2016-05-17 03:19:12 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:28

Avakadonun Saça Faydaları Ve Avokado İle Saç Maskesi Tarifi

Avokadonun saça faydalarını özetle şöyle bildirebiliriz; saçı nemlendirir, kepek oluşumunu ve dökülmeyi engeller, saç köklerini güçlendirip saçların hızla...

Avakadonun Saça Faydaları Ve Avokado İle Saç Maskesi Tarifi

Kuru ve yıpranmış saçlarınıza evde bakım yapmak istiyorsanız, avokadolu saç maskesi nasıl yapılır? resimli anlatım makalemizdeki tarifi deneyebilirsiniz. Avokado E vitamini özleri ile saçınızı kökten uca nemlendirip, sağlık verir. Avokadonun saça faydalarını özetle şöyle bildirebiliriz; saçı nemlendirir, kepek oluşumunu ve dökülmeyi engeller, saç köklerini güçlendirip saçların hızla uzamasına yardımcı olur.

  1. Avokado
  2. Mayonez

Avokadonun kabuğu soyup, çıkarın. Küçük küçük kesip blenderdan geçirip, iyice püre haline getirin şayet su gibi ince olmazsa, saçınızdan avokado kalıntılarını temizlemek zorunda kalırsınız. Ardından avokado ile mayonezi iyice karıştırın. Karışımı parmaklarınızla alıp saçlarınıza ve saç köklerine uygulayın. Başınıza bone yahut streç film sarın. 20 dk saçınızda bekletin. Saçınızı yıkayıp, şampuanlayın ve durulayın.

Not:Bu tedavi, saçın doğal yağını artırmasına yardımcı olacağından, yağlı saçlar için uygun değildir.

Avokado maskesinin saça faydaları nelerdir?

Vitamin eksikliği saç dökülmesi ve saçların geç uzamasının en önemli nedenlerindendir. Avokado B ve E vitamini açısından zengin yapısıyla saç foliküllerini güçlendirip dökülmeyi önler.

Avokadonun içeriğindeki yağ oranı yüksektir, böylece saçların kurumasını ve kırılmasını engelleyip saçın doğal bakımını yapar.

Bu meyve protein, vitamin A, D, E ve K, B vitaminleri, magnezyum, bakır, demir, folik asit, potasyum ve amino asitler gibi gerekli besinlerin birçoğunu içerir. Bu özellikleri sayesinde saçı yumuşatır, ve parlak, ipeksi bir görünüme kavuşmasını sağlar, doğal saç bakımı sağlar.

E Vitamininin Saça Faydaları Nelerdir? E Vitamini İle Saç Bakımı Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Ve Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız
 

 

Mavi Kadın