22 Ocak 2020, Çarşamba 15:14

Bacoderm Ne Kremi Sivilce mi Bacoderm Krem Yorumları

Bacoderm Ne Kremi Sivilce mi Bacoderm Krem Yorumları

Bacoderm Krem Pomad Nedir Ne İşe Yarar 

Bacoderm Krem; ciltte bakteriyel enfeksiyonları geçirmek için kullanılan etkili bir kremdir. Ciltte dikişli yara, çatlak, tahriş, yırtılma, çıban, kıl kötü iltihabı, iltihaplı sivilce ve uçuk gibi problemlerin tedavisinde kullanılan bu kremde yoğun olarak bakteri karşıtı özellik vardır. Bu sayede Bacoderm krem sivilce oluşumunu engellemesi yönüyle de bilinmektedir. Bacoderm krem fiyatı 17.26 TL'dir.

Bacoderm ciltte özellikle enfeksiyonlar ve kıl köklerindeki iltihaplanmaları geçirmek için çok yardımcı olmaktadır. Fakat her etkili kremde olduğu gibi bu krem de doktor tavsiye ile kullanılmalıdır ve tedaviden önce mutlaka prospektür bilgileri okunmalıdır. Kremi kullandıktan sonra ciltte şişlik, acı ve dökülmeler gibi alerjik reaksiyonlar yaşandığında mutlaka doktora danışılmalıdır.

Bacoderm Ne İşe Yarar?

Bacoderm kreminin kullanım alanları şunlardır:

 1. Ciltteki mikrop ve bakterileri öldürür.
 2. Ciltteki kıl kökü iltihaplarını geçirir.
 3. Ciltte tahriş sonucu aşınmaları iyileştirir.
 4. İltihap ve yaraları hızla iyileştirir.
 5. Ciltte ağır darbe sonucu oluşan hasarların iyileşmesini sağlar.
 6. Ciltte meydana gelen apse, akne ve çıban gibi problemleri yok eder.
 7. İltihaplı sivilceleri geçirir.
 8. Ciltte dikiş açılan yaraları iyileştirir.

Bacoderm Krem Nasıl Kullanılır?

Bacoderm krem; doktorun önerdiği dozda ve şekilde kullanılmalıdır. Yine aynı şekilde tedavi süresine de doktor karar verecektir. Bacoderm krem 10 günden daha uzun zaman kullanılmamalıdır. Bacoderm krem genel itibariyle günde 2-3 kez problemli bölgeye ince tabaka şeklinde uygulanmaktadır.

Bacoderm kremi cilde uygulamadan önce öncelikle problemli bölgeyi temizleyin. Sonrasında kremi temiz bir pamuk ile sürün ve üzerini kapatın. Ciltteki yara bu kremin kullanılmasına rağmen iyileşmiyorsa kremi kullanmayı bırakın ve doktorunuza derhal danışın.

Bacoderm kremin uzun süre kullanılmamasının önerilmesinin nedeni içeriğindeki yoğun antibiyotiktir. Ciltte uzun süre antibiyotik kullanımı ciddi yan etkilere yol açabilmektedir.

Bacoderm krem tek başına kullanılmalı, herhangi bir kremle karıştırılmamlıdır. Ayrıca her kimyasal kremde olduğu gibi gözlere değdirilmemeli, değdirildiğinde ise gözler bol su ile yıkanmalıdır.

Böbrek yetmezliği hastalarının bu kremi kullanması uygun değildir.

Bacoderm krem içerisindeki maddeye alerjisi olan kişiler kremi kullanmamalıdır.

Bacoderm Kullanıcı Yorumları

Bacoderm krem içinde mupirosin etkin maddesi olduğundan ciltteki bakterileri öldürür. Apse, çıban, iltihaplı sivilce, yara ve kıl kökü iltihabı tedavisinde kullanılır.

Bacoderm kremin kurutucu etkisi çoktur. Ben çenemde aylardır geçmeyen kistik sivilce için bu kremi kullandım ve sivilce 1 haftada kurudu. Kremi kullandıktan sonra biraz kaşıntı olabilir, bu kremin kurutucu etkisinin bir sonucu.

Bacodem kremi göğüs ucumdaki 4 aydır geçmeyen yara için kullandım. Bu kremi her sabah göğsümdeki yaraya uyguladım ve yaradan eser kalmadı.

Bacoderm Pomad Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Bacoderm’in içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir Yan etkilerin sıklık dereceleri aşağıdaki gibidir.

Çok yaygın: 10 kişide 1’den fazla

Yaygın: 10 kişide 1’den az, 100 kişide 1’den fazla

Yaygın olmayan: 100 kişide 1’den az, 1,000 kişide 1’den fazla

Seyrek: 1,000 kişide 1’den az, 10,000 kişide 1’den fazla

Çok seyrek: 10,000 kişide 1’den az

Bilinmiyor: Eldeki verilerden hareketle sıklık derecesi tahmin edilemiyor

Yaygın görülen yan etkiler:

 1. Uygulama yerinde bölgesel yanma

Yaygın olmayan yan etkiler:

 1. Kaşıntı, eritem, uygulama yerinde bölgesel batma ve kuruma. Pomad bazına veya mupirosine karşı deri hassasiyeti reaksiyonları

Çok seyrek görülen yan etkiler:

 1. Sistemik alerjik reaksiyonlar

Bacoderm ile oluşan yan etkiler genellikle hafiftir. Çok az kişide bazı istenmeyen etkiler görülmüştür. Bunlar; kaşıntı, yanma hissi, kızarıklık, batma, karıncalanmadır (pomadın sürüldüğü bölgede görülen). Alerjik cevaplar (döküntü, bölgesel ağrı veya şişme) seyrek olarak rapor edilmiştir. Eğer bu yan etkilerden herhangi birini fark ederseniz veya Bacoderm kullanırken başka problemlerle karşılaşırsanız doktorunuza danışınız. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT