Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2016-04-22 03:23:59 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:01:26

Bacaklardaki Siyah Kıl Kökleri Nasıl Geçer, Doğal Yöntemler Neledir?

Google News

Bacaktaki siyah noktalar genellikle vücuttaki aşırı melanin salgılanmasından kaynaklanır.

Bacaklardaki Siyah Kıl Kökleri Nasıl Geçer, Doğal Yöntemler Neledir?

Bacaktaki siyah noktalar genellikle vücutaki aşırı melanin salgılanmasından kaynaklanır. Sağlık açısından zararsız bir durum olmasına rağmen, aşırı pigment ciltte kötü görüntüye yol açabilir. Yaşlanma, cilt enfeksiyonu sonucu iltihap, sivilcelenme, yaralanma sonrası da bacaklarda siyah lekeler, siyah noktalar meydana gelebilir.

Zerdeçal

Yarım tatlı kaşığı zerdeçal, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 5 damla limon suyunu karıştıp, bacaklarınızda siyah leke olan yerlere sürün, en az 10 dk bekletin, daha sonra yıkayın. Bir kaç hafta boyunca her gün devam edin.

Limon Suyu

Limon, doğal ağartıcılardandır. Bacağınızda siyah noktalar olan yerlere limon suyu sürün ve yarım saat bekletin. Bir günde iki kere bu işlemi tekrarlayın. Tamamen kurtulmak için 2 ay süreyle tedaviye devam etmek gerekebilir. Hassas cildi olanlar için, limon suyunu, su, bal ve gülsuyu ile sulandırmanız önerilir.

Aloe Vera

Aloe vera bacaklardaki koyu lekelerin iyileşmesi de dahil hemen hemen her cilt sorununa devadır. Taze aloe yaprağını bıçakla uzunlamasına kesin, içindeki jeli çıkarın ve bacaktaki siyah noktalar üzerine sürün. En az yarım saat bekletin ve günde en az iki kez tekrarlayın. Bir ay içinde lekelerin solmaya başladığını fark edeceksiniz.

Hint Yağı

Hint yağı bacaklardaki siyah noktalara doğal çözümlerden biridir. Sabah akşam pamuk parçası ile hint yağını etkilenen bölgeye sürün. Hint yağınız yoksa E vitamini yağı, badem yağı veya üzüm çekirdeği yağı gibi başka yağlar da aynı işi görecektir.

Bacaklardaki Siyah Kıl Kökleri Nasıl Geçer, Doğal Yöntemler Neledir?

Yabanturpu

Bu turp çilleri ve güneş lekelerini yok etmek için çok etkilidir. Rendeleyip içine biraz su katıp hamur haline getirin, cilde uygulayın yahut  1 kasede elma sirkesi ile karıştırıp 2 hafta bekletin, iki hafta sonra, suyunu süzüp günde üç kez bacaklardaki siyah lekelere uygulayın. Bir ay içinde ciltte belirgin bir iyileşme görülebilir.

Soğan Suyu

Soğanı küçük küçük kesip, blenderdan geçirin, daha sonra süzgeçle suyunu çıkarın, soğan suyunu günde 2-3 kez siyah lekelere sürün. Soğan ağartıcı özelliği sayesinde koyu lekelerin solmasına yardımcı olacaktır.2. yöntem olarak soğan suyu ve balı karıştırıp, etkilenen alana sürün, 15 dk bekletin, günde 1 kez devam edin, içine biraz da sarımsak suyu katarak, karışımı daha etkili hale getirebilirsiniz.

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.