarlanan bir protein teknolojisinden yararlanılıyor. Nestle tarafından hayata geçirilen bu protein teknolojisi uygulaması, mamayı benzerlerinden farklı kılıyor.

 1. Bu mamayı kullanan annelerin büyük bir kısmı; bebeğinde gaz, ishal ve kabızlık gibi rahatsızlıklarla karşılaşmadığını bildiriyor. Anne sütüne en yakın mama arayışlarına cevap veren bu ürün; A, C, D vitaminleri, B grubu vitaminler, mineraller bulunduruyor.
 2. Mamada yer alan AA ve DHA gibi bileşenler ise göz ve beyin gelişiminde kritik rol üstleniyor.

Baby Goat Maması

Ülkemizin keçi sütlü ilk ve tek devam sütü markası Baby Goat! En güncel üretim teknikleriyle hazırlanan bu ürün, tamamen doğal içeriğiyle en iyi bebek mamalarından birisi olarak nitelendirilmeyi hak ediyor. Marka, üretim için kendi çiftliklerinde özenle yetiştirilen keçilerin tam yağlı sütlerini kullanıyor.

Hero Baby Bebek Maması

Hero Bebek beslenme uzmanlarının yoğun çalışmalarıyla üretilen Hero Baby Nutradefense devam sütleri, 6 ay üzeri bebekler için uygun. 1. ayda kullanmaya başlayabileceğiniz çeşitleri de bulunuyor. 1-2-3 numaralı çeşitli ürün grupları mevcut.

 1. Biotin, omega-3, nükleotit ve omega-6 bakımından zengin olan bu ürün aynı zamanda bolca vitamin içeriyor. Selenyum, prebiyotik ve çinko gibi bileşenler de mamanın besin değerine değer katıyor. Yani, en iyi bebek maması önerileri içinde yer alması boşuna değil!

Humana Bebek Maması

 1. Humana bebek maması içeriğinde Nükleotit ve galakto-oligosakkarit ilâveli olan bu ürün omega3 ve omega6 yağ asitleri de barındırıyor. Karbonhidrat açısından yalnızca bir miktar laktoz ihtiva ediyor. Bu ise bebeklerin sağlığı için hiçbir risk taşımıyor. Toz mamaların her 350 gramından 100 mililitrelik 25 tane mama elde edilebilir.

Umarız en iyi bebek maması tavsiyeleri listemiz size rehberlik edebilmiştir. Şimdiden miniklere âfiyet olsun!

Mavi Kadın