12 Aralık 2019, Perşembe 13:30

Avene Güneş Kremi Nasıl Kullanılır Kullanıcı Yorumları

Avene Güneş Kremi Nasıl Kullanılır Kullanıcı Yorumları

Avene güneş kremi cildi güneşin zararlı ışınlarından koruyan en etkili güneş kremlerindendir.Bizde buyazımızda avene güneş kreminin kullanım şekli ve kullanıcı yorumlarından bahsettik.

Avene Güneş Kremi Nasıl Kullanılır?

Avene marka güneş kremini kullanmadan önce kutusunu iyice çalkalayın. Sonrasında güneşe çıkmadan yarım saat önce yüz ve vücudunuza eşit şekilde sürün. Kremi gün içinde 2 saatte bir tazelemelisiniz. Eğer suya temas ediyor ve terliyorsanız sürekli olarak tazelemelisiniz.

Avene Güneş Kremi Kullananların Yorumları Nasıldır?

 1. Avene güneş kremini bütün yaz elimden düşürmedim. En sevdiğim güneş kremim bu oldu. Cildimde herhangi bir sivilceye neden olmadı ve cildimin güneş karşısında kızarmasını önledi.
 2. Avene kremi kullandıktan sonra üstüne rahatlıkla makyaj yapabiliyorum. Çoğu güneş kreminin üzerine makyaj yapında ciltte çirkin bir görüntü meydana geliyor. Avene güneş kremini yaklaşık olarak 2 yıldır memnuniyetle kullanıyorum.
 3. Avene güneş kremi güneş kremi arayışlarıma son verdi. Normalde cildim güneşte çok kolay kızarır ve yanar. Tatil dönemimde bu kremi her 2 saatte bir tazeleyerek kullandım. Neredeyse hiç yanmadım. Bu kremin etkisi gerçekten çok iyi. Ayrıca cildimde herhangi bir problem de meydana gelmedi.
 4. Avene güneş kremini her gün dışarı çıkmadan önce mutlaka kullanıyorum. Bu kremin en sevdiğim özelliği emiliminin kolay olması ve bu krem yüzümde parlama yapmıyor ve yağlı bir his bırakmıyor. Bu kremi cildime uyguladıktan sonra üzerine fondoten kullanıyorum. Ciltte emilimi hızlı olan bu krem ciltte ten makyajımı yaparken de herhangi bir probleme neden olmadı. Bu kremi severek kullanmaya devam edeceğim.
 5. Avene güneş kremini 2 senedir kullanıyorum ve çok memnunum.
 6. Avene güneş kremini bu yaz kullandım. Korumasını çok beğendim ancak tekrar almayacağım. Çünkü cildimde parlıyor ve çok ağırlık yapıyor.  Bu kremi ne kadar az sürersem süreyim maske takmışım hissi veriyor. Kışları belki kullanılır ve yaz aylarında katlanılacak gibi değil. Bundan sonra daha ince yapılı güneş kremi alacağım. Bu kremi cildi çok kuru olanlar kolayca kullanacaktır.
 7. Avene güneş kremini normal ve karma ciltliler kullanabilir. Bu kremin en sevdiğim özellikleri ciltte kolay yayılması, güzel koruması ve sivilce yapmaması. Bu kremin koruma faktörü 50+. Ben ambalajını da çok beğendim. Kapağı pompalı olduğundan kullanımı çok kolay.
 8. Normalde cildim güneşte çabuk kızarıyor. Avene güneş kremini bahar aylarında makyajımın altından sürüyorum. Yapısı biraz kalın ama koruması çok iyi. Cildimde yağlanmaya yol açmıyor.
 9. Güneş kremi aradığım dönemde annem Avene güneş kreminin 5 ml deneme boylarından getirdi. Bunu 3 gün boyunca makyajımın altına sürdüm. Cildimde parlama yapmadı ve ayrıca sivilceye neden olmadı. Ancak belirtmem gerekir ki cilt tipim kuru. Avene güneş kremi benim cildimde kolayca emiliyor ve beyaz kalıntı bırakmıyor.
 10. Cildim çok yağlı. Dermatoloğum Avene güneş kremini kullanmamı söyledir. 2,5 aydır kullandığım bu krem cildimde yağlı bir kis bırakmadı ve cildimde çok kolay emildi. Bu kremi cildime uyguladıktan sonra hafif pudra geçiyorum.Görünümü çok doğal.
 11. Avene güneş kremini 2 aydır kullanıyorum. Cildimde herhangi bir sivilce veya siyah nokta oluşumuna yol açmadı. Bu krem cilt tonumu mu eşitliyor anlamadım ama cildime uyguladığım zaman cildim porselen gibi pürüzsüz oluyor. Kremi ilk kullandığım zamanlarda pudra geçiyordum parlamasın diye. Fakat sonra pudralamaya gerek olmadığını gördüm ki ben normalde matlaştırıcı pudra kullanmadan dışarı çıkmayanlardanım. Bu krem cildimde doğal bir aydınlık veriyor. Avene güneş kremi karma ciltler için uygun ancak çok yağlı ciltler için uygun değil. Bu kremin en sevmediğim özelliği zor dağıtılması. Yapısı akışkan değil ve cilt tarafından emilmesi 20 dakikayı buluyor.
 12. Avene güneş kremi benim cildimde sivilcelere neden oldu. Bu kremi eczacının tavsiyesi üzerine aldım. Eczacım cildim karma olduğu gibi sivilce yapmayacağını söyledi. Krem ciltte kolay dağıtılıyor ve beyaz beyaz görüntü oluşumuna yol açmıyor. Yapısı benim için oldukça iyi. Yüzde yağlı bir his bırakmıyor ama parlaklık veriyor. Bu açıdan mat görünüm isteyenler için uygun olmayabilir. Bu kremin en sevmediğim yanı 1 saat içinde T bölgemde yağlanmaya neden olması.
 13. Avene güneş kremi karma cildimde herhangi bir sivilceye neden olmadı ve cildimi parlatmadı. Bu kremin koruması oldukça iyi. Normalde güneşte hemen kızaran cildim bu krem sayesinde kızarmadı. Avene güneş kreminin yayılması da çok kolay ve az da olsa ağırlık yapıyor ciltte.
 14. Avene güneş kremini 2 yıldır cildimde kullanıyorum. Bu kremi ben daha çok makyaj altından baz şeklinde kullanıyorum. Kremin koruyuculuğu oldukça yüksek bu krem sayesinde yüzüm asla yanmıyor. Normal şartlarda hangi ürünü kullanırsam kullanayım cildimde sivilce çıkar. Ama bu kremde olmadı. Avene güneş kreminin fiyat-performansı da çok iyi. Bu kremi az sürmek bile oldukça etkili oluyor.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT