28 Ocak 2020, Salı 17:04

Asiviral Uçuk Kremi Fiyatı Nedir Kullananlar Yorumları

Asiviral Uçuk Kremi Fiyatı Nedir Kullananlar Yorumları

Asiviral Krem Nedir Ne İşe Yarar 

Asiviral krem bir uçuk kremidir. Uçuk virüsünün çoğalarak yayılmasını engelleyen antiviral özelliğe sahiptir. Yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocukların kullanabildiği bu krem Herpes labialis adı verilen uçuk virüsünün tedavisinde kullanılmaktadır. Tropikal antiviral ajanlar olarak adlandırılan virüslerin çoğalmasını engelleyen ilaçlar grubuna dahil bir kremdir. Asiviral kremin fiyatı 24 TL'dir.

Asiviral krem sadece cilde uygulanabilen bir kremdir kesinlikle yutulmamalıdır. Gözlere, ağız içine, buruna ve enfekte olmuş bölgelere temas ettirilmemelidir. Asiviral krem sadece dudak üzerindeki ve çevresindeki uçukların üzerine uygulanmalıdır. Krem uygulanan bölgenin üstü doktorun tavsiye etmediği durumlar haricinde bandaj veya sargı ile kapatılmamalıdır.

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır?

Kremi uçuklu bölgeye uygulamadan önce o bölgenin kuru olduğundan emin olunmalı ve eller yıkanmalıdır. Krem uçuğun oluştuğu bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülerek uygulanmalıdır. Krem uçuklu bölgeye sürüldükten sonra kremin iyice emilmesi için hafifçe ovulmalıdır. Krem uygulama işlemi bittikten sonra eller kesinlikle tekrar yıkanarak temizlenmelidir. Kremi yetişkinler ve 12 yaşından büyük çocuklar günde 5 defa uygulayabilir. Kremin kullanım süresi 4 gündür.

Tedavi süresince krem sürülmesi gereken zamanda unutularak sürülmediğinde bu durumu telafi etmek için kremin kullanım dozu artırılmamalıdır. Hatırlandığında krem hemen sürülmeli ve tedavi normal seyrinde devam etmelidir.

Değişik yaş grupları :

Çocuklarda kullanımı: Bu kremin 12 yaşından küçük çocuklar tarafından kullanılması önerilmemektedir.

Yaşlılarda kullanımı: Yetişkinler için önerilen kullanım dozu ve şeklinde kullanabilirler.

Hamilelikte Asiviral Kullanımı

Hamilelerin bu kremi kullanmadan önce bir doktora ya da eczacıya danışmaları tavsiye edilmektedir.Doktorun kremin kullanımının kesinlikle gerekli olduğuna karar verdiği durumlarda kullanılmalıdır.Krem tedavisi uygulanırken hamilelik durumu ortaya çıkarsa bir doktora veya eczacıya danışılmasında fayda vardır.

Emzirme Asiviral Kullanımı

Emziren annelerin bu kremi kullanmadan önce bir doktora ya da eczacıya danışmaları önerilmektedir. Emziren annelerin bu kremi kullanırken tedbirli olmalarında fayda vardır.

Asiviral Krem Uçuğa İyi Gelir mi?

Asiviral krem dudak ve burun çevresinde oluşan uçukların tedavisinde etkili olan bir kremdir.

Asiviral Krem Mantara İyi Gelir mi?

Asiviral krem herpes virüsünün sebep olduğu uçuk ve genital herpes tedavisinde kullanılan bir kremdir, mantar hastalığını tedavi edici özelliği bulunmamaktadır. Mantar hastalığının tedavisi için kullanılabilen travazol krem bir doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Asiviral Krem Dudağa Sürülür mü?

Asiviral krem dudak bölgesinde oluşan uçukların tedavisinde oldukça etkili olan bir kremdir. Uçuk olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülerek uygulanır.

Asiviral Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Asiviral kremi kullanan bazı kişiler bu kremin sivilce tedavisinde etkili olduğunu belirtmiş olsalarda bu krem sivilce tedavisi için kullanılabilen kremler kategorisinde değildir. Bunun yerine sivilce ve akne tedavisi için kullanılabilen bacoderm krem bir doktor tavsiyesi ile kullanılabilir.

Asiviral Krem Kullananların Yorumları Nasıldır?

“Uçuk oluştuktan bir gün sonra kremi kullanmaya başlamama rağmen 1gün gibi kısa bir süre içinde etkili sonuç verdi. Kremin etkili olması için uçuklu bölgeye az miktarda iyice yedirelek uygulanması tavsiye edilmektedir.”

“2-3 ayda bir düzenli olarak uçuk sorunu yaşayan biri olarak şunu söyleyebilirim ki vectavir krem sürdüğümde hiçbir şekilde iyileştirmemesine rağmen asiviral krem ilk kullanımdan itibaren uçuk kuruyarak kısa sürede yok oldu. Kremin etkileri kişiden kişiye ya da uçuğun seviyesine göre değişebiliyor.”

“Uçuk baş göstermeye başladığı anda uygulanınca hemen etki ederek kısa sürede tedavi ediyor. Sürekli olarak uçuklarla baş eden birisi olarak evimden eksik etmediğim bir krem.”

Asiviral Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi Asiviral kremin içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir.

Aşağıdakilerden biri olursa, Asiviral kremi kullanmayı durdurunuz ve derhal doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: Deride hafif kuruma, dökülme ve eritem, dudak kuruluğu ve dudakların çatlaması, kaşıntı.Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir. Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin Asiviral kreme karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Aşağıdakilerden herhangi birisini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

  1. Geçici yanma, batma ile birlikte hafif ağrı
  2. Bunlar Asiviral kremin hafif yan etkileridir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT