26 Mayıs 2022, Perşembe 17:54

B17 Vitamini Nedir, B17 Vitaminin Faydaları Nelerdir?

B17 Vitamini Nedir, B17 Vitaminin Faydaları Nelerdir?

Laetrile olarak da bilinen b17 vitamini uzmanlar tarafından genelde bir vitamin türü olarak kabul edilmez, glikozit olarak görülür, kayısı, şeftali, acı badem..

Laetrile olarak da bilinen b17 vitamini uzmanlar tarafından genelde bir vitamin türü olarak kabul edilmez, glikozit olarak görülür, kayısı, şeftali, acı badem vb meyvelerin çekirdeklerinin içinde ve çeşitli meyvelerle, belli yiyeceklerde bulunur.

Laetrile, b17'nin hap formuna denir. B-17 kanserle savaş yeteneği olduğu iddia edilen vitaminlerdendir. 1800'li yıllardan beri kanser tedavisinde kullanılmaktadır.

b17 vitaminin faydaları

  1. Çalışmalar B-17'nin vücudun kanserle mücadele yeteneğini artırmaya yardımcı olduğunu göstermiştir. B-17 vitaminin kanserden kurtulmak için tek başına kullanılmaz. Anti kanserojen gıdalar, düzenli egzersizle birlikte kombinlenir. Klinik testler göstermiştir ki B-17 vitamini A, C, E, B-15 ile beraber kanserli hücreleri yok etmek için savaşıyor.
  2. Bu vitamin antihipertansif özellikleri sayesinde kan basıncı değerlerini kontrol altında tutmaya yardımcı olur, ayrıca kardiyovasküler hastalıkları da önler.
  3. Vitamin B17, bağışıklık sisteminin potansiyelini artırmasıyla da bilinmektedir.
  4. Kalsiyum ve fosforun vücut tarafından emilimine yardımcı olur.
  5. Bu vitamin ayrıca genel sağlığı artırmak için komple bir tonik olarak kullanılır.
  6. B17 vitamini vücudun detoksifikasyonunda da önemli rol oynar.

Not: b17 vitaminin hap şeklini asla doktorunuza danışmandan kullanmayın.

b17 vitamini içeren yiyecekler şunlardır;

 Kiraz, yaban mersini,çilek, erik, greyfurt, şeftali, üzüm, dut, ahududu, ayva, kayısı, yeşil fasulye, siyah fasulye, bezelye, börülce, nohut, Meksika fasulyesi, elma çekirdeği, kayısı çekirdeği içi, şeftali çekirdeği içi, kiraz çekirdeği içi, erik çekirdeği içi, kabak çekirdeği, nektar çekirdeği içi, darı, pazı, tere, keten tohumu, kaju fıstığı, ıspanak, patates, bambu yaprağı, acıbadem.

B17 Hangi Meyve Ve Sebzelerde Bulunur? Tıklayınız

B17 vitamini Eksikliği Belirtileri Nelerdir? Tıklayınız

Etiketler : b17 vitamini

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT