06 Aralık 2020, Pazar 01:55

Aqua Peel İle Cilt Bakımı Hakkında Herşey Bu Makalede

Aqua Peel İle Cilt Bakımı Hakkında Herşey Bu Makalede

Aqua Peeling Nedir Ne İşe Yarar Nasıl Uygulanır Cilde Faydaları Ve Zararları

Aqua peel yani aqua peeling, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan ciltteki kırışıklıkları düzeltme, sivilceleri geçirme, gözenekleri sıkılaştırma gibi cilde binbir türlü faydası olan, ağrıya ve yan etkiye neden olmayan bir cilt bakım işlemidir.

Aqua Peel; acısız, güvenilir, hızlı ve kalıcı bir işlemdir. Bu uygulamada cilt özel olarak geliştirilen bir vakumlama sistemi ile derinlemesine temizlenir. FDA onayı da bulunan Aqua Peel son zamanlarda iyice yaygınlaşmış ve bakımlı görünmek isteyen pek çok kişinin tercihi haline gelmiştir.

Aqua Peeling Kaç Dakika Sürer Ve Ne Kadar Sürede Bir Yaptırılmalıdır?

Stres, uykusuzluk, sigara ve alkol kullanımı, düzensiz beslenme, hava kirliliği, günlük su tüketiminin yeterli miktarda olmaması, güneşten gelen zararlı ışınlar ve buna benzer çeşitli faktörler cildimizi olumsuz etkiler. İşte aqua peel medikal, etkili bir cilt bakımı sağlayarak bu faktörlerin verdiği zararı giderir. 20-30 dakika içinde tamamlanır ve yapıldıktan 3-4 ay sonra tekrar yapılabilir, güvenli bir uygulamadır.

Aqua Peeling Nasıl Yapılır?

Aqua peeling uygulaması güzellik merkezlerinde yapılmaktadır. Antalya Güzellik Merkezi' de onlardan biridir. Önce temizleme, ardından peeling işlemleri uygulanmaktadır. İçindeki özel solüsyonla cilt 5-10 dk temizlenir. Böylelikle ölü deriler uzaklaştırılır ve gözenekler açılır.

Aqua peeling uygulaması 3 aşamadan meydana gelmektedir. Temizleme işlemi sonrasında ekstraksiyon işlemine geçilir. Bu sırada cilt özel bir solüsyonla 5-10 dk boyunca temizlenir. Kullanılan bu solüsyon az miktarda salisilikasit barındırmaktadır. Bu uygulama gerçekleştirilirken salisilikasit içeriği yalnızca cildin üst tabakasına değil alt tabakalarına da nüfuz edebilmektedir. Ekstraksiyon işlemiyle cilt problemlerine sebebiyet veren iltihaplar, cildinizdeki bakteri ve mikroplar temizlenecektir. Aqua Peel cilt bakımı uygulamasında son rötuşlar özel yatıştırıcı ve nemlendiricilerden oluşan bir solüsyonla yapılmaktadır. Uygulanan bu solüsyon, cildin nemlenmesini sağlamaktadır.

Aqua Peelingin Cilde Faydaları Nelerdir?

Aqua peeling, bakımlı ve temiz bir cilde kavuşmak isteyenlerin beklentilerine cevap vermektedir. Kırışıklıkları ve ölü hücreleri gideren Aqua peeling, çeşitli cilt sorunlarına karşı etkkilidir. En fazla yarım saat içinde tamamlanan bu uygulama hem çok pratik hem de son derece konforludur. Derinlemesine bakım yaparak cilde ışıltılı bir görünüm verir.

 1. Belirgin lekeleri, akneleri ve kırışıklıkları da yok eden bu uygulama, son yıllardan itibaren daha da popüler olmuştur.
 2. Tıkanmış gözenekleri açar, gözeneklerin içini temizler, ciltteki pürüzleri tedavi eder.
 3. Antioksidan etkisiyle cildi temizler, cildin nem oranını düzenler.
 4. Cildi yeniden yapılandırır, daha genç görünmeyi sağlar.
 5. Aqua peeling uygulamasının ardından cilt ışıltı kazanır ve size de bu durumun keyfini çıkarmak kalır.
 6. Sadece bir defa uygulandığında bile peeling, ciltte temizleme, antioksidan, nemlendirme ve ekstraksiyon etkilerini gösterir.
 7. Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmez ve uzun sürmez. Etkisi anında ortaya çıkar.
 8. Cilt kuruluğu ve bu sorundan kaynaklanan cilt çatlaklarına, fazla yağlanma problemine ve ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklara iyi gelir.
 9. Cilt üzerindeki hafif aknelerin, ufak sivilce izlerinin tedavisinde, siyah noktaların yok edilmesinde ve önlenmesinde, cilt lekelerinin en aza indirilmesinde Aqua peel uygulamasının rolü büyüktür.
 10. Medikal cilt bakımı uygulamalarının en popülerlerinden biri olan Aqua peel, 20 yaş ve üzeri tüm bireyler için uygundur.

Aqua Peelingin Zararları Nelerdir?

Aqua Peeling'in FDA onayı mevcuttur. Genel olarak hiçbir zararı olmasa da peeling uygulamasının ardından şu problemlerin oluşma riski vardır:

 1. Aqua peeling yaptırdıktan sonra cildinizde hafif kızarıklık ve yanma oluşabilir. Fakat birkaç saat içerisinde azalarak 24 saat sonra tam olarak bitecektir.
 2. Cildin bazı bölgelerinde hafif şişlikler olabilir. Ancak yaklaşık 6 saat içinde şişlikler iyice hafifler.
 3. Ödem-morluk gibi şikayetlere sebep olmaz. Fakat aşırı cilt hassasiyetine sahipseniz bu gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz vardır. Merak etmeyin, cildiniz kısa zamanda toparlanarak daha ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.

Aqua Peeling Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aqua peeling yaptırdıktan sonra İlk 24 saat cildinizi yıkamayın. Yüz üstü yatmayın. Aksi halde yastıktaki bakteriler yüzünüze bulaşır ve yüzünüz enfeksiyon kapabilir. Öte yandan bu uygulama, cildin üzerindeki baskıyı artırır. Bu yüzden ilk gün sırt üstü yatmaktan kaçınılmalıdır. 3. Günün ardından Organik İçerikli kremlerin ve losyonların kullanımına başlanmalıdır.

Peeling Nasıl Yapılır Yüz Peelingi Ev Yapımı Önerileri Şeker Peelingi Tıklayınız

Doğal Peeling Nasıl Yapılır? Suna Dumankaya’dan 8 Ev Yapımı Tarif Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT