29 Şubat 2020, Cumartesi 16:22

Arabadan Kusmuk Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

Arabadan Kusmuk Nasıl Temizlenir? Resimli Anlatım

Eyvah arabam kusmuk oldu! diye üzülmeyin!  Arabadan kusmuk kokusu nasıl çıkar? makalemizde bu durumda yapmanız gereken şeyleri bildirdik. Özetle, öncelikli olarak kağıt havlu ile kusmuğu almalı, ardından karbonat ve sirke gibi kusmuk lekesine yol açan kusmuğun yüksek asidini nötralize etmelidir.

Arabadaki kusmuk parçalarını kağıt havlu ile toplayın, kusmuk kalmadığından emin olduğunuzda, ayrı bir kağıt havluyu kusmuk dökülen yere bastırıp, kusmuk sıvısını emmesini sağlayın.

Kalan nemi emmesi ve kusmuk asidini nötralize etmesi için, kusmuktan temizlediğiniz yere bolca karbonat dökün. Karbonat, yüksek alkali içerdiğinden asidi parçalayıp, istenmeyen kokuları gidermeye yardımcı olur.

Karbonatı 10 dakika bekletin, böylece karbonatla kusmuk reaksiyona girip kokunun çabuk bir şekilde yok edilmesini sağlar.

Ardından temiz bir bezi sirke ile ıslatıp, kusmuk lekelerini bunla ovalayın. Sirke karbonatla reaksiyona girecektir. Sirkenin pH'ı kusmuktan daha düşük olduğundan kokunun giderilmesine yardımcı olacaktır.

Arabadaki kusmuk kokusundan tamamen kurtulana kadar yukarıdaki adımları tekrarlayın. Kusmuk lekesinin büyüklüğüne bağlı olarak, en iyi sonuç için, adımları 2-3 kez tekrarlamanız gerekebilir.

İşiniz bittikten sonra elektirikli süpürge ile kalan nemi ve karbonat parçalarını çekebilirsiniz.

Sarımsak Ve Soğan Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 15 Pratik Yöntem Tıklayınız

Kusmuk Kokusu Ve Kusmuk Lekesi Nasıl Çıkar? Resimli Anlatım Tıklayınız

Arabaya Dökülen Süt Kokusu Nasıl Giderilir? Resimli Anlatım Tıklayınız

Araba, Deniz, Uçak, Otobüs Ve Taşıt Tutması İçin İlaç Markaları Tıklayınız (Bulantı Ve Kusmayı Önler)

Gaz Yağı Nerede Bulunur, Gaz Yağını Nerden Satın Alabilirim? Tıklayınız

Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar? 12 Pratik Yöntem Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

2 Yorum

  1. Numan

    Arkadaşlar benimde aracıma süt dökülmüştü birkaç sefer yikatmama rağmen koku gitmedi internetten araştırırken Kayseri'de bir arkadaşın ozon yöntemiyle süt kokularını giderdiğini gördüm ve aracımı bu arkadaşa ozonla temizlettirdim ve sonuç mükemmel oldu o süt kokularından en ufak eser dahi kalmadı sizinde böyle sıkıntılarınız varsa kesinlikle aracınızı bu arkadaşa götürün numarası 05076213845 Tekin bey

  2. Mehmet

    Ne yaparsaniz yapın başarıli olamazsiniz ben çok denedim 1 hafta boyunca sıkmadığım. Bişey kalmadı protex antibaktariyal sabun bile uyguladım ama nafile tek bir yolu var ben medikalci oldugum icin bisey aklima geldi uyguladim ve basarili oldu ameliyathanelerde kullanilan yer temizliginde,ve cerrahi el aletlerinde kullanilan kan temizleyici diye bir solusyon var onu aliyosununuz dokulen yere bocalayin gitsin iyice dosemeye emdirin sonra cekebiliyosaniz vakumla cekin cekemiyosaniz kurumasini bekleyin havalandirin suyla aslinda suyla beraber kulanarak uygulaniyo ama etkili olmazsa direk uygulayin ve bana tesekkur edin

 
 
KAPAT