2017-06-12 19:50:37 | Son Güncelleme : 2022-09-12 16:59:53

Bacak Arası Beyazlatma İçin Ev Yapımı Doğal Tarifler Kesin Çözümler

Açık tenli olmanıza rağmen bacak aranız daha koyu mu görünüyor? Yalnız değilsiniz, bir çok kişi de sizin gibi bu problemi yaşıyor. Bacak arası kararması için

Bacak Arası Beyazlatma İçin Ev Yapımı Doğal Tarifler Kesin Çözümler

Açık tenli olmanıza rağmen bacak aranız daha koyu mu görünüyor? Yalnız değilsiniz, bir çok kişi de sizin gibi bu problemi yaşıyor. Bacak arası kararması için doğal çözümler makalemiz bu derdinizden kurtulmanıza yardımcı olacak tariflere yer verdik. Bacak arası kararmasının en önemli nedenlerinden biri iç baldırın sürekli karşılıklı olarak birbirleriyle temas etmesidir. Özellikle baldır bölgelerinizden kilo aldığınızda, kararma ile daha sık karşılaşırsınız. İşte bacak arası kararmasını geçirecek doğal yöntemler;

Limon suyu ile Hindistan cevizi yağı

Hindistancevizi yağı cilt üzerindeki hiperpigmentasyonu hafifletmeye yardımcı olur ve aynı zamanda kuru cildi nemlendirir. Limon suyu ise doğal bir ağartıcı (beyazlatıcı) olarak davranır ve bacak arasındaki kararmayı yok etmeye yardımcı olur. İkisinin birleşimiyle, doğal nemlendirici bir ağartıcı ortaya çıkar. 3 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağının içine yarım limonun suyunu ekleyin. İç basen üzerine uygulayın ve 15 dakika boyunca masaj yapın. Ilık su ve ılık bir bez yardımıyla durulayın.

Lor ve limon

Lor peyniri cildi nemlendirirken, limon ise aydınlatıcı olarak görev yapar. Limon ayrıca asidik ve beyazlatıcı özelliğe sahiptir. 1 yemek kaşığı hafif ekşi lorun içine yarım limonu sıkın. Karışıma bir tutam un ve zerdeçal ekleyin. İç baldır bölgenize uygulayın ve kurumaya bırakın. Dairesel hareketlerle yavaşça temizleyin gerekirse su kullanabilirsiniz.

Limon, Bal ve Şeker

Şeker ölü hücrelerin giderilmesine yardımcı olur. Limon aydınlatıcı olarak görev yaparken bal ise cildi nemlendiricidir.  Yarım limon suyu ile 1 yemek kaşığı balı ve 1 tatlı kaşığı şekeri karıştırın. Oluşan bu macunu iç baldır bölgenize nazikçe dairesel hareketlerle şeker kaybolana dek sürün. 10 dk bekletin ve su ile yıkayın.

Salatalık

Salatalık da doğal cilt beyazlatıcılarından ve nemlendiricilerindendir. 1 adet salatalığı soyun ve rendeleyin ve 1 çorba kaşığı sandal ağacı tozu ekleyin. Limon suyunu ekleyin ve iyice karıştırın. İç baldır üzerine uygulayın ve kuruyana kadar bekleyin. Suyla durulayın. Şayet sürtünmeden dolayı cildiniz tahriş olup hassas hale geldiyse limon suyunu eklemeden karışımı uygulayın, bu tarif, bölgeyi ferahlatacaktır.

Badem Yağı, Süt ve Bal

Badem yağı E vitamini içeriğiyle cildin parlaklığından sorumludur. Süt ve bal enfeksiyonu önler ve aynı zamanda cildi nemlendirir. 2 çorba kaşığı süte 1 çorba kaşığı bal ekleyin ve 1 tatlı kaşığı badem yağını içine katın. İç baldırınıza uygulayın, kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra su ile yıkayın.

Yulaf, Lor ve Bal

Yulaf cildin pul pul dökülmesini önleyip, ölü hücrelerden kurtarırken, lor teninizi pürüzsüz hale getirir bal ise anti-bakteriyel özelliklere sahiptir.  Geceden suda bırakıp suyunu süzdüğünüz 1 çorba kaşığı yulafın üzerine ekşi lor ekleyin. Ayrıca biraz bal ilave edin. Bu macunu iç baldırınıza nazikçe uygulayın ve fırçalayın. Birkaç dakika sonra yıkayın ve kurulayın.

Patates ve Domates Suyu İle Bal

Domates ve patates suyu hassas ciltlere uygun birer beyazlatıcı özelliği taşırlar. Çözümü fazla uzakta aramak istemeyenler için iyi bir tarif! Bal ise bu tarifte cildi ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Yarım patatesi soyun ve rendeleyin. Buna domates suyu ve 1 çorba kaşığı bal ekleyin. Karışımı iç baldırınıza uygulayın. Su ile yıkayın.

Bal ile Portakal kabuğu

Portakal kabuğu aynı zamanda bir beyazlatma ajanı olan C vitamini bakımından zengindir. Balla karıştırılması ile lekesiz bir cilde kavuşacaksınız. 1 portakalın kabuğunu ve 1 çorba kaşığı bal alın. Kabuğu asidik içeriğini balın üzerine akıtması için iyice sıkın. Kabuğu rendeleyin ve üzerine balı ekleyin. Bu karışımı iç baldırınıza uygulayın. 15 dakika sonra su ile yapışkanlık gidene kadar yıkayın.

Koltuk Altı Kararması İçin En İyi Krem Markaları Ve Fiyatları Nelerdir? Tıklayınız

Evde Koltuk Altı Beyazlatma İçin Doğal Tarifler Tıklayınız

Dirsek Kararması Nasıl Geçer? Suna Dumankaya’dan Kesin Çözümler Tıklayınız

Mavi Kadın