2023-03-03 10:30:00 | Son Güncelleme : 2023-05-22 11:49:08

Ayda 7 cm saç uzatan şampuan önerileri - Hacimli ve uzun saçlar için ne kullanabilirsiniz?

Saç uzatan şampuan türleri gerek saçların gelişimini hızlandırır gerekse saç dökülmelerinin minimuma inmesini sağlar. Bu şampuanlar, saç uzatan ürünler arasında en çok kullanılan ürünlerdendir.

Ayda 7 cm saç uzatan şampuan önerileri - Hacimli ve uzun saçlar için ne kullanabilirsiniz?

Saç uzatmak için birçok yöntem bulunuyor. Saçların sağlıkla parlaması, canlı bir görünümde olması herkes için oldukça önemli. İşte bu yüzden saç uzatan şampuan erkek-kadın herkesin merak ettiği konulardan. Peki, saç uzatma yöntemleri gerçek olabilir mi?

Genel olarak saçların 3 evreli bir yaşam döngüsü bulunuyor. Bu döngüler büyüme, duraklama ve dökülme şeklinde sıralanabilir. Pigmentlerle birlikte saçların uzadığı dönem büyüme evresi kabul ediliyor. Bu süreç yaklaşık 5 yıl sürüyor.

Dökülme evresi ise yüz gün boyunca devam ediyor. Saçlar döküldükten sonra yeni saç gelişimi meydana geliyor. Saç uzatma konusunda etki gösteren şampuan türleriyse bu süreçte gerek olan bileşenleri yeterli düzeyde sağlayarak destekleyici oluyorlar. Yani saçlarınızın sağlıkla ve hızlı bir şekilde uzamasını istiyorsanız saç uzatan şampuan önerileri alarak işe başlayabilirsiniz.

SAÇ UZATAN ŞAMPUAN VAR MI?

Muhteşem dalgalar ya da dümdüz uzanan muntazam perçemler hızlı bir şekilde uzasın istiyorsanız saç uzatan şampuan markaları var mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Saç uzatan şampuan önerileri, birçok markaya ait olabilir. Yani piyasada saçı beslemenin yanı sıra dökülmesini de engelleyen birçoksaç uzatma şampuanıbulunuyor.

Saç uzatan şampuan hangisi diye merak ediyorsanız, içeriği saç uzatmaya uygun ürünlerden kullanmalısınız. Peki, saç uzatan şampuanlar neler içerebilir? İşte öneriler:

  1. Saç uzatan şampuanların içeriğindeki bitkisel bileşenler ve vitaminler sayesinde saçın sağlıklı görünmesi sağlanıyor. Bu şampuanlar saçı uzatmasıyla beraber gürleştirmesiyle de fazlasıyla seviliyor. Tüm bu sonuçların nedeniyse keratin takviyeli olmalarıdır. Keratin, saçı besleyerek daha dolgun bir görünüme ulaşmasını sağlar. Böylece saçlarınız hem dolgun görünür, hem dökülmeyecek derecede sağlamlaşır.
  2. Saçın uzaması için doğal, bitkisel ve tuzsuz şampuanların tercih edilmesi öneriliyor. Tuz barındırmayan şampuanlarda SLS de bulunmuyor. SLS (sülfat), şampuanın köpürmesini sağlayan kimyasal bir madde. İçerisinde sülfat olmayan şampuanların köpürmediğini söyleyebiliriz. Bu durum düşünülenin aksine saç sağlığının korunmasına katkı sağlıyor.

SLS vücuda çok fazla alınmaması gereken bir bileşendir. Bu sebeple saç uzatan şampuan önerileri istediğinizde sizin için tuzsuz şampuanları önerenler fazla olabilir. Saç uzatmak için kullanacağınız şampuanların içerisinde tuz ve sülfat bulunmadığına dikkat etmeniz gerekiyor.

  1. Saçların sağlıklı ve hızlı uzamasına yardımcı olan şampuanların içeriğinde gerekli vitamin ve minerallerin olup olmadığı da önemli konular arasında bulunuyor.Hücre gelişimine katkı sağlayan B7 vitamini gibi faktörler ve kolajen gibi saçı güçlendiren proteinlerin şampuanlarda olması gerekiyor. Bu içerikler saçın hem sağlığını hem de görüntüsünü olumlu yönde etkiliyor. Saçın aktif bir şekilde uzamaya devam etmesi için mutlaka olması gereken içerikler bunlar diyebiliriz.
  2. Bitkisel içerikler de şampuanların saçı besleyen yanlarını ortaya çıkarıyor. Ayda 7 cm saç uzatan şampuan arıyorsanız, bitkisel içerikli şampuanlara öncelik verebilirsiniz. Saç uzatmak için kullanacağınız şampuanların mümkün olduğunca kimyasallardan uzak olmasına dikkat etmelisiniz.
  3. Saç uzatan şampuan önerileri arasında en fazla ilgi görenlerden biri de sarımsaklı şampuanlardır. Sarımsak içerikli ürünler kükürt ve selenyum barındırdığı için saç foliküllerini besleyerek saçların uzamasına yardımcı olur. Ayrıca sarımsak antimikrobiyal özelliğe sahip olduğundan saçın dökülmesini de engeller.

 

EN ÇOK HANGİ ŞAMPUAN SAÇ UZATIR?

Saç uzatmak için genel olarak saçın yapısı ve ihtiyacına göre farklı şampuan türleri tercih ediliyor. Doğru ürün seçimi, arzu edilen sonuca varılmasına katkı sağlıyor.

Saçların yaklaşık yüzde 95'ini proteinler oluşturur. Bu sebeple en çok saç uzatan şampuanların içerisinde keratin veya kolajen var diyebiliriz.

Bir şampuanın içeriğinde kimyasal bileşen ne kadar az ise o kadar iyidir. Bitkisel ürünlerin yoğun olduğu şampuanların saç uzatma konusunda oldukça başarılı olduğu bilinen bir gerçek. Bu yüzden saç uzatan şampuan önerileri arasında en çok temiz içerikli ürünler bulunuyor.

En hızlı saç uzatan şampuan; saç derisini arındırıcı, nemlendirici ve besleyici değerlere sahip olan şampuandır. Isırgan otu, argan yağı, B vitamini, çay ağacı yağı gibi içeriklerin hepsi saçı besleyen içeriklerden. Bu yüzden saç uzatma şampuanı arıyorsanız, içerikte bu doğal maddelerin bulunmasına dikkat edebilirsiniz.

En çok saç uzatan şampuanolarak nitelendirilen ürünlerin içerisinde ise sarmaşık özü, biotin, at kuyruğu otu ve sarımsak özleri bulunuyor.

Mavi Kadın