17 Ekim 2021, Pazar 06:38

At kılı fırçası nedir? At kılı fırçasının cilde 5 müthiş faydası

At kılı fırçası nedir? At kılı fırçasının cilde 5 müthiş faydası

Bilhassa son dönemlerde adından sıkça bahsedilen at kılı fırçası, pürüzsüz bir tene sahip olmak isteyenlerin kullandığı bir bakım ürünüdür. Kadınların ortak sorunlarından olan selülit ve çatlaklardan at kılı fırçası sayesinde kurtulmak artık mümkün. At kılı fırçasının amacı, vücuttaki kan dolaşımını hızlandırıp, selülitleri gidermek ve cildin tamamen pürüzsüz, yumuşacık olmasını sağlamak.

At Kılı Fırçası Nedir?

At kılı fırçası, vücut bakımında kullanılan popüler bir bakım ürünüdür. Atların kıllarından elde edilen at kılı fırçası, sert kıl yapısına sahiptir. Sert kıl yapısı sayesinde ciltteki kan akışını hızlandırıp, bölgeyi canlandırmaktadır. Kuru fırçalama yöntemi ile fırçalanan vücudun ölü deri hücrelerinden arınmasını ve böylece cildin nefes almasını sağlar. Peeling etkisi sayesinde pürüzsüz, canlı ve yumuşacık bir cilde kavuşmayı sağlamaktadır.

 

At Kılı Fırçasının Cilde Muhteşem Faydaları

Adından da anlaşılacağı gibi at kılından yapılan at kılı fırçasının vücuda mükemmel faydaları vardır. Sert kıl yapısı sayesinde ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin daha canlı parlak görünmesini sağlar. At kılı fırçasının vücuda olan muhteşem faydaları şunlardır;

1) Kan Dolaşımını Hızlandırır

At kılı fırçası ile fırçalanan ciltte kızarıklıklar oluşur. Bu kızarmalar, at kılı fırçasının kan dolaşımını hızlandırdığının alametidir. Kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

2) Cildi Ölü Derilerden Arındırır

Sert kıllarara sahip olan at kılı fırçası, peeling etkisi sayesinde cildi ölü derilerden arındırır. At kılı fırçasıyla cildi fırçalamak cildin yağ ve kirden arınmasını sağlar. Böylece cildin tamamen pürüzsüz, parlak ve yumuşacık olmasını sağlar.

3) Selülitleri Giderir

At kılı fırçasının kan dolaşımını arttırdığını söylemiştik. Kalça ve üst bacak gibi selülit olan bölgeleri at kılı fırçası ile fırçalayarak selülitlerden ve çatlaklardan kurtulabilirsiniz. At kılı fırçası kullanan birçok kadın, at kılı fırçasının selülitleri giderdiğini söylemiştir.  

4) Gözenekleri Sıkılaştırır

Sert kıllardan oluşan at kılı fırçası, vücuttaki tıkalı gözenekleri temizler ve sıkılaştırır. Düzenli kullanım sonucunda, vücuttaki istenmeyen geniş gözenek görüntüsüne son verir.

5) Kıl Dönmesi Sorununa Biçare Olur

Kıl dönmesi, kadınlar için oldukça can sıkıcı bir durumudur. Özellikle bacaklarda daha çok görülen kıl dönmelerinden at kılı fırçası sayesinde kurtulabilirsiniz.

At Kılı Fırçası Cilde Nasıl Uygulanır?

At kılı fırçasını kullanmadan evvel şuna dikkat etmelisiniz. Henüz ilk kez kullanıyorsanız, vücudunuza çok sert baskı yapmadan, daha hafif hareketlerle vücudunuzu fırçalayın. Ek olarak, vücudunuzda yara, sedef yahut döküntü gibi cilt rahatsızlığı olan bölgeleri katiyyen fırçalamayın. At kılı fırçası cilde nasıl uygulanır;

  • At kılı fırçası kuru cilde uygulanır. Banyoya girmeden evvel vücudunuz henüz kuruyken at kılı fırçasını kullanabilirsiniz.
  • At kılı fırçası kuru vücuda hem sabah hem de akşam olmak üzere günde 2 kez uygulanır.
  • Fırçalanmaya önce ayaklardan başlanır. Ayaklardan başlayarak yukarıya doğru dairesel hareketlerle vücut fırçalanır. At kılı fırçası hafif bastırılarak masaj yapar şekilde tüm vücut fırçalanır.
  • El, kol, ayak, bacak, karın ve kalça olmak üzere tüm vücudu fırçalayabilirsiniz.
  • Yaklaşık 5-6 dakika boyunca fırçalamalı ardından uygulama yaptığınız bölgelere krem yahut yağ sürmelisiniz. Bu işlem hem cildinizi rahatlamasını hem de pasparlak yumuşacık bir cilde kavuşmanızı sağlar.

At Kılı Fırçasının Yüz İçin Kullanımı Nasıldır?

  • Vücuda uygulanan at kılı fırçası ile yüz fırçalanmamalıdır. Yüz için kullanacağınız at kılı fırçası ayrı ve daha yumuşak kıllara sahip at kılı fırçası olmalıdır.
  • Cildin tahriş olup zarar görmemesi için, at kılı fırçası cilde nazik uygulanmalı hafif dairesel hareketlerle yüz fırçalanmalıdır.
  • At kılı fırçası ile yüzü fırçalarken, fırçayı yukarı ve sola doğru olacak şekilde hareket ettirmelisiniz.
  • Alın, çene ve yanakların üzerini fırçalarken, at kılı fırçasıyla cildinizi aşağıya doğru fırçalamamalısınız. Her zaman fırçayı yukarıya doğru hareket ettirmelisiniz.
  • 3-4 dakika fırçaladıktan sonra cildinizi ılık su ile yıkayarak arındırabilirsiniz. Son olarak muhakkak cildinize uygun bir nemlendirici ile yüzünüzü nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT